Jak zamknąć konto w Idea Banku?

Jak zamknąć konto w Idea Banku?

author
Dominika Sobieraj
05 września 2018
Jeżeli nie chcemy już korzystać z otwartego rachunku bankowego, możemy złożyć dyspozycję jego zamknięcia. Sprawdzamy, jak przebiega wypowiedzenie umowy konta w Idea Banku.

Spis treści:
1. Sposoby zamykania konta.
2. Idea Bank – zamknięcie konta w oddziale.
3. Idea Bank – zamknięcie konta drogą listowną.
4. Zamykanie konta w Idea Banku – wzór wypowiedzenia.

Idea Bank do rozwiązania umowy rachunku bankowego wymaga od Klienta złożenia pisemnej dyspozycji. Oznacza to, że niedostępne są w tym banku wszelkie zdalne metody zamykania konta – w celu dostarczenia wypowiedzenia musimy udać się do banku lub na pocztę. Niestety nie można zamknąć konta w Idea Banku przez ani telefon ani przez bankowość mobilną. 

Zamknięcie konta w oddziale

Najszybciej i najprościej będzie w celu zamknięcia konta udać się bezpośrednio do wybranego przez nas oddziału Idea Banku. Tam możemy skorzystać z pomocy doradcy i przy nim napisać wypowiedzenie oraz skorzystać z pomocy w dopełnieniu wszystkich innych formalności. 

Wypowiedzenie możemy też przygotować samodzielnie jeszcze przed wizytą w oddziale (własnoręcznie bądź w formie wydruku), dzięki czemu proces zamykania konta przebiegnie o wiele sprawniej.

Do którego oddziału powinniśmy się udać? Idea Bank wskazuje, że wybór należy do nas – możemy wybrać dowolną placówkę bankową. Jeżeli mamy wybór, to najlepiej udać się do tej placówki, w której jest przechowywany oryginał naszej umowy rachunku bankowego. 

Zamykanie konta listownie

Jeżeli chcemy oszczędzić sobie czasu na wizytę w banku i nie mamy ochoty na słuchanie propozycji bankowych mających skłonić nas do utrzymania umowy, możemy wypowiedzenie wysłać drogą pocztową. Idea Bank precyzyjnie wskazuje, dokąd powinniśmy wysłać wypowiedzenie. Co ważne – nie możemy wysyłać dokumentu na adres oddziału banku, a jedynie do departamentu, który rozpatruje takie pisma.

Adres do wysyłki wypowiedzenia rachunku:

Idea Bank S.A.
ul. Przyokopowa 33
01-208 Warszawa
Departament Operacji

Wypowiedzenie powinno mieć standardowy format A4 i być odpowiednio zabezpieczone – najlepiej włożone do sztywnej koperty zabezpieczonej od środka folią bąbelkową. W dokumencie znajdują się wrażliwe dane osobowe, dlatego powinniśmy szczególnie zadbać o sposób jego doręczenia. Jedyną w pełni bezpieczną formą przesyłki jest list polecony z potwierdzeniem odbioru – dzięki temu będziemy mieli pewność, że pismo dotarło do Departamentu Operacji nienaruszone.

Wzór wypowiedzenia

Idea Bank co prawda nie udostępnia żadnego druku wypowiedzenia, ale precyzyjnie podaje, co powinno się w nim znaleźć, dlatego poprawne wypowiedzenie możemy bez problemu przygotować we własnym zakresie. 

Dokument musi zawierać wszystkie dane, które pozwolą zidentyfikować nas jako Klientów banku oraz wskażą, z którego rachunku chcemy zrezygnować. W wypowiedzeniu musimy także wskazać, na jaki rachunek mają być przelane pozostałe środki z likwidowanego konta.

Przykładowo nasze wypowiedzenie może wyglądać następująco:

Pod wypowiedzeniem (zarówno drukowanym i pisanym własnoręcznie) musimy złożyć własnoręczny podpis, który będzie zgodny z podpisem zapisanym na Karcie Wzorów Podpisów w Idea Banku. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wszystkie komentarze

Adam Stuff
Adam Stuff
2020-06-25 14:27:10

mozna zamknac konto droga telefoniczna

Podobne artykuły

Ranking najdroższych kredytów
Wpisy
autor wpisu
Tadeusz_Miziak
23 maja 2016

Ranking najdroższych kredytów

Profi Credit w Ełku
Wpisy
author
Dominika Sobieraj
05 czerwca 2019

Profi Credit w Ełku

Alior Bank w Przeźmierowie
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
22 lipca 2019

Alior Bank w Przeźmierowie

Credit Agricole w Turku
Oddziały
author
Patryk Byczek
02 sierpnia 2019

Credit Agricole w Turku

Profi Credit w Kielcach
Wpisy
author
Dominika Sobieraj
05 czerwca 2019

Profi Credit w Kielcach

Credit Agricole w Policach
Oddziały
author
Patryk Byczek
26 lipca 2019

Credit Agricole w Policach

Porównaj