Karty zdrowia krążące między przychodniami, zapomniane wizyty umówione na za 3 lata, wykaz przebytych chorób w pół pusty… cały chaos w Narodowej Służbie Zdrowia ma szansę się skończyć. Internetowe Konto Pacjenta to pomysł, który ma ułatwić przekazywanie informacji i pozwolić zebrać wszystkie dane w jednym miejscu. 

Autor: Dominika Sobieraj
Dodano: 17.08.2018
Udostępnij:


źródło: https://twitter.com/MinZdrowia

Internetowe Konto Pacjenta ma być aplikacją internetową, do której dostęp będzie można uzyskać przez wszystkie urządzenia posiadające dostęp do Internetu, czyli komputery, smartfony i tablety. Osoby nieposiadające takich sprzętów będą mogły uzyskać dostęp do swojego konta na przykład w bibliotekach publicznych wyposażonych w komputery stacjonarne. 

Internetowe Konto Pacjenta – szczegóły

od kiedy: początek 2019 roku

koszt usługi: 0 zł

dla kogo: każdego obywatela

połączenie z Internetem: wymagane

dostęp do wyników badań: tak

dostęp do recept: tak

kalendarz zaplanowanych wizyt lekarskich: tak
historia chorób i przyjmowanych leków: tak

Łukasz Szumowski, minister zdrowia, mówi, że „internetowe konto pacjenta to rozwiązanie, które gromadzi wszystkie dokumenty dotyczące zdrowia, takie jak recepty, zwolnienia i wyniki badań. Pacjent przechowuje swoją dokumentację medyczną w jednym miejscu i może ją udostępnić np. lekarzowi podczas konsultacji. Osobie starszej, która ma problemy z pamięcią rodzina może przypomnieć o niezrealizowanej recepcie, czy zbliżającym się terminie badań kontrolnych. To jest ważne, bo wreszcie pozwala lekarzowi całościowo spojrzeć na przebieg terapii, sprawdzić, jakie leki pacjent miał wypisywane wcześniej”.

Co zatem znajdzie się w Internetowym Koncie Pacjenta?

– wyniki badań,
– zaplanowane wizyty,
– zwolnienia lekarskie,
– recepty,
– historia badań,
– historia chorób,
– historia zażywanych leków. 

Wszystkie te informacje będzie można sprawdzić online zupełnie za darmo po zalogowaniu się do swojego Internetowego Konta Pacjenta. System ma wystartować na początku przyszłego roku. 


 

Oceń:
1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek
Średnia: 5 / 5, łącznie 1 ocen
Komentarze (0)

niby ma pomoc ale na pewno tez bedzie wpradzac nowy chaos…