mBank pośrednikiem w programie emisji zielonych obligacji dla R.Power

mBank pośrednikiem w programie emisji zielonych obligacji dla R.Power

author
Aleksandra Gościnna
10 czerwca 2021

mBank poinformował w komunikacie prasowym, że pośredniczył w emisji zielonych obligacji największego polskiego dewelopera farm fotowoltaicznych R.Power. Podczas pierwszej serii wyemitowano zielone obligacje o wartości 150 000 000 złotych. Pozyskane środki będą przeznaczane na zakup oraz rozwój projektów PV.

Pierwsza seria obligacji

Pierwsza seria obligacji na okaziciela o całkowitej wartości nominalnej 150 000 000 złotych z okresem zapadalności wynoszącym 5 lat została wyemitowana w ramach oferty publicznej bezprospektowej, która była skierowana do inwestorów kwalifikowanych. Emitent dokonał redukcji zapisów na obligacje właśnie pierwszej serii, która była emitowana w ramach programu. Celem emisji jest miedzy innymi finansowanie lub refinansowanie:

– budowy,
– eksploatacji,
– rozwoju,
– zakupu,

projektów elektrowni fotowoltaicznych w Polsce oraz w innych krajach Unii Europejskiej, takich jak między innymi:

– Hiszpanii,
– Portugalii,
– we Włoszech.

mBank był tutaj podmiotem pośredniczącym w oferowaniu obligacji, natomiast doradcą prawnym R.Power była kancelaria White & Case, a mBanku kancelaria Clifford Chance.

Jesteśmy świadomi odpowiedzialności mBanku we wspieraniu projektów, które służą ograniczeniu emisji gazów cieplarnianych. Dlatego w grudniu 2020 r. mBank postanowił podwoić limit kredytowy na finansowanie odnawialnych źródeł energii, podnosząc go do rekordowych 4 mld zł. W ostatnich tygodniach, wdrożyliśmy w mBanku, zasady finansowania małych instalacji fotowoltaicznych w formule Project Finance oraz preferencje przy finansowaniu fotowoltaiki na własne potrzeby przedsiębiorstw, aby wspierać naszych klientów SME w transformacji energetycznej

– mówił cytowany w komunikacie Marek Lusztyn, wiceprezes ds. zarządzania ryzykiem mBanku.

R.Power jest jednym z najbardziej doświadczonych deweloperów farm fotowoltaicznych w naszym kraju. Firma wierzy, że posiada odpowiednie doświadczenie oraz zasoby umożliwiające realizację projektów na terenie całej Europy. Środki pozyskane z transakcji pozwolą firmie zbydować własny portfel aktywów wytwór®czycha pochodzących zarówno z własnego developmentu, jak i transakcji M&A. Firma jest zainteresowana nabywaniem praw do projektów, które mają status “ready to build”.

W mBanku wprowadzamy w życie zasady zrównoważonego rozwoju. Chcemy mobilizować do zielonej transformacji i wiemy, że finansowanie inwestycji wspiera ten cel .

– mówił cytowany w komunikacie Adam Pers, wiceprezes zarządu ds. bankowości korporacyjnej w mBanku.


mBank

mBank jest bankiem uniwersalnym założonym w 1986 roku. Swoją ofertę kieruje do Klientów detalicznych, inwestycyjnych, MŚP, korporacji oraz bankowości indywidualnej. Akcje banku widnieją na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 1992 roku. mBank jest jednym z najpopularniejszych banków w Polsce. Instytucja wypracowała w trzecim kwartale bieżącego roku skonsolidowany zysk netto na poziomie 285 300 000 złotych. Od 2007 roku działa na polskim, czeskim i słowackim rynku. Prezesem zarządu mBanku jest aktualnie Cezary Stypułkowski.


źródło: https://pl.media.mbank.pl/143190-mbank-posredniczyl-w-programie-emisji-zielonych-obligacji-dla-rpower

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Kredyt hipoteczny Głogów
Kredyty miasta
autor wpisu
Dorota Cholewicka
02 lutego 2022

Kredyt hipoteczny Głogów

BNP Paribas o sprzedaży detalicznej makaronu
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
27 października 2019

BNP Paribas o sprzedaży detalicznej makaronu

Apple Pay w Banku Pocztowym i EnveloBanku
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
05 października 2019

Apple Pay w Banku Pocztowym i EnveloBanku

Ranking kredytów gotówkowych – październik 2019
Bez kategorii
author
Aneta Jankowska
03 października 2019

Ranking kredytów gotówkowych – październik 2019

Porównaj