Sołowow ponownie najbogatszym Polakiem według Forbesa

Sołowow ponownie najbogatszym Polakiem według Forbesa

author
Alicja Uzarowicz
29 lutego 2020

Każdego roku magazyn finansowy „Forbes” publikuje swoją listę 100 najbogatszych Polaków. Łączny majątek rodaków, którzy znaleźli się na liście wynosi zawrotną kwotę 176 mld złotych. Świadczy to o wzroście o 15 proc. w ciągu zaledwie jednego roku. Na pierwszym miejscu ponownie pojawił się Michał Sołowow.

Jak co roku polskie wydanie magazynu finansowego „Forbes” opublikowało listę 100 najbogatszych Polaków. Na pierwszym miejscu ponownie znalazł się Michał Sołowow, który obronił swój zeszłoroczny tytuł. Łączny majątek Polaków którzy weszli do listy w tym roku wyniósł o 15 proc. więcej niż przed rokiem, czyli 176 miliardów złotych.

Warto w tym miejscu podkreślić, że przy okazji zeszłorocznego podsumowania tenże wzrost wartości łącznego majątku stu polskich bogaczy wyniósł tylko 4 proc.  Wśród stu najbogatszych obywateli Polski znalazło się aż 56 miliarderów. Tym samym udało się pobić rekord sprzed roku i to o aż 14 osób.

Podium tegorocznego podsumowania zajęli Michał Sołowow, którego majątek wyniósł w zeszłym roku 15,6 mld złotych., Zygmunt Solorz z 12 mld zł na koncie oraz Jerzy Starak, który zgromadził 9,6 mld złotych. Na czym wymienieni miliarderzy zbijają swoje przysłowiowe kokosy?

Michał Sołowow ponowie najbogatszym Polakiem według „Forbes’a”

Laureat pierwszego miejsca zestawienia swój majątek zarabia działając w branży chemicznej, energetycznej, a także tej związaniem z wyposażaniem wnętrz. Zygmunt Solorz zajmujący miejsce drugie natomiast działa przede wszystkim w sferze mediów i telekomunikacji. Zaś Jerzy Starak posiada firmę w sektorze farmacji.

Na czwartym miejscu w tegorocznym zestawieniu znalazł się twórca marketów Dino – Tomasz Biernacki z majątkiem rzędu 8,1 mld zł. Co ciekawe, laureaci piątego i szóstego miejsca, czyli rodzeństwo Dominiki i Sebastiana Kulczyka znaleźli się w tym roku jeszcze dalej od podium.

Ich majątki wynoszą odpowiednio 6,9 mld złotych oraz 6,6 mld złotych. Dominika Kulczyk zajmuje się przede wszystkim inwestycjami i energią odnawialną, a jej brat poza inwestycjami działa także na rynku chemicznym. Którzy Polscy bogacze zamykają pierwszą dziesiątkę tegorocznego zestawienia?

Ile trzeba mieć pieniędzy, by trafić do pierwszej setki?

Miejsce siódme przypadło w tym roku Zbigniewowi Juroszkowi, choć jego majątek był brany pod uwagę z uwzględnieniem środków zgromadzonych przez całą jego rodzinę. Dzięki działaniu w branży zakładów bukmacherskich oraz nieruchomości udało się im zebrać 3,7 mld złotych.

Na miejscu ósmym z kolei znalazło się małżeństwo – Małgorzata i Maciej Adamkiewicz, którzy zarządzają wspólnie firmą farmaceutyczną, co pozwoliło im na zgromadzenie majątku o wielkości 3,5 mld złotych. Miejsca dziewiąte i dziesiąte należą do działaczy rynku gier komputerowych.

Marcin Iwiński i Paweł Marchewka zgromadzili odpowiednio 3,4 i 3 mld złotych, co pozwoliło im na zamknięcie pierwszej dziesiątki tegorocznego zestawienia. Jaki majątek należało zgromadzić, by znaleźć się na sławnej liście „Forbes’a”?

Ostatni na tegorocznej liście milioner posiadał majątek wielkości 549 mln złotych, co stanowi kwotę o 10,9 proc. wyższą niż przed rokiem. Z tego właśnie powodu do zestawienia nie załapali się w tym roku takie nazwiska jak Mariusz Walter (twórca TVN) czy Tadeusz Chmiel (założyciel Black Red White).


Źródła:
https://www.forbes.pl/100-najbogatszych-polska/2020

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Zmiany w ustawie antylichwiarskiej?
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
01 marca 2019

Zmiany w ustawie antylichwiarskiej?

Skoda nie nadąża z produkcją
Wpisy
author
Patryk Byczek
29 stycznia 2018

Skoda nie nadąża z produkcją

40. półmaraton w Szczecinie z PKO
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
15 sierpnia 2019

40. półmaraton w Szczecinie z PKO

Bank Pekao w Prudniku
Oddziały
author
Patryk Byczek
05 lipca 2019

Bank Pekao w Prudniku

Porównaj