Poczta Polska uruchomiła nową usługę do przesyłania towarów w Europie. To Międzynarodowa Przesyłka Paletowa, która umożliwia obsługę przewozu drogowego towarów, przy wykorzystaniu drobnicowej sieci logistycznej.

Autor: Aneta Filipkowska
Dodano: 09.02.2019
Udostępnij:

Międzynarodowa Przesyłka Paletowa – co to?

Od 1 lutego 2019 roku Poczta Polska oferuje klientom nową usługę – Międzynarodową Przesyłkę Paletową.

To duże ułatwienia dla osób, które muszą przetransportować duże ilości paczek. Międzynarodowa Przesyłka Paletowa umożliwia wysyłkę towaru zarówno z Polski do wybranych krajów europejskich, jak i z Europy do Polski.

Poczta Polska oferują również opcję przewozu ładunku pomiędzy wybranymi państwami bez konieczności przejazdu przez teren naszego kraju.

Nowa usługa Poczty Polskiej jest dostępna na terenie:

  • Niemiec
  • Francji
  • Włoch
  • Wielkiej Brytanii
  • Holandii
  •  innych krajów Europy w oparciu o stałe umowy lub jednorazowe zlecenia

Usługa polecana jest klientom zainteresowanym wysyłką artykułów przemysłowych, którzy zamierzają wykorzystać do 6 miejsc paletowych.

Jak skorzystać z Międzynarodowej Przesyłki Paletowej?

Wszyscy, którzy są zainteresowani nową usługą muszą podpisać z Pocztą Polską  zlecenie lub umowę przewozu.

Usługa świadczona jest zgodnie z warunkami określonymi w regulaminie.

Jerzy Garycki, dyrektor Pionu Operacji Logistycznych, tłumaczy, że wprowadzenie Międzynarodowej Przesyłki Paletowej to realizacja przyjętej strategii rozwoju Poczty Polskiej.

Dla klientów oznacza to poszerzenie naszej oferty logistycznej. Do tej pory intensywnie rozwijaliśmy usługę przesyłki paletowej w kraju, usługa międzynarodowa zapewni naszym klientom możliwość korzystania z kompleksowych rozwiązań i obsługę pełnego łańcucha dostaw. Zwiększymy dzięki temu zakres współpracy z dotychczasowymi klientami oraz zyskujemy szansę pozyskania nowych klientów – mówi.

W oficjalnym komunikacie czytamy, że Międzynarodowa Przesyłka Paletowa zapewnia obniżenie kosztów transportu, możliwość śledzenia przesyłki, stałe i regularne dostawy na terenie Europy, dostawy do klientów z rozproszoną infrastrukturą (zarówno B2B, jak i B2C) oraz dostawy do magazynów centralnych, sieci handlowych i detalicznych.

Transport przesyłek realizowany jest za pośrednictwem połączenia wahadłowego, a kolekcja i dystrybucja towarów z sortowni Poczty Polskiej po Polsce odbywa się za pośrednictwem sieci dystrybucji Poczty Polskiej w ramach usługi Krajowa Przesyłka Paletowa. Dystrybucja na terenie Europy realizowana jest za pośrednictwem sieci partnerskiej.

Przed wprowadzeniem nowej usługi, Poczta Polska przeprowadziła pilotaż w IV kwartale 2018 i na początku 2019 roku.

Poczta Polska – informacje o spółce

Poczta Polska S.A. to jednoosobowa spółka Skarbu Państwa, która zajmuje się świadczeniem usług pocztowych (listy i paczki), bankowo-ubezpieczeniowych – poprzez spółki z Grupy Kapitałowej Poczty Polskiej (Bank Pocztowy i Pocztowe Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych) oraz usług logistycznych.

Poczta Polska rozwija także obszar usług cyfrowych (neoznaczek, neolist, neokartka) realizowanych poprzez platformę internetową – Envelo.


Źródło: Poczta Polska

Komentarze