Strona główna Bez kategorii mBank pośrednikiem w programie emisji zielonych obligacji dla R.Power

mBank pośrednikiem w programie emisji zielonych obligacji dla R.Power

author
Aleksandra Gościnna
10 czerwca 2021

mBank poinformował w komunikacie prasowym, że pośredniczył w emisji zielonych obligacji największego polskiego dewelopera farm fotowoltaicznych R.Power. Podczas pierwszej serii wyemitowano zielone obligacje o wartości 150 000 000 złotych. Pozyskane środki będą przeznaczane na zakup oraz rozwój projektów PV.

Pierwsza seria obligacji

Pierwsza seria obligacji na okaziciela o całkowitej wartości nominalnej 150 000 000 złotych z okresem zapadalności wynoszącym 5 lat została wyemitowana w ramach oferty publicznej bezprospektowej, która była skierowana do inwestorów kwalifikowanych. Emitent dokonał redukcji zapisów na obligacje właśnie pierwszej serii, która była emitowana w ramach programu. Celem emisji jest miedzy innymi finansowanie lub refinansowanie:

– budowy,
– eksploatacji,
– rozwoju,
– zakupu,

projektów elektrowni fotowoltaicznych w Polsce oraz w innych krajach Unii Europejskiej, takich jak między innymi:

– Hiszpanii,
– Portugalii,
– we Włoszech.

mBank był tutaj podmiotem pośredniczącym w oferowaniu obligacji, natomiast doradcą prawnym R.Power była kancelaria White & Case, a mBanku kancelaria Clifford Chance.

Jesteśmy świadomi odpowiedzialności mBanku we wspieraniu projektów, które służą ograniczeniu emisji gazów cieplarnianych. Dlatego w grudniu 2020 r. mBank postanowił podwoić limit kredytowy na finansowanie odnawialnych źródeł energii, podnosząc go do rekordowych 4 mld zł. W ostatnich tygodniach, wdrożyliśmy w mBanku, zasady finansowania małych instalacji fotowoltaicznych w formule Project Finance oraz preferencje przy finansowaniu fotowoltaiki na własne potrzeby przedsiębiorstw, aby wspierać naszych klientów SME w transformacji energetycznej

– mówił cytowany w komunikacie Marek Lusztyn, wiceprezes ds. zarządzania ryzykiem mBanku.

R.Power jest jednym z najbardziej doświadczonych deweloperów farm fotowoltaicznych w naszym kraju. Firma wierzy, że posiada odpowiednie doświadczenie oraz zasoby umożliwiające realizację projektów na terenie całej Europy. Środki pozyskane z transakcji pozwolą firmie zbydować własny portfel aktywów wytwór®czycha pochodzących zarówno z własnego developmentu, jak i transakcji M&A. Firma jest zainteresowana nabywaniem praw do projektów, które mają status “ready to build”.

W mBanku wprowadzamy w życie zasady zrównoważonego rozwoju. Chcemy mobilizować do zielonej transformacji i wiemy, że finansowanie inwestycji wspiera ten cel .

– mówił cytowany w komunikacie Adam Pers, wiceprezes zarządu ds. bankowości korporacyjnej w mBanku.


mBank

mBank jest bankiem uniwersalnym założonym w 1986 roku. Swoją ofertę kieruje do Klientów detalicznych, inwestycyjnych, MŚP, korporacji oraz bankowości indywidualnej. Akcje banku widnieją na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 1992 roku. mBank jest jednym z najpopularniejszych banków w Polsce. Instytucja wypracowała w trzecim kwartale bieżącego roku skonsolidowany zysk netto na poziomie 285 300 000 złotych. Od 2007 roku działa na polskim, czeskim i słowackim rynku. Prezesem zarządu mBanku jest aktualnie Cezary Stypułkowski.


źródło: https://pl.media.mbank.pl/143190-mbank-posredniczyl-w-programie-emisji-zielonych-obligacji-dla-rpower

Udostępnij

Dodaj komentarz

Podobne artykuły

Urlop ojcowski w 2020
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
23 lutego 2020

Urlop ojcowski w 2020

Zmiany regulaminów w Bankach Ochrony Środowiska
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
25 maja 2020

Zmiany regulaminów w Bankach Ochrony Środowiska

Kredyt samochodowy Jelenia Góra
Wpisy Inne
author
Patryk Byczek
09 listopada 2017

Kredyt samochodowy Jelenia Góra

Santander Consumer Bank Giżycko
Oddziały
author
Dorota Cholewicka
09 czerwca 2021

Santander Consumer Bank Giżycko

PKO BP w Kępicach
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
10 października 2019

PKO BP w Kępicach

Bank Spółdzielczy w Żytnie sesje przychodzące i wychodzące
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
18 września 2019

Bank Spółdzielczy w Żytnie sesje przychodzące i wychodzące