Konfederacja Lewiatan – czym się zajmuje?

Konfederacja Lewiatan – czym się zajmuje?

author
01 lipca 2019

Nad interesami polskich przedsiębiorców prywatnych czuwa instytucja znana jako Konfederacja Lewiatan. W dzisiejszym artykule sprawdzimy, czym dokładnie zajmuje się Konfederacja, kto posiada status jej członka i w jaki sposób dołączyć do szeregów Lewiatana. 

Spis treści

1. Konfederacja Lewiatan – co to jest?
2. Czym się zajmuje Konfederacja Lewiatan?
3. Nagrody przyznawane przez Konfederacje Lewiatan.
4. Jak dołączyć do Konfederacji Lewiatan?
5. Dane kontaktowe.

 

Konfederacja Lewiatan – co to jest?

Konfederacja Lewiatan, jeszcze do niedawna znana jako Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan, to instytucja zajmująca się przede wszystkim reprezentowaniem interesów polskich przedsiębiorców prywatnych. KL jest organizacją pozarządową, dzięki czemu wielu przedsiębiorców uważa ją za bezstronne i niezależne od obowiązującej linii politycznej medium branżowe. Organ ten został utworzony w 1999 roku, a funkcję prezydenta Konfederacji pełni Henryka Bochniarz.

Tak jak każda inna instytucja, Konfederacja Lewiatan obrała najważniejsze postulaty i cele, do których osiągnięcia dążą jej członkowie. Mowa między innymi o:

  1. obniżeniu i uproszczeniu podatków dla polskich przedsiębiorców,
  2. liberalizacji prawa pracy,
  3. obniżeniu kosztów pracy i wydatków związanych z zatrudnianiem pracowników
  4. minimalizacji biurokracji,
  5. poprawie i uszczelnieniu prawa gospodarczego,
  6. rozwoju dialogu społecznego i zwiększaniu świadomości wśród społeczeństwa w kwestii pozytywnego wpływu polskich przedsiębiorstw na ogólny wzrost gospodarki i przyszłość kraju.

Konfederacja Lewiatan sama prezentuje siebie w sposób następujący:

"

Jesteśmy najbardziej wpływową polską organizacją biznesową, reprezentującą interesy pracodawców w Polsce i Unii Europejskiej. Zabiegamy o konkurencyjne warunki prowadzenia biznesu. Dbamy o trwały wzrost gospodarczy, lepsze prawo, zdrową konkurencję, wzrost zatrudnienia i wzmocnienie kapitału społecznego. Jesteśmy głosem biznesu.

 


Czym się zajmuje Konfederacja Lewiatan?

W ogólnym ujęciu Konfederacja Lewiatan zajmuje się szeroko rozumianym reprezentowaniem interesów polskich „prywaciarzy”, czyli prywatnych przedsiębiorców (właścicieli firm itp.). Działalność Konfederacji opiera się na pięciu kolejnych filarach: legislacji, wiedzy, networkingu, komunikacji i B2B. Poniżej opisujemy pokrótce każdy z nich:

 

Nagrody przyznawane przez Konfederacje Lewiatan

Każdego roku Konfederacja Lewiatan przyznaje cztery nagrody dla najwybitniejszych postaci polskiego biznesu, dzięki którym krajowa gospodarka prężnie się rozwija. Nagrody te to kolejno:

  1. Nagroda imienia Andrzeja Wierzbickiego – przyznawana przedsiębiorcy wzorcowo prowadzącemu biznes, który mimo własnych sukcesów odczuwa potrzebę współuczestniczenia w działaniach na rzecz środowiska przedsiębiorców, wspiera dobrze rokujące inicjatywy gospodarcze i ma wizję rozwijania odpowiedzialnego biznesu.
  2. Nagroda imienia Władysława Grabskiego – przyznawana osobistości życia publicznego, , która w znaczący sposób przyczyniła się do rozwoju krajowej przedsiębiorczości i która dba  o tak zwane „zdrowie gospodarcze” oraz ekonomiczną siłę państwa.
  3. Nagroda Za Odważne Myślenie – specjalne wyróżnienie przyznawane zaledwie od 2012 roku przez Zarząd Konfederacji Lewiatan oraz Fundację na Rzecz Myślenia imienia Barbary Skargi. Nagroda trafia do przedsiębiorcy lub osobistości nie bojącej się innowacji i nieszablonowego myślenia w podejmowanych przez siebie kwestiach.
  4. Nagroda Specjalna Zarządu – w przeciwieństwie do poprzednich nagród, które trafiały przede wszystkim do osób zasłużonych na polu biznesowym i gospodarczym, Nagroda Specjalna dedykowana jest osobistościom, które zasłynęły w takich dziedzinach, jak kultura, nauka, życie publiczne czy polityka.

 

Jak dołączyć do Konfederacji Lewiatan?

Konfederacja Lewiatan zrzesza w swych szeregach wiele związków pracodawców (zarówno tych branżowych, jak i regionalnych), a także federacje związków pracodawców i inne zrzeszenia organizacyjne działające na obszarze kraju. Co więcej, status Członka Konfederacji Lewiatan mają także wybrani pracodawcy posiadający szczególną pozycję w branży i cieszący się uznaniem w kwestii stosunków pracy. 

Według informacji podanych na oficjalnej stronie Konfederacji, obecnie organizacja zrzesza dziewiętnastu członków o światowej renomie (takich jak British American Tabacco, Orange, Philip Morris, Samsung, UPC czy Tesco). Ponadto marka Lewiatan skupia ponad 4100 firm zatrudniających łącznie aż milion osób. Mimo tak liczebnych szeregów Konfederacja Lewiatan wciąż chętnie przyjmuje kolejnych przedsiębiorców, którym zależy na budowaniu pozytywnego wizerunku polskich firm. 

Przystąpienie do Konfederacji Lewiatan wiąże się z wieloma profitami i pozytywami. Przykładowo w ramach Rady Dialogu Społecznego Konfederacja negocjuje ze związkami zawodowymi korzystne zmiany w prawie branżowym, gospodarczym i prawie pracy. By przystąpić do Konfederacji, należy skontaktować się z Departamentem Rozwoju Lewiatana. Niezbędne dane kontaktowe są następujące:

Dane kontaktowe

 

Dane adresowe siedziby polskiej

Konfederacja Lewiatan
ul. Zbyszka Cybulskiego 3
00-727 Warszawa


Dane adresowe biura w Brukseli

Polish Confederation Lewiatan – Brussels Office
Avenue de Cortenbergh 168
1000 Brussels


Kontakt telefoniczny

tel.: 48 (22) 55 99 900
fax: 48 (22) 55 99 910
infolinia dla Członków: 48 (22) 55 99 890


Kontakt przez Internet

strona internetowa: www.konfederacjalewiatan.pl
e-mail: [email protected]

 


Źródła:

http://konfederacjalewiatan.pl/
https://pl.wikipedia.org/wiki/Konfederacja_Lewiatan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Europejska gospodarka spowalnia, a co z Polską?
Bez kategorii
author
21 listopada 2019

Europejska gospodarka spowalnia, a co z Polską?

ZUS ostrzega przed mailami od oszustów
Bez kategorii
author
15 lipca 2019

ZUS ostrzega przed mailami od oszustów

Co zmieni się w egzekucji
Wpisy
author
30 listopada 2016

Co zmieni się w egzekucji

Aasa – opinie
Bez kategorii
author
28 lutego 2019

Aasa – opinie

Ile ma kosztować obniżka podatków w przyszłym roku?
Bez kategorii
author
16 lipca 2019

Ile ma kosztować obniżka podatków w przyszłym roku?

Ciąża Plus – nowy rządowy program
Bez kategorii
author
17 grudnia 2018

Ciąża Plus – nowy rządowy program