„Kobiety na mury” – BGŻ BNP Paribas partnerem akcji

„Kobiety na mury” – BGŻ BNP Paribas partnerem akcji

autor wpisu
Natalia Narloch
29 listopada 2018

Wkrótce na ulicach Warszawy, Katowic i Wrocławia pojawią się wizerunki odważnych, niezłomnych i wiernych swoim ideałom kobiet. Malowidła powstaną w ramach akcji „Kobiety na mury” zorganizowanej przez „Wysokie obcasy”. Pierwszy z nich odsłonięty został 28 listopada w Katowicach. Partnerem akcji został Bank BGŻ BNP Paribas.

Skąd ten pomysł?

„Od września prowadzimy kampanię pod hasłem „Nic się nie dzieje bez kobiet… i bez pieniędzy”. Jej celem jest wywołanie szerokiej dyskusji na temat roli kobiet i ich rosnącej odpowiedzialności w życiu społecznym i zawodowym, a także inspirowanie do zmian w codziennym życiu. Współpraca z „Wysokimi Obcasami” przy projekcie „Kobiety na mury” to element doskonale uzupełniający nasze działania” – mówi Izabela Tworzydło, dyrektor Komunikacji Korporacyjnej w Banku BGŻ BNP Paribas.

Wizerunki kobiet

Kim są tajemnicze kobiety, które niebawem ujrzą światło dzienne polskich miast? Na murach podziwiać będziemy wizerunek Kory (Olgi Jackowskiej), Wandy Rutkiewicz i Jolanty Wadowskiej-Król, której to malowidło zostało odsłonięte w środę – 28 listopada w Katowicach.

Jolanta Wadkowska-Król

Lekarka. Przed laty wspierała i leczyła chorujące na ołowice dzieci z Katowic Szopienic. Honorowa obywatelka Miasta Katowice. Swoją postawą pokazywała odwagę, pracowitość i niezłomność działań. Jej wizerunek na katowickich ulicach ma motywować mieszkańców i przypominać historię.

Wanda Rutkiewicz

Himalaistka. Pierwsza kobieta, która zdobyła K2. Zmarła na himalajskich stokach w 1992 roku. Jej ciała nie odnaleziono. Pochodzi z okolica Wrocławia. Dorastała w Łańcucie, później przeniosła się do Wrocławia, gdzie zdała maturę udając się na Politechnikę Wrocławską – zdobyła dyplom inżyniera – elektronika. Następnie pracowała w warszawskim Instytucie Maszyn Matematycznych. Wizerunek światowej sławy Wandy Rutkiewicz odsłonięty zostanie w 40. rocznicę zdobycia przez nią szczytu Mont Everest. Ozdobi ścianę kamienicy przy ulicy Sądowej 8a. Mural zaprojektowała malarka, ilustratorka i animatorka kulturalna – Marta Frej.

Olga Jackowska – Kora

Piosenkarka. Zmarła w lipcu tego roku laureatka wielu prestiżowych nagród, w tym Fryderyki 2016. . Autorka odważnych i kontrowersyjnych tekstów. Jej sylwetkę znajdziemy na ulicach Warszawy, zaprojektowaną przez Bruno Althamera.

Walka o pozycję kobiet w świecie

Wszystkie wizerunki naścienne zostaną podpisane hasłem „Kobiety wiedzą co robią”, które stanowi motto całej akcji „Wysokie Obcasy”. Bank BGŻ BNP Paribas chętnie angażuje się w tego typu akcję. Finansowaniem objął także plebiscyt „Wysokich Obcasów” na Polkę Stulecia. Zwyciężyła Maria Skłodowska-Curie. Przyłączył się do Fundacji Sukces Pisany Szminką i objął partnerstwo konkursu Bizneswoman Roku w kategorii Start-up Roku.

źródło: www.infowire.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Ranking chwilówek – grudzień 2019
Bez kategorii
author
Aneta Jankowska
02 grudnia 2019

Ranking chwilówek – grudzień 2019

Santander Consumer Bank Garwolin
Oddziały
autor wpisu
Dorota Cholewicka
16 czerwca 2021

Santander Consumer Bank Garwolin

Kredyt konsolidacyjny Wodzisław Śląski
Kredyty miasta
author
Aleksandra Gościnna
24 stycznia 2022

Kredyt konsolidacyjny Wodzisław Śląski

Credit Agricole w Piotrkowie Trybunalskim
Oddziały
author
Patryk Byczek
25 lipca 2019

Credit Agricole w Piotrkowie Trybunalskim

Santander Consumer Bank Braniewo
Oddziały
autor wpisu
Dorota Cholewicka
06 czerwca 2021

Santander Consumer Bank Braniewo

Pożyczki bez BIK Łuków
Pożyczki miasta
author
Aleksandra Gościnna
06 lipca 2022

Pożyczki bez BIK Łuków

Porównaj