Strona główna Bez kategorii Bank Millennium ma już 2 miliony aktywnych klientów detalicznych

Bank Millennium ma już 2 miliony aktywnych klientów detalicznych

author
Alicja Uzarowicz
26 września 2019

Jak poinformował Bank Millennium w swoim najnowszym komunikacie, liczba aktywnych klientów detalicznych spółki przekroczyła już dwa miliony. Systematyczne i względnie szybkie tempo wzrostu spółka zawdzięcza skutecznej strategii i wykorzystaniu nowych kanałów kontaktu z klientem. Bowiem już 1,5 mln klientów korzysta właśnie z elektronicznych form kontaktu z bankiem.

Bank Millennium ma wielki powód do radości. W tym tygodniu liczba aktywnych klientów detalicznych spółki wzrosła bowiem do dwóch milionów. Jakie są przyczyny tak szybkiego wzrostu popularności spółki i czy spocznie ona na laurach? Wiele wskazuje na to, że i w tym wypadku apetyt rośnie w miarę jedzenia.

Jako przyczyny tak świetnego wyniku w przypadku ilości klientów Bank Millennium podaje z jednej strony skuteczną i dokładnie opracowaną strategię. Z drugiej zaś strony kluczowym powodem przyciągania do siebie klientów są szybko rozwijające się cyfrowe kanały kontaktu, takie jak system bankowości internetowej i aplikacja mobilna.

Z tych dwóch wymienionych narzędzi coraz aktywniej korzysta już 1,5 miliona, czyli 75 proc. klientów spółki. O rosnącej popularności tych metod bankowania świadczą również statystyki dotyczące lokat i kredytów. Albowiem 90 proc. tych pierwszych i 51 proc. tych drugich zostało sprzedane właśnie przez Internet.

Fot. Millennium

 

Bank Millennium ma już 2 miliony klientów

"

Konsekwentnie realizujemy naszą strategię na lata 2018-2020, opartą na klientocentryzmie, behawioralnej personalizacji i dalszej cyfryzacji. Założyliśmy w niej, że do roku 2020 znajdziemy się wśród największych i najbardziej efektywnych banków w Polsce, m.in. podwajając tempo akwizycji i zdobywając w ciągu trzech lat 600 tys. nowych aktywnych klientów

– powiedział Joao Bras Jorge, Prezes Banku Millennium cytowany w komunikacie.

W swojej wypowiedzi Joao Bras Jorge zwrócił uwagę na jeszcze jedną ważną kwestię. A mianowicie liczba klientów, jaką będzie miał Bank Millennium wkrótce wzrośnie jeszcze szybciej. A to z powodu przejęcia przez spółkę Euro Banku. Wielkie znaczenie dla strategii akwizycyjnej ma również konto 360 stopni.

Jest to produkt bankowy odpowiadający na wiele codziennych potrzeb klienta. Każdego dnia eksperci z banku pracują nad kolejnymi sposobami na ułatwienie użytkowania dostępnych usług oraz poszerzanie wachlarza funkcji i możliwości, jakie daje to konto.

Bank Millennium ze stałym wzrostem ilości klientów

Wspomniane wyżej Konto 360 od początku zeszłego roku przyciągnęło do banku już 364 tys. klientów detalicznych. Kolejnym atutem strategii rozwoju, jaką przyjął Bank Millennium jest program rekomendacji „Lubię to Polecam”, w którym zarejestrowało się już ponad pół miliona klientów spółki.

"

Odnotowujemy rekordowe tempo wzrostu i rosnącą aktywność klientów. Nie byłoby to możliwe bez zrozumienia, że dla powodzenia biznesu kluczowe jest postawienie potrzeb klienta w centrum uwagi, dostarczanie im najlepszych z możliwych doświadczeń oraz zdolność do budowania długoterminowych, trwałych i opartych na zaufaniu relacji

– dodał Prezes Banku Millennium, cytowany w komunikacie.

Joao Bras Jorge podkreślił ponadto, że taki rozwój nie byłby możliwy, gdyby nie talent i zaangażowanie, jakie każdego dnia oferują spółce jej pracownicy. O tym, że klienci naprawdę doceniają Bank Millennium świadczy zaś szereg nagród od konsumentów, jak i tych za budowanie relacji z klientem.


Źródła:
https://www.bankmillennium.pl/o-banku/centrum-prasowe/informacje-prasowe/-/news-info/2-miliony-aktywnych-klientow-detalicznych-banku-millennium-24-09

Udostępnij

Dodaj komentarz

Podobne artykuły

ING Bank Śląski w Ustroniu
Oddziały
author
Patryk Byczek
10 czerwca 2019

ING Bank Śląski w Ustroniu

Oszuści podszywają się pod OTOMOTO
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
06 lutego 2019

Oszuści podszywają się pod OTOMOTO

Najbogatsze gminy w Polsce
Wpisy Inne
author
Aneta Jankowska
14 września 2018

Najbogatsze gminy w Polsce

PKO BP w Kluczborku
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
17 września 2019

PKO BP w Kluczborku

Kredyt konsolidacyjny Zamość
Wpisy Inne
author
Aleksandra Gościnna
14 stycznia 2021

Kredyt konsolidacyjny Zamość