Nagrody DCA za komunikację dla ING Banku Śląskiego

Nagrody DCA za komunikację dla ING Banku Śląskiego

author
Alicja Uzarowicz
26 września 2019

Zgodnie z najnowszym komunikatem ING Banku Śląskiego spółka otrzymała dwie nagrody DCA (Digital Communication Awards). Jest to europejski konkurs marketingowy. ING wyróżniono w dwóch kategoriach, a nagrodzone działania to e-learning o prostym języku w komunikacji z klientem oraz seria filmów na YouTubie pod nazwą Prosto o pieniądzach.

Nie jedna, ale dwie nagrody DCA (Digital Communication Awards) otrzymał ING Bank Śląski w europejskim konkursie marketingowym o takiej samej nazwie. Dwie wyróżnione inicjatywy otrzymały pierwsze i drugie miejsce w dwóch kategoriach. Komunikacja tego banku z klientem musi zatem być na wysokim poziomie.

Pierwsza nagroda przypadła ING Bankowi Śląskiemu za nietypowy kurs w formie e-learningu, który ma uczyć korporacje precyzowania komunikatów prostym i zrozumiałym dla odbiorcy językiem. W tym przypadku komisja konkursowa wyróżniła inicjatywę złotem.

Srebro zaś otrzymała seria Prosto o pieniądzach, która za pośrednictwem platformy YouTube tłumaczy w sposób prosty różne zagadnienia odnoszące się do pieniędzy i ich zarządzaniem. Jak na wieść o dwóch nagrodach zareagował bank i dlaczego właśnie te działania zasłużyły zdaniem jury na wyróżnienie?

Dwie nagrody DCA dla ING Banku Śląskiego

"

Wyróżnienia takie jak DCA cieszą nas z wielu powodów, ale najważniejszym jest poczucie, że tworzymy coś wartościowego dla naszych klientów. Filmy tworzone dla pracowników naszego banku o prostym języku uczą jak komunikować się z klientami efektywniej i z dbałością o relacje

– powiedziała Barbara Pasterczyk z ING Banku Śląskiego, cytowana w komunikacie.

W dalszej części swojej wypowiedzi ekspertka komunikacji marketingowej wyjaśniła, że Prosto o pieniądzach, wspomniana już seria filmów na YouTubie, zawiera odpowiedzi na najczęściej zadawane przez klientów pytania przez Google. Barbara Pasterczyk wyraziła również wiarę w to, że podobne działania kreują markę przyjaznego i bliskiego ludziom banku.

Warto również w tym miejscu wspomnieć, iż realizacja obu tych inicjatyw odbyła się przy ścisłej współpracy ING Banku Śląskiego z agencją marketingową MOSQI.TO. ING Bank Śląski już od długiego czasu stara się jak najbardziej uprościć język wykorzystywany w swoich produktach i narzędziach.

O nagrodzie DCA

Jak czytamy w komunikacie spółki, nagrody DCA (Digital Communication Awards) są przyznawane rokrocznie od 2011 roku. Konkurs ten znany jest ze swojej restrykcyjności w ocenie, co podkreśla dodatkowo prestiż wydarzenia. Każdy kandydat na laureata przedstawia swoją inicjatywę w formie projektu.

W następnej części procesu wyboru najlepszych wśród nominowanych do nagrody spółek przedstawiciele firm biorących udział w konkurencji brani są w krzyżowy ogień pytań od jury.

O niebagatelnym prestiżu tejże nagrody świadczą chociażby firmy będące zwycięzcami konkurencji dotyczących kontaktu korporacji z klientów. Wśród tegorocznych laureatów znalazły się bowiem IKEA, Electronic Arts, Adidas, SEAT, Siemens, Sony, Lidl, Vodafone, BBC i Microsoft.

Film z serii Prosto o Pieniądzach z kanału ING na YouTubie:


Źródła:
https://media.ingbank.pl/informacje-prasowe/926/pr/463365/komunikacja-ing-doceniona-w-europie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Ile kosztuje Lot do domu?
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
17 marca 2020

Ile kosztuje Lot do domu?

ING Lease ze specjalną ofertą na pojazdy
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
21 lipca 2020

ING Lease ze specjalną ofertą na pojazdy

Promocja: „Wakacyjne przyspieszenie” od Mastercard
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
02 sierpnia 2021

Promocja: „Wakacyjne przyspieszenie” od Mastercard

PKO BP w Opalenicy
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
05 października 2019

PKO BP w Opalenicy

PKO BP w Międzychodzie
Aktualności
author
Dominika Sobieraj
10 października 2020

PKO BP w Międzychodzie

Szybkie pożyczki Krapkowice
Pożyczki miasta
author
Aleksandra Gościnna
20 stycznia 2021

Szybkie pożyczki Krapkowice

Porównaj