Modelowe raportowanie ING Banku Śląskiego nagrodzone

Modelowe raportowanie ING Banku Śląskiego nagrodzone

author
Alicja Uzarowicz
22 października 2019

W swoim najnowszym komunikacie ING Bank Śląski poinformował o otrzymaniu przez niego nagrody w konkursie „The Best Annual Report 2018”, który ponownie zorganizował Instytut Rachunkowości i Podatków. Tytuł „The Best of The Best” za modelowe raportowanie finansowe trafił do spółki już drugi rok z rzędu.

Jak czytamy w najnowszym komunikacie ING Banku Śląskiego, do spółki już drugi rok z rzędu trafiła nagroda przyznawana w ramach konkursu „The Best Annual Report”. Tytuł „The Best of The Best” powędrował do banku za modelowe raportowanie finansowe w konkurencji organizowanej przez Instytut Rachunkowości i Podatków.

Co oznacza to wyróżnienie? Przede wszystkim stanowi ono potwierdzenie, że ING Bank Śląski znajduje się wśród podmiotów gospodarczych z Polski, które najlepiej radzą sobie z przejrzystym i dokładnym prezentowaniem danych. Poza transparentności kluczem jest także trzymanie się najróżniejszych standardów sprawozdawczości.

Ideą istnienia tego konkursu jest chęć Instytutu Rachunkowości i Podatków do popularyzowania dokładnego i czytelnego prezentowania danych przez spółki. Pozwala to zatem na chociażby częściowe ujednolicenie raportów, czyli ułatwienie sytuacji potencjalnych inwestorów i organów, które sprawdzają prawidłowość wyników.

Modelowe raportowanie ING nagrodzone

Jak czytamy w komunikacie, nagroda w tymże konkursie stanowi potwierdzenie stałego i wysokiej jakości raportowania oraz komunikacji z rynkiem, które cechuje daną spółkę. Co więcej, wyróżnienie „The Best of The Best” może trafić tylko do spółki spełniającej dodatkowe kryterium. A mianowicie w ciągu przynajmniej 3 edycji spółka musiała otrzymać nagrodę główną.

"

Raporty roczne za 2018 rok po raz pierwszy były przygotowywane zgodnie z wytycznymi standardu MSSF 9, co stanowiło duże wyzwanie dla banków. Tym bardziej cieszę się, że nasz raport roczny utrzymał swoją wysoką jakość informacyjną dla interesariuszy banku i po raz kolejny znalazł się w wąskim gronie spółek prezentujących swoje wyniki według najlepszych standardów rynkowych. Nagroda ta mobilizuje nas w dążeniu do perfekcji

– powiedział Bożena Graczyk, wiceprezes ING Banku Śląskiego, cytowana w komunikacie.

O konkursie „The Best Annual Report”

W tej konkurencji nie liczą się zyski i faktyczne wyniki, jakie osiągają poszczególne spółki w Polsce. Kluczem do wygranej jest zaś sposób ich przedstawienia. Konkurs powstał bowiem po to, by spopularyzować w kulturze gospodarczej trend sprawozdawczości opartej o liczne standardy.

Mowa tutaj na przykład o standardach, jakie prezentują międzynarodowe organizacje, jak również wytycznych związanych z prawem krajowym albo unijnym. Podmioty, które radzą sobie najlepiej w tej dziedzinie otrzymują wyróżnienia w postaci nagród i tytułów od Instytutu Rachunkowości i Podatków.

Konkurs organizowany jest już od 14 lat. Zaś największą wartość stanowi w nim przydatność i wartość użytkowa dla akcjonariuszy i inwestorów spółek. Profesjonalny charakter konkursu podtrzymuje sama kapituła. Zasiadają w niej przedstawiciele firm konsultingowych i audytorskich, mediów, organizacji oraz instytucji finansowych.


Źródła:
https://media.ingbank.pl/informacje-prasowe/926/pr/467806/ing-ponownie-nagrodzony-w-konkursie-the-best-annual-report?fbclid=IwAR3Q9pyqpYDCEdXoSsF2NzVFK_jgNCEZMn_pr47mOdJhCfEE-0-zhUlJLQM

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Alior Bank w Piszu
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
19 maja 2019

Alior Bank w Piszu

Za prąd zapłacimy nawet 400 zł więcej?
Aktualności
author
Halszka Gronek
24 września 2018

Za prąd zapłacimy nawet 400 zł więcej?

PKO BP w Kadzidle
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
11 października 2019

PKO BP w Kadzidle

PKO BP w Lublinie
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
01 września 2019

PKO BP w Lublinie

Związek Banków Polskich o wyroku TSUE
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
10 października 2019

Związek Banków Polskich o wyroku TSUE

Co kupić na Dzień Dziecka?
Blog
author
Dominika Sobieraj
28 maja 2018

Co kupić na Dzień Dziecka?

Porównaj