iPKO biznes od PKO BP

iPKO biznes od PKO BP

author
Alicja Uzarowicz
29 sierpnia 2019

W swoim najnowszym komunikacie PKO Bank Polski poinformował o poszerzeniu zakresu usług świadczonych przez spółkę przeznaczonych klientom biznesowym. iPKO biznes pozwala na połączenie rachunków bankowych z innych banków w jedną całość. Oferta dotyczy również banków zagranicznych.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez PKO Bank Polski w najnowszym komunikacie dostępna jest już nowa usługa dla klientów biznesowych spółki. iPKO biznes posiada bowiem funkcję podpinania rachunków z innych banków, także zagranicznych, pod konto założone w PKO BP.

Taka usługa pozwoli zwiększenie wygody w zarządzaniu finansami przedsiębiorstwa. iPKO biznes pozwala bowiem na uzyskanie dostępu do podpiętych rachunków z innych banków oraz dokonywania różnych operacji. Usługa tego rodzaju nie miała jeszcze miejsca w Polsce, tym bardziej zachęci klientów biznesowych do korzystania z niej.

Obecnie konsumenci, także rynku finansowego, dążą nieustannie do zmniejszania ilości aplikacji i haseł, które muszą pamiętać. PKO BP zdaje się to rozumieć, gdyż oferuje klientom korporacyjnym obecnym nawet na różnych rynkach światowych, zarządzanie każdym z nich z poziomu jednej aplikacji, czyli iPKO biznes.

Zakres usługi iPKO biznes

"

Jesteśmy niekwestionowanym liderem polskiego sektora bankowego, dlatego wspieramy rozwój polskich firm na rynkach międzynarodowych. Otwieramy oddziały korporacyjne za granicą, a teraz jako pierwsi w Polsce udostępniamy narzędzie, dzięki któremu firmy będą mogły zintegrować swoje finanse z różnych banków w naszym serwisie iPKO biznes

– powiedział Maks Kraczkowski, wiceprezes PKO BP, cytowany w komunikacie.

 

Wskazane powyżej cechy nowej usługi od PKO BP mogłyby wywołać pytanie – „gdzie jest haczyk?”. Otóż na pewno nie jest nim jakiekolwiek ograniczenie ilości możliwych do podpięcia rachunków, gdyż zakres usługi jest nieograniczony. Ma to znaczenie do ilości rachunków oraz banków na świecie, które objęli twórcy usługi.

 

iPKO biznes jest ważnym produktem finansowym banku PKO BP, na co wskazuje fakt, iż obsługuje on już 15 tysięcy klientów korporacyjnych. W komunikacie zapewniono, że w Banku tym czeka na nich profesjonalna i specjalistyczna pomoc doradców. Tę listę udogodnień poszerza zakres oferty produktowej klientów biznesowych.

Jak PKO BP wspiera klientów firmowych

Wśród produktów bankowości tradycyjnej PKO BP można odnaleźć między innymi karty płatnicze i rachunki skonsolidowane. Bank oferuje ponadto przelewy płacowe, wspieranie obrotu gotówką oraz system identyfikacji płatności masowych. Świadczy to o tym, że przy całej innowacyjności usług elektronicznych bank nie zapomina o podstawach bankowości dla firm.

"

Specjalnym narzędziem pomagającym w ekspansji polskich firm za granicą jest Platforma Wsparcia Eksportu. To rozwiązanie dostarczające m.in. szczegółowe informacje gospodarcze o potencjalnych rynkach zbytu, wskazówki jak zbudować strategię firmy czy dobór odpowiednich produktów finansowych. Pozwala też zweryfikować wiarygodność zagranicznego kontrahenta

– czytamy w komunikacie.

Kolejnym przykładem działania PKO BP skierowanego w stronę wsparcia klienteli korporacyjnej jest fakt otwarcia zagranicznych oddziałów dla tychże klientów. W 2015 roku bank otworzył drzwi nowego oddziału we Frankfurcie nad Menem, a w 2017 roku w Pradze.


Źródła:
https://media.pkobp.pl/komunikaty-prasowe/produktowe/rachunki-z-bankow-na-calym-swiecie-polaczone-w-ipko-biznes/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Średni wiek rejestrowanego auta wynosi 13 lat
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
19 grudnia 2018

Średni wiek rejestrowanego auta wynosi 13 lat

Centralny Rejestr Restrukturyzacji i Upadłości
Ekonomia
author
Dominika Sobieraj
17 lipca 2018

Centralny Rejestr Restrukturyzacji i Upadłości

Santander Bank Polska w Wałbrzychu
Oddziały
author
Patryk Byczek
21 maja 2019

Santander Bank Polska w Wałbrzychu

Profi Credit w Sandomierzu
Oddziały
author
Dominika Sobieraj
05 czerwca 2019

Profi Credit w Sandomierzu

Inspektorat ZUS w Kartuzach
Oddziały
author
Patryk Byczek
10 sierpnia 2019

Inspektorat ZUS w Kartuzach

Porównaj