Koronawirus. Allegro chce wesprzeć sprzedawców

Koronawirus. Allegro chce wesprzeć sprzedawców

author
Halszka Gronek
29 marca 2020

W tym trudnym czasie wspieramy sprzedających na Allegro, tak jak robimy to od lat – ogłosił zarząd platformy aukcyjnej Allegro w piątek, 27 marca br. Serwis przygotował dla przedsiębiorstw z branży e-commerce czteroczęściowy pakiet antykryzysowy w związku z pandemią koronawirusa i poważnymi skutkami tegoż stanu na polską gospodarkę. 

16 milionów na polski e-commerce

Koronawirus zbiera w Polsce coraz większe żniwa, choć eksperci przekonują, że najgorsze wciąż jeszcze przed nami. Wieści te są szczególnie niekorzystne dla polskich przedsiębiorców, którzy walczą o przetrwanie w czasach rażących spadków nastrojów konsumpcyjnych wśród konsumentów, a często także niemal przymusowych zawieszeń działalności. 

By wyjść na przeciw oczekiwaniom branży handlowej, zwłaszcza tej e-commerce, najpopularniejsza w Polsce platforma aukcyjna Allegro stworzyła specjalną ofertę antykryzysową. Na wsparcie mogą liczyć zarówno nowi sprzedawcy w serwisie, jak i stali – dla każdego Allegro przygotował dedykowaną ofertę antykryzysową. 

Autorski „Pakiet wsparcia dla Sprzedających” opiewa na imponującą kwotę 16 milionów złotych i ma pomóc w przetrwaniu trudności spowodowanych pandemią koronawirusa. Pakiet opracowany przez  ekspertów Allegro składa się z czterech tematycznych części. Jedną z nich jest wstrzymanie podwyżek opłat, które serwis ogłosił na początku bieżącego roku. Sytuacja, w jakiej nasz kraj się znalazł, jest bezprecedensowa i niespodziewana – wszelkie wcześniej poczynione plany prowizyjne należało odłożyć, by ratować polską gospodarkę. 


 

Nie będzie podwyżek taryfy

Serwis Allegro nie odwołał zapowiedzianych na początku roku podwyżek opłat, a dokładnie objęcia prowizją kosztów związanych z dostawą przesyłki, lecz jedynie zawiesił je w czasie. Zmiany planowo wejdą w życie 2 kwietnia (czwartek), lecz użytkownicy platformy nie odczują wzrostu kosztów – przynajmniej tak długo, jak długo potrwa pandemia i związany z nią kryzys gospodarczy. 

Dłuży okres płatności

Drugą część „Pakietu wsparcia dla Sprzedających” stanowi obietnica wydłużenia okresu płatności rachunku Allegro dla małych przedsiębiorstw. Obecnie okres ten wynosi 14 dni. Po wejściu w życie pakietu antykryzysowego Allegro przedsiębiorcy będą mieli aż dwa miesiące (60 dni) na uregulowanie należności zgromadzonych na rachunku serwisowym. 

Darmowa sprzedaż i preferencyjne pożyczki

Trzecia część „Pakietu wsparcia dla Sprzedających” to propozycja wyjątkowa: całkowity brak opłat za sprzedaż aż do 31 lipca 2020 roku. Oznacza to, iż w ciągu czterech najbliższych miesięcy przedsiębiorcy nie będąc musieli się martwić pokrywaniem dodatkowych kosztów związanych z prowsadzeniem działalności o profilu handlowym. Co jednak ważne, ta część pakietu antykryzysowego dedykowana jest jedynie nowym sprzedawcom, czyli przedsiębiorcom, którzy zarejestrują konto firmowe w kwietniu i którzy nie byli wcześniej zarejestrowani w serwisie.

Ostatnia niespodzianka dla sprzedawców-Allegrowiczów to oferta preferencyjnych pożyczek do 150 tysięcy złotych z cashbackiem w wysokości 3 procent (czyli do 4,5 tysiąca złotych). Preferencyjne wsparcie pożyczkowe dedykowane jest jedynie sprzedawcom prowadzącym jednoosobową działalność gospodarczą, czyli tak zwanym mikroprzedsiębiorcom. 


Źródła:
https://allegro.pl/pomoc/aktualnosci/pakiet-wsparcia-dla-sprzedajacych-na-allegro-D5v2AD663Hr

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Promocja: „Money Mania 17” z Toyota Bankiem
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
05 marca 2019

Promocja: „Money Mania 17” z Toyota Bankiem

Credit Agricole w Pruszkowie
Oddziały
author
Patryk Byczek
27 lipca 2019

Credit Agricole w Pruszkowie

Waloryzacja emerytur 2019
Emerytura
author
Dominika Sobieraj
07 listopada 2018

Waloryzacja emerytur 2019

Płatności zbliżeniowe – będziemy częściej podawali PIN
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
12 sierpnia 2019

Płatności zbliżeniowe – będziemy częściej podawali PIN

Bezrobocie najniższe od 28 lat
Aktualności
author
Halszka Gronek
11 lipca 2018

Bezrobocie najniższe od 28 lat

Porównaj