Milion złotych na walkę z pandemią od Alior Banku

Milion złotych na walkę z pandemią od Alior Banku

author
Alicja Uzarowicz
25 kwietnia 2020

W swoim najnowszym komunikacie Alior Bank poinformował, że przekaże aż milion złotych na walkę z pandemią koronawirusa. Środki trafią do Szpitala Wojewódzkiego w Szczecinie i umożliwią zakup sprzętu niezbędnego do codziennej walki z chorobą. Jakie są szczegóły tego wsparcia?

Alior Bank w swoim najnowszym komunikacie poinformował o tym, że przekaże jeden milion złotych na rzecz Szpitala Wojewódzkiego w Szczecinie. Ich celem będzie zakup sprzętu niezbędnego do walki z koronawirusem i ratowania osób zakażonych. W jaki sposób deklarację wsparcia komentują przedstawiciele banku?

Sprawdź także: Promocja: „Konto Mega Oszczędnościowe – IV edycja” w Alior Banku

"

Działalność dobroczynna ma dla naszego banku ogromne znaczenie, szczególnie teraz, gdy wszyscy zmagamy się z pandemią i walczymy o zdrowie i życie. Pomaganie potrzebującym ma wyjątkową moc, która sprawia, że ci słabsi mogą się poczuć bezpieczniej

– powiedział Krzysztof Bachta, prezes Alior Banku, cytowany w komunikacie.

Trwająca pandemia koronawirusa i raczej niewielkie wsparcie służby medycznej ze strony rządu stawiają przed polskimi placówkami zdrowotnymi ogromne wyzwania. Chorych na COVID-19 w Polsce wciąż przybywa i ogromna grupa z nich potrzebuje wyspecjalizowanej pomocy medycznej.

Milion złotych dla Szpitala Wojewódzkiego w Szczecinie

Sprzętu ochronnego szpitalom zaczęło brakować już wiele dni temu, dlatego też każda pomoc przyjmowana jest z otwartymi ramionami. Alior Bank postanowił odpowiedzieć na apel Szpitala Wojewódzkiego w Szczecinie i sfinansować zakup sprzętu niezbędnego do walki ze skutkami trwającej pandemii.

Alior Bank – najważniejsze informacje

Opinie o Alior Banku

Kontakt z Alior Bankiem – infolinia

Lista potrzeb, jaką placówka skierowała do banku, obfitowała zarówno w profesjonalny sprzęt medyczny, jak i środki ochrony osobistej. Wspomniany milion złotych umożliwi zatem zakup respiratorów, aparatów do masaży serca, lamp bakteriobójczych i pomp infuzyjnych.

Ponadto przekazane środki sfinansują także zakup sprzętu do ochrony indywidualnej personelu szpitalnego. Będą to zatem maseczki, kombinezony i gogle ochronne. Obecnie Szpital Wojewódzki w Szczecinie spełnia funkcje placówki zakaźnej. Jest bezsprzecznie jednym z najważniejszych ośrodków prawdziwej i dość nierównej walki z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2.

Milion złotych na ratowanie życia

"

Otrzymane wsparcie umożliwi nam szybkie dostosowanie części infrastruktury szpitala do wymogów hospitalizowania pacjentów zakaźnych. Zależy nam na jak najszybszym zwiększeniu liczby punktów dostępu do gazów medycznych oraz wyposażenia sal w indywidualne węzły sanitarne

– powiedziała Natalia Andruczyk, rzeczniczka prasowa Szpitala Wojewódzkiego w Szczecinie, cytowana w komunikacie.

W dalszej części swojej wypowiedzi reprezentantka placówki podkreśliła, że wsparcie finansowe od Alior Banku pozwoli na realizację różnych projektów w jednym czasie. Takie wielotorowe działanie spowodowane zastrzykiem gotówki pozwoli na działanie wielotorowe, tak konieczne w tym momencie.

Na koniec przedstawicielka szpitala przekazała wyrazy wzruszenia i ogromnej wdzięczności za udzielone finansowanie. Dodała także, że każde działanie, jakie będzie można zrealizować dzięki przekazanej kwocie, to krok w stronę ratowania życia pacjentów. Jednocześnie możliwe jest właściwe zabezpieczenie kadry szpitalnej.

Warto pamiętać, że pracownicy służby zdrowia powinni być poddawani jeszcze większej ochronie. Gdyby ich zabrakło, niewielu chorych na COVID-19 byłoby w stanie przezwyciężyć chorobę.


Źródła:
https://www.aliorbank.pl/aktualnosci/2020-04-22-wsparcie-szpitala.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Kredyt konsolidacyjny Jarosław
Kredyty miasta
author
Patryk Byczek
28 października 2022

Kredyt konsolidacyjny Jarosław

Allegro Smart. Darmowa dostawa w abonamencie
Ekonomia
author
Halszka Gronek
27 sierpnia 2018

Allegro Smart. Darmowa dostawa w abonamencie

Promocja: „Zakupowy szał” w BNP Paribas
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
17 października 2020

Promocja: „Zakupowy szał” w BNP Paribas

Komornik nie zajmie konta split payment?
Dla zadłużonych
author
Dominika Sobieraj
13 lipca 2018

Komornik nie zajmie konta split payment?

SKOK Chmielewskiego Łódź
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
19 kwietnia 2021

SKOK Chmielewskiego Łódź

Porównaj