zadluzenia.com
zamknij

Jak działa usługa „Mój Pojazd” ?

Dotychczas baza danych Centralna Ewidencja Pojazdów i Kierowców udostępniała wszystkie zgromadzone dane tylko urzędnikom. Ministerstwo Cyfryzacji podjęło inicjatywę uruchomienia nowej usługi internetowej, która ma pozwolić uzyskać dostęp do danych pojazdu każdemu właścicielowi. 

Usługa „Mój Pojazd” umożliwia sprawdzenie danych dotyczących wszystkich pojazdów, których jest się właścicielem, współwłaścicielem lub posiadaczem.


 

CO MOŻNA SPRAWDZIĆ W USŁUDZE MÓJ POJAZD? 


Zalogowany użytkownik ma dostęp do wszystkich informacji zebranych w centralnej ewidencji pojazdów, czyli na przykład:
 

  • wykazu posiadanych pojazdów,

 

  • termin ważności polisy OC,
  • termin ważności badania technicznego,
  • dane dotyczące rejestracji, posiadanych dokumentów,
  • dane dotyczące oznaczeń pojazdu: marka, model, rok produkcji,

 

 

  • informacje o przebytych usterkach, wypadkach,
  • dane techniczne pojazdu:

 

 

  • informacje o czasowym wycofaniu pojazdu z ruchu,
  • informacje na temat prawa własności pojazdu. 


Wszystkie informacje zgrupowane są w siedmiu działach:
 Jak sprawdzić informacje w usłudze Mój Pojazd?

1. Na stronie Ministerstwa Cyfryzacji klikamy w pole Sprawdź swój pojazd: https://obywatel.gov.pl/kierowcy-i-pojazdy/moj-pojazd. 
2. Logujemy się na swój zaufany profil (jak założyć profil zaufany sprawdzisz w naszym artykule Jak założyć zaufany profil?).
3. Zostajemy automatycznie przeniesieni do usługi Mój Pojazd, w której wyświetli się lista pojazdów, których jesteśmy właścicielem, współwłaścicielem lub posiadaczem.

Informacje, które uzyskamy na stronie, nie są dokumentem urzędowym - mają jedynie charakter informacyjny. Dla własnego użytku możemy je jednak pobrać (w formacie PDF) albo wydrukować. Ile kosztuje skorzystanie z usługi?

Zupełnie nic. Dane można sprawdzać wielokrotnie i nie ponosi się za to żadnych opłat dodatkowych (także generowanie pliku PDF oraz drukowanie danych jest bezpłatne).Czy można sprawdzić dane nie swojego pojazdu? 

Takie dane dostępne są w innej usłudze - Historia pojazdu. Korzystanie z niej jest również darmowe i dostępne na stronie: https://historiapojazdu.gov.pl. 

 

Skomentuj artykuł
captcha
BRAK KOMENTARZY