LOANDO Index styczeń 2020 – podsumowanie wyników

LOANDO Index styczeń 2020 – podsumowanie wyników

author
Alicja Uzarowicz
14 lutego 2020

LOANDO Group jest właścicielem wielu portali pośredniczących w udzielaniu pożyczek przez Internet. Podmiot postanowił podsumować swoją działalność w formie raportu LOANDO Index styczeń 2020. Ilu Polaków skorzystało z usług firm pożyczkowych online by podreperować swój budżet w nowym roku?

LOANDO Index styczeń 2020 to podsumowanie sytuacji rynku portali i platform służących do pośrednictwa w udzielaniu pożyczek przez Internet, które należą do LOANDO Group. Jak wynika z tego zestawienia, Polacy korzystali z usług różnych podmiotów tej grupy ponad 22 tysiące razy w styczniu bieżącego roku.

Co więcej, najpopularniejszym urządzeniem, za pośrednictwem którego zaciągano zobowiązania, nie był wcale komputer osobisty, a urządzenia mobilne. Kto zaciągał najwięcej pożyczek oraz jak pożyczkobiorcy radzili sobie ze spłatą swoich zobowiązań?

Z portali pośredniczących w udzielaniu pożyczek należących do grupy kapitałowej  LOANDO korzystały w przeważającej części młode kobiety. Absolwentki szkół średnich w wieku 25-34 lata i zamieszkujące miasta do 250 tys. mieszkańców to najczęstsza grupa pożyczkobiorców, jaka zaciągała zobowiązania w styczniu bieżącego roku.

Grupa LOANDO podsumowuje styczniowe wyniki

Co więcej, styczniowi pożyczkobiorcy odznaczali się naprawdę dobrym wynikiem jeżeli chodzi o terminowość i rzetelność spłaty swojego krótkoterminowego zobowiązania. Już 93 proc. pożyczkobiorców, których termin spłaty pożyczki mijał jeszcze w styczniu, zdołało spłacić je w terminie i bez większych problemów.

Tenże styczniowy wynik oznacza polepszenie udziału rzetelnych dłużników o 4 proc. w stosunku do wyniku grudniowego. Problem ze spłatą swojej pożyczki w terminie miało zaledwie 7 proc. pożyczkobiorców. Z jakich urządzeń Polacy korzystali najczęściej przy procesie składania wniosku o pożyczkę?

Niebagatelnym zwycięzcom okazały się być w styczniu urządzenia mobilne. Z wykorzystaniem smartfonów czy tabletów platformy należące do grupy kapitałowej LOANDO Group pośredniczyły w aż 71 proc. procesów pożyczkowych. Oznacza to wzrost o 5 proc. popularności tych urządzeń w skali miesiąca. Warto wspomnieć, że ta sytuacja jeszcze rok temu wyglądała zgoła odwrotnie.

Kim byli pożyczkobiorcy korzystający z portali grupy LOANDO?

Prawie połowę osób korzystających z platform i portali należących do LOANDO stanowiły osoby w wieku 25-34 lata (42 proc.). Nieco rzadziej domowy budżet uzupełniały osoby z przedziału 35-44 lata (39 proc.). Zaś klienci grupy kapitałowej w wieku 18-24 lata zaciągali co dziesiątą pożyczkę w styczniu.

W kontekście płci pożyczkobiorców w dalszym ciągu, choć w mniejszym stopniu dominują kobiety. W styczniu zaciągnęły one 61 proc. wszystkich pożyczek, co stanowi o 4 proc. mniej niż w grudniu. Co więcej, pożyczki przez Internet to zdecydowanie domena osób zamieszkujących miasta do 250 tys. osób.

Ta grupa klientów zaciągnęła więcej niż co trzecią pożyczkę w styczniu, a niewiele mniej, bo 31 proc. klientów pochodziło z miejscowości poniżej 50 tys. mieszkańców. Warto również wspomnieć, że ponad połowa pożyczkobiorców miała wykształcenie średnie, 38 proc. wyższe, a 7 proc. podstawowe.

"

W tym miesiącu liczba osób pożyczających za naszym pośrednictwem jest mniejsza niż w grudniu. Styczeń to okres konsumencko martwy, w którym mało kto decyduje się na większe wydatki. Niezmiennie cieszy jednak sumienność naszych klientów w kwestii spłaty długów. W styczniu aż 93 proc. z nich uregulowało swoje zobowiązania, co daje czteroprocentowy wzrost w stosunku do grudnia

– powiedział Krzysztof Przybysz, Prezes LOANDO Group.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Według Eurostatu Polacy kupują głównie mieszkania deweloperskie
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
09 czerwca 2019

Według Eurostatu Polacy kupują głównie mieszkania deweloperskie

Promocja: „Konto na plus” w BNP Paribas
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
21 września 2019

Promocja: „Konto na plus” w BNP Paribas

Egzekucja alimentów z zagranicy
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
23 grudnia 2018

Egzekucja alimentów z zagranicy

Zmniejsza się liczba bankomatów w Polsce
Wpisy
author
Aneta Jankowska
23 listopada 2017

Zmniejsza się liczba bankomatów w Polsce

Gwiazdy z komornikiem: Tomasz Karolak
Blog
author
Aneta Jankowska
12 listopada 2016

Gwiazdy z komornikiem: Tomasz Karolak

Porównaj