Kampania edukacyjna Credit Agricole

Kampania edukacyjna Credit Agricole

author
Alicja Uzarowicz
17 kwietnia 2020

W swoim najnowszym komunikacie Bank Credit Agricole poinformował o tym, że rozpoczyna się nowa kampania edukacyjna dedykowana seniorom. Spółka nakłania swoich klientów, by pomagały bliskim osobom zostanie e-Seniorem. Celem kampanii jest zmniejszenie wykluczenia z cyfrowej bankowości, jakiego doświadczają osoby starsze.

Czasy, z którymi przyszło nam się zmierzyć, nie należą do łatwych. Jak jednak powiedział jeden z wiceprezydentów Stanów Zjednoczonych „Problem to okazja w przebraniu”. Nowa kampania edukacyjna Credit Agricole zdecydowanie nawiązuje do tego powiedzenia.

Jej celem jest nakłonienie młodych użytkowników Internetu do wspierania bliskich osób starszych w staniu się e-Seniorem. Wiele osób starszych jest niezwykle chętnych do nauki obsługi bankowości internetowej, wystarczy więc wyciągnąć do nich pomocną dłoń. A większości z nas obecnie czasu nie brakuje.

Inspiracją do rozpoczęcia nowej kampanii edukacyjnej przez bank Credit Agricole była historia pani Janiny z Białegostoku. W ankiecie na temat jakości usług banku kobieta postanowiła podzielić się swoją historią odnośnie swoich początków przygody z bankowością cyfrową.

Nowa kampania edukacyjna Credit Agricole

"

Jestem osobą starszą i nauczono mnie bankowości online. Credit Agricole jest pierwszym bankiem, w którym spróbowałam robienia przelewów internetowych. W innych bankach się bałam, a tutaj doradca w placówce tak mnie przekonał i tak pouczył, że się odważyłam. I nie żałuję

– napisała pani Janina z Białegostoku w ankiecie.

Bank w swojej kampanii zwraca się z prośbą o pomoc do swoich najmłodszych klientów. Dzięki działaniom prowadzonym na Facebooku i Instagramie bank przypomina młodzieży, że warto zachęcać i uczyć swoich bliskich seniorów do bezpiecznego korzystaniu z bankowości internetowej.

"

Niestety większość starszych klientów naszej placówki nie ma dostępu do konta internetowego. Dlatego tak ważna jest nasza rola i jak największe wsparcie bliskich, by tam, gdzie to jest to możliwe, wyręczyć ich i edukować. To jest istotne dla bezpieczeństwa nas wszystkich

– powiedziała Beata Szafarz, dyrektora placówki Credit Agricole w Lublinie, cytowana w komunikacie.

„Wsparcie dla Seniora” – platforma edukacyjna

Kluczem do sukcesu jest bowiem przekonanie seniorów od tego, że korzystanie z banku przez Internet jest wygodne i bezpieczne. Mowa tu zarówno o cyberbezpiczeństwie, jak i braku konieczności osobistej wizyty w placówce banku. Ma to ogromne znaczenie ze względu na ryzyko związane z zachorowaniem na COVID-19 wśród seniorów.

Jeżeli brakuje nam cierpliwości czy wiedzy na temat cyfrowych rozwiązań w banku Credit Agricole, nie oznacza to, że nie możemy pomóc. Wystarczy wejść na stronę „Wsparcie dla Seniora” i odnaleźć wiele artykułów i instrukcji korzystania z e-bankowości.

Poza nauką obsługi samych funkcji bankowości cyfrowej, seniorzy dowiedzą się z tego portalu, jak założyć konto przez aplikację mobilną banku, jak zalogować się do bankowości, czy jak wykonać przelew z konta internetowego. Co więcej, na każdym kroku znajdują się porady, jak nie dać się nabrać oszustom i hakerom.

"

Kiedyś to oni – rodzice, dziadkowie, bliscy krewni – dbali o nasze bezpieczeństwo. Dziś to my, bardziej niż kiedykolwiek, możemy się odwdzięczyć i zadbać o nich. Pomóżmy swoim seniorom załatwić wszystkie płatności bezpiecznie z domu, bo e-bankowanie to dla nich najlepsze wyjście

– powiedziała Anna Płachta, cytowana w komunikacie.


Źródła:
https://media.credit-agricole.pl/informacje-prasowe/2020/credit-agricole-zacheca-pomoz-bliskiej-osobie-zostac-e-seniorem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Biuro paszportowe w Sieradzu
Biura paszportowe
author
Patryk Byczek
17 lipca 2022

Biuro paszportowe w Sieradzu

Najlepsze życzenia na 2016 rok
Blog
autor wpisu
Maciej_Stanko
31 grudnia 2015

Najlepsze życzenia na 2016 rok

Alior Bank w Żaganiu
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
18 czerwca 2019

Alior Bank w Żaganiu

PKO BP w Strzelinie
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
21 sierpnia 2019

PKO BP w Strzelinie

Niedziele handlowe 2024 – kalendarz
Ekonomia
author
Dominika Sobieraj
13 maja 2022

Niedziele handlowe 2024 – kalendarz

Pożyczki bez zaświadczeń Chełm
Pożyczki miasta
author
Dominika Sobieraj
28 marca 2017

Pożyczki bez zaświadczeń Chełm

Porównaj