Katoflix – opinie

Katoflix – opinie

author
Dominika Sobieraj
06 lutego 2021

Katoflix to zyskujący coraz większą popularność katolicki serwis wypożyczający filmy i seriale. Czy opłaca się z niego korzystać? Jakie opinie na temat serwisu mają użytkownicy? Sprawdź zdanie innych i wyraź swoją opinię w komentarzu.

Katoflix – chrześcijańskie VOD

Katoflix to serwis, na którym nie znajdziemy produkcji, które mogą razić konserwatywnych katolików na innych, podobnych do niej platformach. Za stworzeniem tej platformy stoi Studio Katolik, które jest prowadzone przez Zgromadzenie Salwatorianów. Mamy więc pewność, że wszystkie publikowane w serwisie produkcje przechodzą przez proces wnikliwej selekcji.

Na stronie Katofliksa czytamy, że jest to “wypożyczalnia internetowa dobrych, wartościowych filmów, głównie z przesłaniem chrześcijańskim“. Głównie, bo nie tylko – znajdziemy tam również produkcje niezwiązane sensu stricto z wiarą i religią, niemniej jednak są to i tak produkcje przenoszące pozytywne wartości. Nie ma natomiast w Katofliksie żadnych filmów, które ujmują tematy religijne w kontrowersyjny sposób. Nie ma również filmów czy seriali, które pokazywałyby osoby LGBTQ+.


Potrzebujesz dodatkowej gotówki? Sprawdź najlepsze:

 


Kredyty przez Internet – wypłata nawet w 1 dzień

 


Pożyczki dla zadłużonych – wypłata nawet w 15 minut

Katoflix – Vide Opera Dei

Hasło przewodnie serwisu to łacińskie “Vide Opera Dei”, co oznacza “Oglądaj dzieła Boże”. Możemy rozumieć to jako metaforę tego, co zamieszczane jest w serwisie – jako dzieła boże uznawane są te produkcje, które nie godzą w chrześcijańskie wartości.

Stworzenie serwisu jest najprawdopodobniej odpowiedzią na to, co pokazywane jest na innych analogicznych do Katofliksa platformach. Środowiska katolickie często wskazują bowiem na to, że – szczególnie dla młodych, którzy są głównym odbiorcami platform VOD – oglądanie wulgarnych scen czy relacji miłosnych pomiędzy osobami tej samej płci może mieć negatywny wpływ na kształtowanie się umysłu człowieka i na jego postrzeganie świata i samego siebie.

"

To przestrzeń, gdzie znajdziesz starannie wyselekcjonowane produkcje. Szukamy filmów, które mogłyby Cię zainteresować, zainspirować, zastanowić, skłonić do zmian w Twym życiu… lub wywołałyby uśmiech na Twojej twarzy. Chcemy Ci zaoferować produkcje, które bez obaw pokażesz swoim dzieciom, polecisz znajomym lub podsuniesz komuś, kto przeżywa trudne momenty w swym życiu. Naszym marzeniem jest stworzenie przestrzeni, która wykorzystując siłę przekazu filmowego, będzie prowadziła do Boga

– wskazuje Katoflix na swojej stronie Internetowej.

Katoflix – jak działa?

Katoflix tylko z nazwy kojarzyć nam się może z Netfliksem. W praktyce bowiem jego działanie jest zupełnie inne. Nie ma tutaj ani abonamentów, ani subskrypcji, ani współdzielonych kont. Każdy film i serial w Katofliksie kupujemy osobno. Ceny wahają się w graniach 5-10 zł za pojedynczy film oraz 10-40 zł za serial. Więcej na ten temat napisaliśmy w artykule Ile kosztuje Katoflix? Cennik 2021.

Katoflix – opinie. Dobre i słabe strony

Przejrzeliśmy różne fora i grupy internetowe, by sprawdzić, jakie są opinie użytkowników na temat Katofliksa. Najczęściej wskazywane dobre i słabe strony serwisu wskazujemy poniżej.

Katoflix – plusy

– starannie wyselekcjonowany materiał
– duży zasób produkcji dla dzieci
– produkcje niedostępne w innych miejscach
– dużo filmów biograficznych
– intuicyjna strona internetowa

Katoflix – minusy

– rzadko aktualizowana baza filmowa
– niewiele filmów niereligijnych
– brak możliwości wykupienia abonamentu
– wysokie ceny za wypożyczenie

Katoflix – zostaw swoją opinię

Masz pozytywne lub negatywne doświadczenia z Katofliksem i chcesz się nimi podzielić z innymi? Zostaw swój komentarz poniżej. Możesz nadać sobie dowolny pseudonim i w swojej opinii pozostać w pełni anonimowym.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Podobne artykuły

Profi Credit w Tarnowskich Górach
Wpisy
author
Dominika Sobieraj
04 czerwca 2019

Profi Credit w Tarnowskich Górach

Santander Bank Polska w Legnicy
Oddziały
author
Dominika Sobieraj
04 czerwca 2019

Santander Bank Polska w Legnicy

Santander Bank Polska w Lubsku
Oddziały
author
Dominika Sobieraj
18 maja 2019

Santander Bank Polska w Lubsku

Czy windykator może zabrać samochód?
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
16 lipca 2020

Czy windykator może zabrać samochód?

Pożyczki bez zaświadczeń Oświęcim
Pożyczki miasta
author
Dominika Sobieraj
22 listopada 2017

Pożyczki bez zaświadczeń Oświęcim

Kredyt konsolidacyjny Tarnów
Kredyty miasta
author
Dominika Sobieraj
28 stycznia 2022

Kredyt konsolidacyjny Tarnów