Inteligo ze zmianami logowania do systemu

Inteligo ze zmianami logowania do systemu

author
Alicja Uzarowicz
04 sierpnia 2019

W środę 31 lipca serwis odpowiedzialny za obsługę konta Inteligo, jednego z produktów PKO BP, poinformował o zmianach w logowaniu. Już od sierpnia klienci chcący skorzystać z e-bankowości przewidzianej dla tego konta mogą zostać poproszeni o dokonanie dodatkowej weryfikacji. Powodem zmian jest niewątpliwie fakt wejścia w życie nakazujących takie postępowanie dyrektywy PSD2 14 września bieżącego roku.

Zgodnie z najnowszym komunikatem serwisu Inteligo odpowiedzialnego za obsługę jednego z produktów PKO BP już od sierpnia zmienią się warunki logowania do systemu. Mowa tutaj o konieczności dodatkowej weryfikacji, tak zwanej CAPTCHA, która podyktowana jest chęcią i koniecznością zwiększenia bezpieczeństwa.

Jak podano w komunikacie konieczność przejścia dokładniejszej weryfikacji podczas niektórych logowań do systemu Inteligo jest spowodowana zmianami, które już za półtora miesiąca wprowadzi dyrektywa PSD2. 14 września bowiem w życie wejdą przepisy tego aktu prawa unijnego zakładające zwiększenie transakcji płatniczych przez Internet.

Oznacza to, iż we wrześniu bieżącego roku klienci Inteligo będą mogli skorzystać z dodatkowych zabezpieczeń w celu podniesienia bezpieczeństwa usługi. Czym różni się CAPTCHA od silnego uwierzytelniania nakładanego dyrektywą unijną? Co będzie musiał zrobić klient, aby uzyskać dostęp do serwisu Inteligo?

Inteligo

IKO umożliwia zakup biletów komunikacji miejskiej

CAPTCHA w Inteligo już od sierpnia

CAPTCHA jest to swoista ochrona dostępu do danej strony, na przykład konta w serwisie pokroju Inteligo. Jej nałożenie wiąże się z tym, że co kilka logowań przed uzyskaniem dostępu do systemu pojawi się strona, na której znajdować się będzie kilka do kilkunastu obrazków.

Klient, aby dostać się na stronę, na którą zamierzał, musi według określonego kryterium wybrać te obrazy, które pasują. W komunikacie Inteligo podano przykład: aby przejść dalej należy zaznaczyć wszystkie zdjęcia, na których widać na przykład samochód. Co ważne, takie zabezpieczenie nie jest obowiązkowe.

Chociaż dyrektywa PSD2 zakłada zwiększenie bezpieczeństwa e-bankowości, to zabezpieczenie typu CAPTCHA nie jest obowiązkowe. Z tego też powodu klient może zrezygnować z tego zabezpieczenia kontaktując się z infolinią Inteligo. Warto jednak korzystać z CAPTCHA, gdyż pozwala ona na zablokowanie tak zwanych botów, które mogłyby wtargnąć na konto klienta.

Inteligo

Dyrektywa PSD2 – co zmieni w bankowości?

Wrześniowe zmiany

Chociaż nie zostały podane jeszcze dokładne daty implementacji nowych zabezpieczeń kont klientów w Inteligo, to musi to nastąpić najpóźniej 14 września – z dniem wejścia w życie PSD2. Jak zmieni się sposób logowania do internetowego systemu? Pojawi się silne uwierzytelnianie.

W przypadku Inteligo tożsamość klienta będzie można potwierdzić poprzez IKO – już teraz można skorzystać z tejże usługi, aby zawczasu zabezpieczyć swoje konto. Zmiany pojawią się także w kontekście historii rachunku starszej niż 90 dni. I tutaj bowiem konieczna będzie autoryzacja przez IKO.

Co więcej, klienci Inteligo, jak również innych banków, co kilka transakcji zbliżeniowych kartą będą poproszeni o podanie PINu. Dotyczyć ma to także transakcji w kwocie poniżej 50 zł. Serwis Inteligo skróci również czas sesji z 10 do 5 minut. Jeżeli w tym czasie nie nastąpi żadna aktywność, wylogowanie nastąpi automatycznie.

Jeszcze jednym zabezpieczeniem będzie maskowanie jednorazowych haseł autoryzacyjnych uzyskanych przez aplikację IKO albo przez SMS. Polegać to będzie po prostu na wyświetlaniu gwiazdek zamiast cyfr wprowadzonych do właściwego pola przy różnych transakcjach z poziomu konta. W ten sposób płatności staną się jeszcze bezpieczniejsze.

Inteligo

PKO Leasing rozwija się szybciej niż przewidywano

Źródła:
https://inteligo.pl/aktualnosci/komunikaty/serwis-internetowy-zmiana-logowania/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Jak złożyć reklamację w Credit Agricole ?
Wpisy
author
Aneta Jankowska
10 listopada 2016

Jak złożyć reklamację w Credit Agricole ?

Ukraińcy nie chcą pracować za 13 zł
Wpisy
author
Aneta Jankowska
04 grudnia 2017

Ukraińcy nie chcą pracować za 13 zł

Upraszczanie języka przedmiotem deklaracji BGK
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
02 lutego 2020

Upraszczanie języka przedmiotem deklaracji BGK

PKO BP w Darłowie
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
10 października 2019

PKO BP w Darłowie

EnveloBank kontakt infolinia
Banki
author
Dominika Sobieraj
11 marca 2019

EnveloBank kontakt infolinia

KRUK przyznaje nagrody za spłatę długów
Wpisy
autor wpisu
Maciej_Stanko
30 sierpnia 2013

KRUK przyznaje nagrody za spłatę długów

Porównaj