Kontomatik z nowym prezesem

Kontomatik z nowym prezesem

author
Alicja Uzarowicz
07 stycznia 2020

Nowy rok to okres mian nie tylko prawodawczych. Bo chociaż wiele przepisów ustaw wchodzi w życie właśnie z pierwszym dniem stycznia, to także i przedsiębiorstwa nierzadko celują ze zmianami właśnie w tę datę. Przykładem jest choćby fintech Kontomatik, który wraz z początkiem roku uzyskał nowego prezesa.

Nowy rok bardzo wielu podmiotom przynosi mnóstwo zmian. Nie inaczej stało się w tym nowym roku w fintechu Kontomatik. Wraz z nadejściem pierwszego dnia bieżącego roku, władzę w przedsiębiorstwie, czyli stanowisko prezesa zarządu, objął Michał Łukasik. Jak podała sama spółka, ma on międzynarodowe doświadczenie w branży technologii finansowych.

Co się stanie z dotychczasowym prezesem? Patryk Pietrzak, który obejmował stanowisko zajęte przez Michała Łukasika pozostawał również dyrektorem sprzedaży w fintechu. W dalszym ciągu były prezes będzie miał znaczny wpływ na kierunek rozwoju Kontomatik, gdyż pozostanie obecny i czynny we władzach podmiotu.

"

Kontomatik znajduje się w bardzo dobrym momencie, jeśli chodzi o możliwości rozwoju. Aktualnie kluczowym elementem dla spółki jest rozwijanie zarówno nowych segmentów rynku, jak i tych, na których jesteśmy już obecni. Obok fintechów i banków istotne dla nas będą nowe podmioty mi.in. firmy księgowe czy telekomy

– powiedział Michał Łukasik, świeżo upieczony CEO Kontomatik.

Fintech Kontomatik z nowym prezesem

W dalszej części swojej wypowiedzi nowy prezes fintechu wskazał także zarys planów, jakich realizacją zajmie się spółka w najbliższych miesiącach. Wśród nich znalazło się na przykład miejsce na intensywny rozwój obszaru analizy danych. Poziom, na którym znajduje się ta dziedzina, szczególnie w Polsce, nie pozwala na wykorzystanie jej pełnego potencjału.

Co więcej, nowy prezes Kontomatik wyraził także ambicje związane z ekspansją terytorialną działalności fintechu. Plany te obejmują zarówno rynki bliższe Polsce, czyli europejskie, jak również dalszy rozwój usług świadczonych w Azji. Czy pod nowym kierownictwem uda się osiągnąć wymarzony sukces?

Niebagatelnie do realizacji celów, jakie postawił sobie tytułowy fintech konieczne będzie posiadanie determinacji oraz doświadczenia. Czy Michał Łukasik posiada obie z tych cech? Jak wynika z informacji, jakimi podzielił się Kontomatik, doświadczenia ekspertowi zdecydowanie nie zabraknie.

Kontomatik i sylwetka nowego prezesa

Michał Łukasik już od dłuższego czasu rozbudowuje swoją praktyczną wiedzę z zakresu finansów, zarządzania i rozwoju produktów na arenie międzynarodowej. Ostatnio jednak nowy prezes Kontomatik związał się z branżą pożyczkową, a konkretniej mówiąc z Grupą Alfa Finance, gdzie także pełnił funkcję CEO.

Wcześniejsze punkty w CV Łukasika to współpraca z działami finansowymi takich gigantów jak na przykład PwC oraz Hilti S.A. Pracę w tak prestiżowych firmach zagwarantowały mu dwa dyplomy – Uniwersytetu Warszawskiego na Wydziale Ekonomicznym oraz Executive MBA zdobyty na Politechnice Warszawskiej.

Teraz swoje losy Michał Łukasik na jakiś czas związał z Kontomatik. Polski fintech świadczy usługi przede wszystkim skierowane do banków. Opierają się one głównie na środowiskach API i analizie danych. Dzięki temu klienci fintechu mogą identyfikować klientów, czy też szczegółowo ocenić ich zdolność kredytową.

Co więcej, technologia dostarczana przez Kontomatik pozwala na precyzyjną segmentację klientów. O tym, że fintech traktuje swoją pracę poważnie, świadczy na przykład fakt, iż podmiot ten jako pierwszy trafił za zgodą Komisji Nadzoru Finansowego do rejestru AISP. W 2018 roku udało się tego dokonać także na Litwie.


Źródła:
https://www.kontomatik.com/pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

BNP Paribas oddziały w Sopocie
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
15 kwietnia 2019

BNP Paribas oddziały w Sopocie

Sygma Bank rozpoczął sprzedaż kredytów online
Wpisy
autor wpisu
Maciej_Stanko
09 października 2013

Sygma Bank rozpoczął sprzedaż kredytów online

Pilna pożyczka na dzisiaj
Pożyczki
author
Dominika Sobieraj
15 grudnia 2022

Pilna pożyczka na dzisiaj

Goodie wspiera lokalne biznesy
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
29 maja 2020

Goodie wspiera lokalne biznesy

Kredyt konsolidacyjny Prudnik
Kredyty miasta
author
Patryk Byczek
16 lipca 2022

Kredyt konsolidacyjny Prudnik

KredytOK w Kaliszu
Oddziały
autor wpisu
Marta-Bogacka-Nowak
27 stycznia 2017

KredytOK w Kaliszu

Porównaj