Mastercard przeznacza kultowy pojazd KITT na aukcję WOŚP

Mastercard przeznacza kultowy pojazd KITT na aukcję WOŚP

author
Halszka Gronek
13 grudnia 2019

Na platformie Allegro od tygodnia trwa już aukcja kultowego pojazdu KITT znanego z serialu Knight Rider. Całkowity dochód z aukcji trafi na konto Fundacji WOŚP, by wesprzeć potrzebujących pacjentów. Sprawdzamy szczegóły oferty.

Mastercard, globalny dostawca kart płatniczych, w tym roku po raz kolejny wesprze Finał Wielkiej Orkiestry Pomocy Społecznej. Nie da się ukryć, iż gwoździem tegorocznej akcji charytatywnej firmy Mastercard będzie aukcja wyjątkowego samochodu – kultowego pojazdu KITT znanego z serialu Knight Rider. Jest to niezwykła niespodzianka dla fanów motoryzacji. Ponadto Mastercard wyposaży wolontariuszy Orkiestry w eSkarbonki i przeprowadzi akcję pt. „Mastercard gra z WOŚP” na Twitterze. Wszystko to, by pomóc w zbieraniu datków na potrzebujące dzieci. 

Gotowi na 28. Finał WOŚP

Finał 28. edycji WOŚP zbliża się wielkimi krokami. Clou największego polskiego wydarzenia charytatywnego odbędzie się 20 stycznia 2020 roku. Tegoroczna odsłona akcji jest ósmą edycją Orkiestry z rzędu, w której organizację zaangażował się Mastercard. Podobnie jak w zeszłych latach, globalny dostawca kart nie zawiódł, znów wydając na aukcję kultową i nietuzinkową ruchomość. Rok temu był to legendarny Rolls-Royce, model Silver Shadow, który sprzedany został po zawrotnej cenie 211 211 zł, ustanawiając tym samym rekord zeszłorocznych wyników aukcji.

Tym razem w ręce Braci Collins trafiło auto rozsławione dzięki serialowi „Knight Rider”. Najbardziej znany na świecie pojazd marki Pontiac Trans Am z 1983 roku pochwalić się może silnikiem V8 o pojemności 5 litrów. Samochód przyspiesza w 15,5 sekundy do „setki”, co może nie jest dziś wynikiem godnym rekordu, lecz w swoich czasach stanowiło imponujące osiągnięcie. KITT, podobnie jak w serialu, wspomoże WOŚP, walcząc o dobro i o słuszną sprawę. Szczęśliwy nabywca pojazdu będzie żył ze świadomością, że jego pieniądze trafiły wprost do potrzebujących.

Szczegóły wyjątkowej aukcji charytatywnej

Aukcja legendarnego samochodu z serialu Knight Rider ruszyła 5 grudnia na platformie Allegro. Jak informują organizatorzy akcji, licytacja potrawa do 31 stycznia 2020 rok, a całkowity dochód z aukcji trafi na konto Fundacji WOŚP, by wesprzeć potrzebujących pacjentów. Co więcej, dla szczęśliwego nabywcy pojazdy przewidziany jest jeszcze jeden niezwykły prezent – oryginalny podpis Davida Hasselhoffa, serialowego Michaela Knighta, złożony na desce rozdzielczej auta.

Aktualna cena wystawionego na aukcję auta wynosi niecałe 40 tysięcy złotych. Łatwo jednak przewidzieć, iż w ostatnim dniu licytacji wynik ten będzie znacznie wyższy. Za wysoką spodziewaną ceną pojazdu KITT przemawia nie tylko jego unikatowość czy imponujące parametry techniczne, lecz także ciekawa historia ściągnięcia maszyny do Polski. 

Jak czytamy w oficjalnym komunikacie prasowym Mastercard, serialowy KITT został odnaleziony, sprowadzony do kraju i aktualnie przechodzi proces częściowej renowacji, która ma na celu przywrócenie go do pełnej sprawności. Przed oddaniem w ręce nowego właściciela samochód zyska również status zabytku. Prace nad samochodem -oczywiście w pełni charytatywnie – prowadzą urodzeni w Legnicy Rafał i Grzegorz Collinsowie. Są oni znanymi i cenionymi (nie tylko w Polsce!) reprezentantami branży motoryzacyjnej. 

Aukcja pojazdu KITT to nie wszystko

Nie da się ukryć, iż legendarny pojazd KITT wystawiony na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przykuwa najwięcej uwagi spośród form pomocy zaoferowanych przez Mastercard w tej edycji akcji. Jak tłumaczył zresztą sam Jurek Owsiak, założyciel i prezes fundacji WOŚP:

"

Kultowy KITT pomagał bohaterowi kultowego serialu, a teraz pomoże Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy po raz 28. zrealizować cel zbiórki, którym jest zapewnienie najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. Bądźcie razem z nami podczas Finału 12 stycznia. Wspólnie zagramy pod hasłem „Wiatr w żagle!”.

Oprócz aukcji samochodu z serialu „Knight Rider” Mastercard zorganizował także akcję #MastercardGraZWOŚP na Twitterze. Ponadto firma zapewni również szereg działań wspomagających wolontariuszy Orkiestry, takich jak: eSkarbonki, dedykowana im platforma iWolontariusz i kreator stron internetowych eSztab. Jak co roku Mastercard będzie też sponsorem Światełka do Nieba. 


Źródła:
https://newsroom.mastercard.com/eu/pl/news-briefs/kultowy-samochod-z-serialu-knight-rider-na-aukcji-mastercard-dla-wosp/
https://allegro.pl/oferta/samochod-legenda-z-serialu-knight-rider-8746780879

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Windykacja miękka
Dla zadłużonych
author
Dominika Sobieraj
08 czerwca 2018

Windykacja miękka

Inspektorat ZUS w Siemiatyczach
Oddziały
author
Patryk Byczek
01 sierpnia 2019

Inspektorat ZUS w Siemiatyczach

BNP Paribas oddziały w Gliwicach
Oddziały
author
Patryk Byczek
23 kwietnia 2019

BNP Paribas oddziały w Gliwicach

Kredyt hipoteczny Wieliczka
Kredyty miasta
author
Patryk Byczek
20 października 2017

Kredyt hipoteczny Wieliczka

Poczta Polska rezygnuje z telegramów
Wpisy
author
Patryk Byczek
20 września 2018

Poczta Polska rezygnuje z telegramów

KRUK S.A. windykacja – opinie
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
05 lipca 2020

KRUK S.A. windykacja – opinie

Porównaj