Bank Millennium ma już 2 miliony aktywnych klientów detalicznych

Bank Millennium ma już 2 miliony aktywnych klientów detalicznych

author
Alicja Uzarowicz
26 września 2019

Jak poinformował Bank Millennium w swoim najnowszym komunikacie, liczba aktywnych klientów detalicznych spółki przekroczyła już dwa miliony. Systematyczne i względnie szybkie tempo wzrostu spółka zawdzięcza skutecznej strategii i wykorzystaniu nowych kanałów kontaktu z klientem. Bowiem już 1,5 mln klientów korzysta właśnie z elektronicznych form kontaktu z bankiem.

Bank Millennium ma wielki powód do radości. W tym tygodniu liczba aktywnych klientów detalicznych spółki wzrosła bowiem do dwóch milionów. Jakie są przyczyny tak szybkiego wzrostu popularności spółki i czy spocznie ona na laurach? Wiele wskazuje na to, że i w tym wypadku apetyt rośnie w miarę jedzenia.

Jako przyczyny tak świetnego wyniku w przypadku ilości klientów Bank Millennium podaje z jednej strony skuteczną i dokładnie opracowaną strategię. Z drugiej zaś strony kluczowym powodem przyciągania do siebie klientów są szybko rozwijające się cyfrowe kanały kontaktu, takie jak system bankowości internetowej i aplikacja mobilna.

Z tych dwóch wymienionych narzędzi coraz aktywniej korzysta już 1,5 miliona, czyli 75 proc. klientów spółki. O rosnącej popularności tych metod bankowania świadczą również statystyki dotyczące lokat i kredytów. Albowiem 90 proc. tych pierwszych i 51 proc. tych drugich zostało sprzedane właśnie przez Internet.

Fot. Millennium

 

Bank Millennium ma już 2 miliony klientów

"

Konsekwentnie realizujemy naszą strategię na lata 2018-2020, opartą na klientocentryzmie, behawioralnej personalizacji i dalszej cyfryzacji. Założyliśmy w niej, że do roku 2020 znajdziemy się wśród największych i najbardziej efektywnych banków w Polsce, m.in. podwajając tempo akwizycji i zdobywając w ciągu trzech lat 600 tys. nowych aktywnych klientów

– powiedział Joao Bras Jorge, Prezes Banku Millennium cytowany w komunikacie.

W swojej wypowiedzi Joao Bras Jorge zwrócił uwagę na jeszcze jedną ważną kwestię. A mianowicie liczba klientów, jaką będzie miał Bank Millennium wkrótce wzrośnie jeszcze szybciej. A to z powodu przejęcia przez spółkę Euro Banku. Wielkie znaczenie dla strategii akwizycyjnej ma również konto 360 stopni.

Jest to produkt bankowy odpowiadający na wiele codziennych potrzeb klienta. Każdego dnia eksperci z banku pracują nad kolejnymi sposobami na ułatwienie użytkowania dostępnych usług oraz poszerzanie wachlarza funkcji i możliwości, jakie daje to konto.

Bank Millennium ze stałym wzrostem ilości klientów

Wspomniane wyżej Konto 360 od początku zeszłego roku przyciągnęło do banku już 364 tys. klientów detalicznych. Kolejnym atutem strategii rozwoju, jaką przyjął Bank Millennium jest program rekomendacji „Lubię to Polecam”, w którym zarejestrowało się już ponad pół miliona klientów spółki.

"

Odnotowujemy rekordowe tempo wzrostu i rosnącą aktywność klientów. Nie byłoby to możliwe bez zrozumienia, że dla powodzenia biznesu kluczowe jest postawienie potrzeb klienta w centrum uwagi, dostarczanie im najlepszych z możliwych doświadczeń oraz zdolność do budowania długoterminowych, trwałych i opartych na zaufaniu relacji

– dodał Prezes Banku Millennium, cytowany w komunikacie.

Joao Bras Jorge podkreślił ponadto, że taki rozwój nie byłby możliwy, gdyby nie talent i zaangażowanie, jakie każdego dnia oferują spółce jej pracownicy. O tym, że klienci naprawdę doceniają Bank Millennium świadczy zaś szereg nagród od konsumentów, jak i tych za budowanie relacji z klientem.


Źródła:
https://www.bankmillennium.pl/o-banku/centrum-prasowe/informacje-prasowe/-/news-info/2-miliony-aktywnych-klientow-detalicznych-banku-millennium-24-09

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

PKO BP obsługuje 20% polskich samorządów
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
25 listopada 2018

PKO BP obsługuje 20% polskich samorządów

Bank Millennium jedną z najszybciej raportujących firm
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
17 marca 2020

Bank Millennium jedną z najszybciej raportujących firm

Pożyczka-ratalna.pl – oferta i opinie
Wpisy
autor wpisu
Katarzyna_Meyer
11 listopada 2015

Pożyczka-ratalna.pl – oferta i opinie

100 serii certyfikatów strukturyzowanych w ofercie BNP Paribas
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
19 sierpnia 2021

100 serii certyfikatów strukturyzowanych w ofercie BNP Paribas

Wyróżnienie Gazety Finansowej dla Miloan
Wpisy
author
Patryk Byczek
11 października 2018

Wyróżnienie Gazety Finansowej dla Miloan

Kredyt konsolidacyjny Mrągowo
Kredyty miasta
author
Patryk Byczek
26 marca 2023

Kredyt konsolidacyjny Mrągowo

Porównaj