Millenium z 334 mln zł zysku

Millenium z 334 mln zł zysku

author
Alicja Uzarowicz
30 lipca 2019

W swoim najnowszym komunikacie Bank Millenium postanowił pochwalić się swoim wspaniałym wynikiem finansowym osiągniętym w drugim kwartale bieżącego roku. Spółka odnotowała 334 mln zł zysku, w którym największy udział miało kilka rekordów sprzedażowych. Bank zaliczył do nich między innymi sprzedaż kredytów gotówkowych i hipotecznych oraz depozytów.

Bank Millenium w swoim wczorajszym (29 lipca) komunikacie poinformował o świetnym wyniku finansowym osiągniętym po drugim kwartale trwającego 2019 roku. Zgodnie z informacjami zaprezentowanymi w komunikacie, spółka dzięki rekordom sprzedaży pożyczek gotówkowych, depozytów i kredytów hipotecznych osiągnęła 334 mln zł zysku.

Takie wyniki po pierwszym półroczu bieżącego roku pokazują, jak rentowną okazała się być inwestycja polegająca na przejęciu Euro Banku przez Millenium. Są to bowiem pierwsze wyniki spółki powstałej po wchłonięciu tegoż podmiotu. Jest to najpewniej zapowiedź kolejnych świetnych wyników, gdyż Euro Bank do Millenium zalicza się dopiero od czerwca.

Sprawdź numer infolinii Banku Millennium

Zgodnie z informacjami przekazanymi w komunikacie na wysokość zysku wpłynęła pomyślna realizacja strategii przyjętej przez Millenium. Mowa tutaj o planie przyspieszonego wzrostu organicznego. Organiczny, czyli wewnętrzny rozwój zakładał zwiększenie sprzedaży i bazy klientów. Plan niewątpliwie się powiódł.

millenium

Bank Millennium wsparł budowę azylu dla szczeniąt

Sprzedaż produktów Millenium z dwuprocentowymi wzrostami

Na tak znaczny wzrost w sprzedaży wielu kluczowych produktów finansowych we wspomnianym okresie wpływ miało przede wszystkim poszerzenie bazy klientów. W ciągu ostatniego roku liczba klientów Millenium wzrosła o 223 tys. osób, w tym o 110 tys. w minionym półroczu bieżącego roku.

Przełożyło się to wymiernie na sprzedaż pożyczek gotówkowych, których wartość przekroczyła rekord i wyniosła 2 mld zł. Oznacza to wzrost o 31 proc. rok do roku. Sukces Bank osiągnął również przy zwiększaniu wartości udzielonych kredytów hipotecznych. Sprzedano ich 1,9 mld zł, co stanowi o 18 proc. więcej niż po półroczu 2018 r.

Zwiększyła się ponadto liczba depozytów, zarówno po stronie detalicznej – o 11 proc., a 33 proc. dodając wynik wspólny z Euro Bankiem, jak również wśród klientów biznesowych o 16 proc. Wszystkie wzrosty procentowe porównano do wyników sprzed roku.

millenium

Finansowy Elementarz od Millenium po raz piąty

Pierwsze ujęcie z Euro Bankiem

"

Udany 2 kwartał 2019 roku to zarazem pierwszy okres ujmowania Euro Banku w skonsolidowanych sprawozdaniach Grupy. Przejęcie 12,6 mld zł kredytów i 8 mld zł depozytów Euro Banku umożliwiło dynamiczną poprawę dochodowości i wolumenów. Przychody operacyjne ogółem Grupy wzrosły o 18% w ujęciu rocznym, a wskaźnik ROE do 9,7%

– powiedział Joao Bras Jorge, Prezes Millenium Banku, cytowany w komunikacie.

Zdaniem Prezesa Banku na tak korzystną sytuację finansową banku wpłynął przede wszystkim wzrost wolumenu depozytów biznesowych. W dalszej części swojej wypowiedzi ekspert podkreślił, iż osiągnięty zysk pokazuje umiejętność specjalistów bankowości Banku Millenium do jednoczesnego polepszania sytuacji trzech kluczowych sfer działalności banku.

Po pierwsze jest to wzrost organiczny, a po drugie natomiast wdrażanie innowacyjnych rozwiązań. Obie te dziedziny są rozwijane przy jednoczesnym przygotowywaniu się do połączenia dwóch osobnych na ten moment organizacji. Mowa tutaj oczywiście o planowanym przejęciu Euro Banku przez spółkę.

Koniec eurobanku – Bank Millenium przejmuje markę

Źródła:
https://www.bankmillennium.pl/o-banku/centrum-prasowe/informacje-prasowe/-/news-info/bank-millennium-334-mln-zl-zysku-rekordowa-sprzedaz-pozyczek-gotowkowych-kredytow-hipotecznych-i-depozytow-29-07-2019

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Kredyt konsolidacyjny Bytom
Kredyty miasta
author
Aleksandra Gościnna
18 stycznia 2022

Kredyt konsolidacyjny Bytom

Konkurs: „18-te urodziny mBanku”
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
22 listopada 2018

Konkurs: „18-te urodziny mBanku”

Alior Bank w Krapkowicach
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
27 czerwca 2019

Alior Bank w Krapkowicach

Co to jest ubóstwo energetyczne ?
Blog
author
Patryk Byczek
02 lutego 2018

Co to jest ubóstwo energetyczne ?

SKOK Chmielewskiego Kalisz
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
09 maja 2021

SKOK Chmielewskiego Kalisz

Samotni rodzice nie otrzymają 500+ po wzroście minimalnego wynagrodzenia w 2019?
Świadczenia socjalne
author
Dominika Sobieraj
05 września 2018

Samotni rodzice nie otrzymają 500+ po wzroście minimalnego wynagrodzenia w 2019?

Porównaj