Kolejna edycja RBL_START w Alior Banku

Kolejna edycja RBL_START w Alior Banku

author
Alicja Uzarowicz
30 listopada 2019

W swoim najnowszym komunikacie Alior Bank postanowił podsumować drugą już edycję programu RBL_START. Efektem współpracy banku ze startupami są 4 projekty pilotażowe. Podczas prawie 20 tygodni wspólnych warsztatów 11 startupów wraz z bankiem pochylali się nad innowacjami przez ponad 500 godzin pracy.

Jak czytamy w najnowszym komunikacie Alior Banku, drugą już edycję programu współpracy ze startupami RBL_START można zdecydowanie zaliczyć do udanych. Podczas prawie 20 tygodni wspólnej pracy Alior Bank z 11 startupami pracował przez ponad 500 godzin. Efektem tejże współpracy są 4 nowe projekty pilotażowe.

Warto w tym miejscu przypomnieć, jakie motywy kierowały bankiem do realizacji przedsięwzięcia, jakim jest program RBL_START. Jak czytamy w najnowszym komunikacie Alior Banku, projekt powstał, aby możliwe było zbudowanie ekosystemu firm zajmujących się technologią.

Dzięki temu bowiem istnieją znacznie większe szanse na to, że bank odpowie na potrzeby współczesnej bankowości w Polsce. Rozwiązania, które powstają dzięki przeprowadzonym warsztatom, mają zakres integracji, analizy danych, jak również poszerzanie dostępności produktów bankowych o zewnętrzne platformy.

Druga edycja RBL_START

W swoim komunikacie Alior Bank do zdiagnozowania potrzeb klientów powołał się na raport „Bank oczami klienta – konieczne narzędzie, czy zaufany partner?”. Analiza ta wykazała, że blisko 75 proc. respondentów odczuwa zadowolenie z banku, który wybrało. Jednocześnie jednak co czwarty klient rozważa ucieczkę do konkurencji.

Tam, gdzie jeden bank straci klienta, tam tworzą się szansę na  pozyskanie go przez inną spółkę. Mowa tu jednocześnie o niemałej grupie konsumentów – liczy ona sobie około 7 milionów osób. Współcześnie banki rywalizują najczęściej na dwóch płaszczyznach. Są to jakość oraz sympatia klientów względem danej marki.

"

Innowacje mamy w DNA. Nie boimy się sięgać po nowoczesne rozwiązania i jesteśmy otwarci na eksperymenty. Wprowadzamy różne nowości, chociażby odroczone płatności i korzystamy z technologii, takich jak blockchain czy otwarta bankowość. Wiemy, że partnerstwa z firmami technologicznymi to ścieżka, która pozwala nam szybko budować rozwiązania odpowiadające na współczesne wyzwania

– powiedział Marcin Jaszczuk, wiceprezes Alior Banku, cytowany w komunikacie.

4 projekty pilotażowe

W dalszej części swojej wypowiedzi przedstawiciel spółki wykazał trzy najważniejsze oczekiwania klientów, którym banki powinny jak najszybciej sprostać. Są to szybkość, dostępność oraz personalizacja. Zaś w programie RBL_START ekspert upatruje szansy na odpowiadanie tymże oczekiwaniom poprzez zupełnie nowe rozwiązania.

Efektem drugiej już edycji programu RBL_START są 4 projekty pilotażowe, przy których Alior Bank współpracuje ze spółkami: Logic AI, Zappy AI, Domove oraz Luna. To jednak nie koniec wspólnych przedsięwzięć, gdyż podczas warsztatów udało się rozpocząć zaawansowaną analizę przed rozpoczęciem kolejnych projektów.

"

Finałem programu jest Demo Day, w czasie którego startupy zaprezentowały efekty pracy z mentorami Alior Banku i PZU, wspierane przez pozostałych partnerów programu: IBM, Linklaters, Mastercard oraz Microsoft

– czytamy dalej w komunikacie Alior Banku.

Dzięki tej współpracy eksperci bankowi wraz z przedstawicielami startupów znacznie zbliżyli się do odnalezienia odpowiedzi na nurtujące dzisiejszą bankowość kwestie. Wśród nich znalazły się analiza danych, podnoszenie poziomu bezpieczeństwa, czy też umacnianie relacji z klientami oraz pielęgnowanie wzajemnej relacji z nimi.


Źródła:
https://www.aliorbank.pl/aktualnosci/2019-11-28-efekty-kolejnej-edycji-ebl-start.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Kredyt samochodowy Hajnówka
Kredyty miasta
author
Patryk Byczek
11 grudnia 2017

Kredyt samochodowy Hajnówka

ING Bank Śląski w Kędzierzynie-Koźlu
Oddziały
author
Dominika Sobieraj
01 sierpnia 2019

ING Bank Śląski w Kędzierzynie-Koźlu

Bank Pekao wprowadził do oferty mobilne akceptacje
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
01 października 2020

Bank Pekao wprowadził do oferty mobilne akceptacje

Ile kosztuje akademik w Gdańsku?
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
17 sierpnia 2019

Ile kosztuje akademik w Gdańsku?

Jak zamknąć konto w BOŚ Banku?
Banki
author
Dominika Sobieraj
17 września 2018

Jak zamknąć konto w BOŚ Banku?

Jak zamknąć konto w Credit Agricole?
Banki
author
Dominika Sobieraj
07 września 2018

Jak zamknąć konto w Credit Agricole?

Porównaj