Nest Bank na liście KNF

Nest Bank na liście KNF

author
18 lipca 2019

W swoim najnowszym komunikacie Nest Bank poinformował o wpisaniu go przez Komisję Nadzoru Finansowego na listę Agentów Firm Inwestycyjnych. Dzięki temu, oferta Nest Banku rozszerzona zostanie o różne nowe produkty maklerskie i instrumenty finansowe IPOPEMA Securities S.A.

Jak poinformował w ostatnim czasie Nest Bank, Komisja Nadzoru Finansowego zdecydowała się na wpisanie tego banku na listę Agentów Firm Inwestycyjnych. Jest to zestawienie wszystkich podmiotów w Polsce, którym KNF udzieliła pozwolenia na pośrednictwo pomiędzy klientem a firmą inwestycyjną.

W przypadku Nest Banku oferowane będą instrumenty finansowe i produkty maklerskie Firmy Inwestycyjnej IPOPEMA Securities S.A. To zdarzenie jest naturalnym następstwem prac prowadzonych przez bank w ostatnim czasie. Ich celem bowiem miał być rozwój oferty inwestycyjnej.

Zgodnie z komunikatem Nest Banku produkty inwestycyjne dostępne już niedługo w ofercie mają odpowiedzieć przede wszystkim na potrzeby rodzin oraz mikroprzedsiębiorstw. Jakie produkty inwestycyjne oferował dotychczas swoim klientom Nest Bank?

nest

Nowa strona internetowa NestBanku.

Nowe i stare produkty Banku

W ramach działalności inwestycyjnej, klienci banku mogli do tej pory korzystać z produktów ubezpieczeniowych, które dzieli się na te z wpłatą jednorazową oraz regularną. Ofertę inwestycyjną Nest Banku wzbogacały również jednostki uczestnictwa w funduszach inwestycyjnych.

Co więcej, klienci mogli także wybrać produkty strukturyzowane oraz emerytalne. Do tych drugich zalicza się plany systematycznego oszczędzania na kontach typu IKE oraz IKZE. Dzięki najnowszej funkcji AFI, czyli Agenta Firmy Inwestycyjnej, oferta Banku w tejże sferze niewątpliwie się powiększy.

W ramach współpracy z domem maklerskim IPOPEMA Securities, Nest Bank będzie agentem, czyli pośrednikiem. Ze względu na obecne normy prawa, jeden bank może być agentem tylko jednej instytucji maklerskiej. Oznacza to możliwość rozwoju dla banku przy mniejszym ryzyku i kosztach.

nest

Na co Polacy biorą kredyty?

Współpraca Nest – IPOPEMA

"

Jesteśmy przekonani, że doświadczenie i profesjonalizm całego zespołu IPOPEMA Securities S.A.  zagwarantuje naszym klientom najwyższą jakość usług. IPOPEMA współpracuje z wieloma międzynarodowymi firmami doradczymi

– powiedział Norbert Duczkowski z Nest Banku, cytowany w komunikacie.

Zdaniem eksperta w tejże dziedzinie, fakt utrzymywania bliskiego kontaktu z doradcami daje duże możliwości co do rozwoju oferty produktów finansowych i maklerskich. Pozwala to ponadto na dopasowanie produktu do klienta w oparciu o jego potrzeby, preferencje, wiedzę, doświadczenie, czy nastawienie do ryzyka.

Właśnie ta gama produktów, które oferuje IPOPEMA stanowi wspaniałą możliwość rozwoju dla Nest Banku. Będzie on wybierał te produkty, które pozwolą na jak największy zysk bankowi, jak i jego klientom. Kiedy Bank zacznie działać jako Agent Firmy Inwestycyjnej?

Zgodnie z komunikatem działalność operacyjna w kontekście AFI rozpocznie się nie później niż w listopadzie bieżącego roku. Na samym początku współpracy w Nest Banku pojawią się produkty strukturyzowane udostępnione przez znanych emitentów a także publiczne zamknięte fundusze inwestycyjne.

nest


Źródła:
https://nestbank.prowly.com/65478-nest-bank-wpisany-na-liste-agentow-firm-inwestycyjnych-prowadzona-przez-knf

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Specjalna oferta pierwszej pożyczki w Alior Banku
Bez kategorii
author
24 czerwca 2021

Specjalna oferta pierwszej pożyczki w Alior Banku

Promocja: „Bonusowe punkty na start – II edycja” w PKO BP
Bez kategorii
author
11 marca 2021

Promocja: „Bonusowe punkty na start – II edycja” w PKO BP

Alior Bank w Bochni
Oddziały
author
05 czerwca 2019

Alior Bank w Bochni

Kasa Stefczyka Brodnica
Oddziały
author
17 października 2020

Kasa Stefczyka Brodnica

8. edycja mPotęgi w mBanku
Bez kategorii
author
15 marca 2021

8. edycja mPotęgi w mBanku