Jednostki KAS otrzymają terminale od Polski Bezgotówkowej

Jednostki KAS otrzymają terminale od Polski Bezgotówkowej

author
Alicja Uzarowicz
24 lutego 2020

Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) w ostatnim czasie poinformowała, że jej jednostki już wkrótce zostaną wyposażone w terminale płatnicze na podstawie porozumienia z Fundacją Polska Bezgotówkowa. Jakie są najważniejsze warunki wspomnianej umowy i czy znana jest data podłączenia nowych urządzeń?

Niedawno polskie media obiegła informacja o tym, że jednostki Krajowej Administracji Skarbowej otrzymają terminale płatnicze dostarczone w ramach programu Polska Bezgotówkowa. KAS zawarła już stosowne porozumienie z Fundacją o nazwie wspomnianego programu.

Jak się jednak okazuje, terminale płatnicze dostarczone przez Fundację Polska Bezgotówkowa trafią nie do wszystkich, ale wybranych jednostek KAS. Powodem, dla którego skarbówka zdecydowała się na taki krok, jest realizacja strategii cyfryzacji i unowocześniania administracji publicznej w naszym kraju.

"

Jestem przekonany, że umożliwienie obywatelom regulowania swoich zobowiązań skarbowych wobec państwa przy użyciu bezgotówkowych instrumentów płatniczych jest sporym ułatwieniem i sprzyja cyfryzacji polskiej gospodarki

– powiedział Piotr Walczak, szef KAS, cytowany w komunikacie.

Jednostki KAS dostaną terminale płatnicze

"

Przyjmowanie płatności bezgotówkowych przez jednostki administracji skarbowej to kolejny krok w budowie nowoczesnego e-państwa, które zapewnia każdemu obywatelowi, niezależnie od miejsca zamieszkania, jednolitą jakość usług publicznych

– dodał dr Mieczysław Groszek, prezes Fundacji Polska Bezgotówkowa, cytowany w komunikacie KAS.

Swoimi początkami program unowocześniający polskie płatności sięga stycznia 2018 roku. Celem istnienia programu jest wsparcie finansowania transformacji sprzedawców na nowocześniejsze metody płatności. W praktyce polega to na zapewnianiu terminali płatniczych różnym firmom i instytucjom.

Po zaledwie dwóch latach istnienia Fundacji i Programu Polska Bezgotówkowa, podmiot obsłużył podłączenie ponad ćwierć miliona urządzeń. Wśród beneficjentów programu znalazły się elementy wyposażenia policji. Z usług fundacji skorzystały także niektóre jednostki samorządu terytorialnego.

Na  czym polega Program Polska Bezgotówkowa?

Jednostki KAS, które otrzymają terminale na podstawie zawartego porozumienia będą traktowane jak każdy inny uczestnik tego programu. Oznacza to, że Fundacja sfinansuje otrzymanie przez nie terminali do przyjmowania transakcji kartami płatniczymi. Jakie jeszcze usługi świadczy ta instytucja?

Fundacja Polska Bezgotówkowa dba także o to, by przez pierwsze 12 miesięcy od otrzymania urządzenia beneficjent nie musiał martwić się kosztami obsługi tychże transakcji. Dzięki temu zwłaszcza małe i średnie przedsiębiorstwa zyskują szansę na rozwój bez konieczności ponoszenia nadmiernych kosztów.

Co się dzieje po upłynięciu roku od momentu zainstalowania terminala? Jeszcze przed zawarciem umowy z Polską Bezgotówkową potencjalny partner ma możliwość zapoznania się z przyszłymi warunkami umowy. A zatem jeszcze przed podjęciem decyzji znają koszty przyszłej eksploatacji otrzymanego sprzętu.

Bowiem po upłynięciu wspomnianych 12 miesięcy podmioty współpracujące z Polską Bezgotówkową są zobowiązane do uiszczania opłat za dostarczanie usług. Dzięki temu możliwe staje się wspieranie kolejnych podmiotów na ścieżce do transformacji cyfrowej. Wsparcie przyjmuje wówczas formę wzajemności.


Źródła:
https://www.gov.pl/web/kas/jednostki-kas-objete-programem-polska-bezgotowkowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Certyfikat OK SENIOR® w BNP Paribas przez kolejne 2 lata
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
01 maja 2021

Certyfikat OK SENIOR® w BNP Paribas przez kolejne 2 lata

Santander Consumer Bank Żnin
Oddziały
autor wpisu
Dorota Cholewicka
22 czerwca 2021

Santander Consumer Bank Żnin

Kredyt gotówkowy Pruszcz Gdański
Kredyty miasta
author
Patryk Byczek
10 stycznia 2020

Kredyt gotówkowy Pruszcz Gdański

neoBANK kontakt infolinia
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
09 marca 2019

neoBANK kontakt infolinia

Dywidenda za 2018 rok w Pekao
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
23 stycznia 2019

Dywidenda za 2018 rok w Pekao

10 najbardziej prestiżowych ulic w Polsce
Blog
author
Aneta Jankowska
23 grudnia 2018

10 najbardziej prestiżowych ulic w Polsce

Porównaj