Język migowy w oddziałach PKO BP

Język migowy w oddziałach PKO BP

author
08 kwietnia 2019

PKO Bank Polski postanowił umożliwić obsługę osób głuchych i głuchoniemych na takim samym poziomie, co klientów bez niepełnosprawności słuchowej. W tym celu wprowadzono możliwość uzyskania  kontaktu z tłumaczem języka migowego podczas załatwiania spraw bankowych we wszystkich oddziałach i agencjach PKO BP.

Osoby głuche i głuchonieme mogą od 1.04.2019 r. bez problemu porozumiewać się z pracownikami oddziałów i agencji PKO Banku Polskiego. Jest to możliwe poprzez tłumacza języka migowego online o nazwie Migam.

Tłumacz języka migowego Migam pośredniczy w rozmowie pomiędzy klientem a pracownikiem oddziału lub agencji. Usługa ta została przez bank wdrożona w wyniku współpracy z MIGAM „RKPK” Sp. z o.o. s.k.a..

Celem PKO BP jest „zaoferowanie jakości obsługi na takim samym poziomie wszystkim klientom i postrzeganie banku jako instytucji przełamującej bariery, nastawionej na nowoczesne technologie” – jak wypowiada się na ten temat odpowiedzialny za wdrożenie projektu Marcin Izdebski z Departamentu Usług cyfrowych.

 

Jak wygląda obsługa tłumacza Migam w oddziale PKO BP?

Obsługa tłumacza jest bardzo prosta –  należy nawiązać połączenie wideo z tłumaczem języka migowego na początku spotkania z doradcą bankowym. Klient może tego dokonać używając własnego telefonu z dostępem do Internetu. Następnie, aby rozpocząć tłumaczenie, wystarczy wejść na stronę www.pkobp.pl/migam i kliknąć „Połącz z tłumaczem”.

Osoba tłumacząca przekłada język migowy na mówiony i odwrotnie za pośrednictwem nawiązanej rozmowy wideo. Na wskazanej stronie można również odnaleźć szczegółową instrukcję korzystania z nowej usługi. Z usługi tłumacza języka migowego klienci mogą korzystać w godzinach pracy oddziału lub agencji. Co więcej, nie muszą umawiać się na takie spotkanie – tłumaczenie może odbywać się w każdej chwili.

Wdrożenie tłumacza języka migowego stanowi niewątpliwie duże ułatwienie załatwiania codziennych spraw osobom głuchym i głuchoniemym w bankach. Usługa ta wymaga jednak  połączenia z Internetem, co może powodować konieczność zapłaty za wykorzystany podczas kontaktu z pracownikiem banku pakiet transmisji  danych.

Dotychczasowe kontakty osób niedosłyszących z bankiem

Polski Język Migowy, którym posługują się osoby głuche i głuchonieme charakteryzuje się inną gramatyką i składnią niż język polski mówiony. Oznacza to, że komunikaty informacyjne w tradycyjnej, tekstowej formie mogą okazać się dla części tych osób niezrozumiałe.

PKO BP jest bankiem zrzeszającym 9,7 mln klientów i posiada miano największego banku w Polsce. Polski Związek Głuchych zrzesza około 100 tys. członków, chociaż szacowana liczba osób z dysfunkcjami słuchu w Polsce wynosi około 500 tys.

Z tej właśnie przyczyny banki coraz częściej decydują się na wprowadzenie udogodnień dla osób z niepełnosprawnością słuchową. Przykładami takich banków są Santander, mBank i ING, które w różny sposób już wcześniej ułatwiły osobom głuchym i głuchoniemym korzystanie z usług bankowych.


Źródła:
https://www.pkobp.pl/tlumacz-migam/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Wszystko o Provident | Pożyczki do 15 000 – oferta i opinie
Pod Lupą
author
11 sierpnia 2016

Wszystko o Provident | Pożyczki do 15 000 – oferta i opinie

LOTOS otworzy punkty ładowania wodoru
Bez kategorii
author
07 grudnia 2018

LOTOS otworzy punkty ładowania wodoru

PKO BP w Kluczborku
Oddziały
author
17 września 2019

PKO BP w Kluczborku

Santander Bank Polska w Sochaczewie
Oddziały
author
21 czerwca 2019

Santander Bank Polska w Sochaczewie

Kredyt konsolidacyjny Mrągowo
Wpisy Inne
author
26 czerwca 2017

Kredyt konsolidacyjny Mrągowo

Konkurs Kongresu Regulacji Rynków Finansowych FinReg 2019
Bez kategorii
author
30 lipca 2019

Konkurs Kongresu Regulacji Rynków Finansowych FinReg 2019