Tytuł najbardziej innowacyjnego banku w Polsce dla mBanku

Tytuł najbardziej innowacyjnego banku w Polsce dla mBanku

author
Alicja Uzarowicz
05 grudnia 2019

mBank otrzymał tytuł najbardziej innowacyjnego banku w Polsce w międzynarodowym konkursie, którego organizatorem jest magazyn International Banker. Czynnikami, które zadecydowały o przyznaniu nagrody właśnie tej spółce były zaawansowane technologiczne rozwiązania, jak również współpraca ze startupami.

Tytuł najbardziej innowacyjnego banku w Polsce w międzynarodowym konkursie magazynu International Banker przypadł w tym roku mBankowi. Ten sukces spółka zawdzięcza kilku czynnikom, na przykład wygodnym usługom, tym mobilnym, jak i tym cyfrowym. Jakie jeszcze kwestie pomogły mBankowi osiągnąć ten sukces?

Kapituła konkursu magazynu International Banker doceniła również fakt, że mBank posiada liczne zaawansowane technologicznie i innowacyjne rozwiązania. Nie bez znaczenia pozostała również wysokopoziomowa współpraca na polu technologicznym ze startupami.

O innowacyjności spółki świadczy także fakt, że sami klienci doceniają jakość i wygodę wspomnianych usług i narzędzi. Albowiem najnowsze dane pokazują, że już 74 proc. aktywnych klientów mBanku do codziennego bankowania wykorzystuje swojego smartfona.

Tytuł najbardziej innowacyjnego banku dla mBanku

Kategorią, w której mBank otrzymał tytuł najbardziej innowacyjnego banku w naszym kraju, jest bankowość detaliczna. Prestiżowy konkurs organizowany przez magazyn International Banker nagradza instytucje bankowe z całego świata. Najważniejszymi wartościami w tym konkursie są obsługa klienta, osiągnięcia, jak i rozwój technologiczny.

Wybór każdego kandydata kapituła konkursu zgodnie z tradycją postanowiła uzasadnić. W przypadku mBanku padło wiele miłych słów, które nagradzają trud rozwoju prawdopodobnie jeszcze bardziej niż sam otrzymany tytuł. Albowiem spółkę określono pierwszym w pełni cyfrowym bankiem w Polsce.

Co więcej, mBank zdaniem jury konkursowego wyznacza trendy w kontekście unowocześniania bankowości mobilnej, jak i internetowej. Eksperci zasiadający w komisji konkursowej uznali także, że mBank w swojej działalności bezsprzecznie realizuje ideę „cyfrowości z założenia”.

Za co mBank otrzymał nagrodę od International Banker?

W uzasadnieniu swojej decyzji jury konkursowe wielokrotnie podkreślało, jak wysoki stopień innowacyjności reprezentuje aplikacja mobilna mBanku, z której aktywnie korzysta już 2 miliony jego klientów. Z aprobatą ekspertów spotkała się także mnogość mobilnych metod płatności, jakie są dostępne dla klientów.

Wśród nich znajdują się na przykład Google Pay, Apple Pay oraz BLIK. Kolejnym czynnikiem, który wpłynął na decyzję komisji konkursowej był program mAccelerator. Służy on do inwestycji w startupy, które wypracowują następnie innowacyjne rozwiązania dla klientów detalicznych.

Poza czysto nowoczesnymi osiągnięciami, dla ekspertów International Banker liczy się coś jeszcze. A mianowicie dbają oni o nagradzanie spółek realizujących ideę społecznej odpowiedzialności biznesu. Pod lupą badane są zatem poza innowacjami i narzędziami również ład korporacyjny, zrównoważony rozwój oraz przejrzystość działalności.


Źródła:
https://pl.media.mbank.pl/80265-najbardziej-innowacyjny-bank-w-polsce-mbank

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Pożyczka online w Profi Credit
Promocje pożyczkowe
author
Dominika Sobieraj
07 listopada 2018

Pożyczka online w Profi Credit

Co można sprzedać w lombardzie?
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
09 marca 2019

Co można sprzedać w lombardzie?

Darmowe bilety kolejowe dla 18-latków
Ekonomia
author
Aneta Jankowska
11 maja 2018

Darmowe bilety kolejowe dla 18-latków

mBank placówki w Kołobrzegu
Oddziały
author
Patryk Byczek
04 lutego 2019

mBank placówki w Kołobrzegu

Pożyczka 1300 zł – gdzie wziąć?
Pożyczki
author
Patryk Byczek
10 maja 2023

Pożyczka 1300 zł – gdzie wziąć?

Tesco wycofuje się z Polski
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
31 maja 2019

Tesco wycofuje się z Polski

Porównaj