KNF czeka na najlepsze prace doktorskie o rynku finansowym

KNF czeka na najlepsze prace doktorskie o rynku finansowym

author
Alicja Uzarowicz
24 lipca 2019

Zgodnie z komunikatem zamieszczonym na stronie internetowej Komisji Nadzoru Finansowego, w dalszym ciągu można przesyłać prace doktorskie o tematyce z zakresu rynku finansowego. Trwa obecnie VII edycja Konkursu o Nagrodę Przewodniczącego KNF. Prace można przesyłać do 16 sierpnia bieżącego roku.

Już po raz VII Przewodniczący KNF zaprasza do udziału w konkursie na najlepszą pracę doktorską z zakresu rynku finansowego. Prace doktorskie można przesyłać jeszcze do 16 sierpnia bieżącego roku, a do wygrania są wysokie nagrody pieniężne. Warto zatem spróbować, jeżeli udało się spełnić warunki konkursu.

Aby prace doktorskie zostały uznane za odpowiednie do wzięcia udziału w konkursie, muszą spełnić kilka wymagań. Najważniejszym jest, poza oczywiście ich stopniem, tematyka. Rozprawy konkursowe muszą opisywać realia rynku finansowego. Co więcej, prace muszą być w całości po polsku.

Konkurs jest przeznaczony przede wszystkim dla osób, które na podstawie swoich prac uzyskały tytuł doktorski w Polsce w zeszłym roku. O tym, która praca otrzyma miano najlepszej zadecyduje Kapituła konkursu, którą powoła sam Przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego.

prace

Porównywarka rachunków i kart KNF – jak to działa.

Cel konkursu na najlepsze prace doktorskie

Zgodnie z komunikatem opublikowanym na stronie internetowej Komisji Nadzoru Finansowego konkurs ma na celu przede wszystkim inspirowanie rozwoju sektora finansowego gospodarki. Niemniej ważne jest ponadto wspieranie innowacyjności poprzez angażowanie środowiska naukowego w rozwój.

Najlepsze pomysły na nowoczesne rozwiązania nierzadko rodzą się bowiem na płaszczyźnie naukowej. Osoby przebywające na co dzień bliżej teorii doskonale rozumieją zagadnienia organizacyjne, jak i te związane z działaniem rynku finansowego oraz nadzorem nad nim.

Prace doktorskie są zatem doskonale przeniesionym na konkretne wnioski postulatami, pomysłami na innowacje oraz wyjaśnieniami wspomnianych zagadnień. Dla instytucji pokroju Komisji Nadzoru Finansowego stanowić zatem mogą doskonałe źródło informacji i innowacji. A to warto nagradzać.

prace

KNF odmawia fuzji Idea Banku z Getin Noble Bankiem.

Nagrody za najlepsze prace doktorskie

W VII edycji Konkursu o Nagrodę Przewodniczącego KNF za najlepszą pracę doktorską z zakresu rynku finansowego uczestnicy powalczą o wysokie nagrody pieniężne. Główne wynagrodzenie, które Kapituła konkursu przyzna najlepszej pracy konkursowej opiewa na kwotę 15 tys. zł.

Istnieje jednak jeszcze jedna nagroda w konkursie, którą Kapituła powołana przez Przewodniczącego KNF może przyznać autorowi pracy doktorskiej biorącemu udział w konkursie. Mowa tutaj o wyróżnieniu, za które autor pracy otrzyma 5 tys. złotych. Warto podkreślić, ze w obu przypadkach są to kwoty nagród brutto.

Oznacza to, że laureaci konkursu muszą liczyć się z uszczupleniem tejże sumy o należny podatek. Mimo tego faktu, niewątpliwie jest o co powalczyć. Poza kwestią finansową, Konkurs o Nagrodę Przewodniczącego KNF cechuje bowiem należna renoma. Regulamin konkursu oraz warunki przystąpienia do niego znajdują się na stronie internetowej KNF (link poniżej).

prace

Nest Bank na liście KNF.

Źródła:
https://www.knf.gov.pl/CEDUR?articleId=66319&p_id=18

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Kto kupi polski Deutsche Bank ?
Wpisy
author
Aneta Jankowska
15 lipca 2017

Kto kupi polski Deutsche Bank ?

Expander w Lublinie
Wpisy
autor wpisu
m_szydlowski
28 stycznia 2015

Expander w Lublinie

PKO BP w Strumieniu
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
22 sierpnia 2019

PKO BP w Strumieniu

Polacy spełniają swoje ekstremalne marzenia
Bez kategorii
author
Aneta Jankowska
24 stycznia 2019

Polacy spełniają swoje ekstremalne marzenia

Polacy kupują mieszkania za gotówkę
Wpisy
autor wpisu
Wozniak
26 czerwca 2017

Polacy kupują mieszkania za gotówkę

Porównaj