Ile osób korzysta z Netflixa w Polsce?

Ile osób korzysta z Netflixa w Polsce?

author
Dominika Sobieraj
19 czerwca 2020

Na koniec pierwszego kwartału 2020 roku Netflix miał w naszym kraju prawie 900 000 aktywnych użytkowników. W perspektywie kwartału, który właśnie się kończy, subskrybentów może być niemal milion. Polska zajmuje pod względem liczby użytkowników Netfliksa 21. miejsce na świecie.

Wielu ludzi, szczególnie młodych, może śmiało powiedzieć, że praktycznie nie znają osoby, która nie ma wykupionego konta na Netfliksie. Można byłoby więc pomyśleć, że abonament na tej platformie wykupiony ma niemalże każdy.

Popularność Netfliksa w Polsce rośnie

Dane zebrane przez firmę Comparitech nie pokazują co prawda tak imponujących liczb, ale wskazują na to, że popularność Netfliksa w Polsce jest naprawdę duża. Na koniec pierwszego kwartału w naszym kraju aktywnych było blisko 880 000 kont na Netfliksie.

Popularność Netfliksa w naszym kraju stale rośnie. Na drugi kwartał 2020 roku Comparitech prognozuje nam wzrost aktywnych użytkowników aż o 120 000. Obecnie na pierwszy kwartał 2020 roku zarobki Netfliksa w Polsce wyniosły 27,5 mln dolarów.

Chcesz sprawdzić, ile kosztuje oglądanie filmów i seriali na tej platformie i czy w ogóle opłaca się zakładać konto na Netfliksie? Sprawdź szczegóły w naszym artykule Ile kosztuje Netflix?.

Popularność Netfliksa a pandemia koronawirusa

Nie sposób nie dostrzec, że popularność Netliksa rośnie wraz ze zwiększającą się ilością czasu spędzanego w domu. Platformy streamingowe, jako jedne z nielicznych firm, podczas pandemii nie tylko nie straciły, ale więc zyskały nowych Klientów i, co za tym idzie, spore zyski finansowe.

Przyrost użytkowników tylko w Polsce ma znacząco przełożyć się na dodatkowe miliony dolarów zarobione przez platformę. W pierwszym kwartale tego roku Netfliksowi udało się w Polsce zarobić ponad 27 mln dolarów, a w okresie bardziej dotkniętym pandemią (od kwietnia do czerwca) zyski te mają wynosić nawet 31,1 mln dolarów.

Netflix na świecie – ile osób korzysta?

Na liczbę użytkowników Netfliksa na świecie znacząco wpłynęła również pandemia koronawirusa. W początkowych miesiącach 2020 roku aktywnych użytkowników Netfliksa było aż 182,86 mln.

Zarobki platformy sięgnęły prawie 6 mld dolarów. Tylko w pierwszym kwartale 2020 roku Netfliksowi udało się przyciągnąć aż 15,77 mln nowych użytkowników.

źródło tabeli: https://www.comparitech.com/tv-streaming/netflix-subscribers/

Bezkonkurencyjnie najwięcej użytkowników Netfliksa mieszka w Stanach Zjednoczonych (ponad 63 mln użytkowników). Czterokrotnie mniej aktywnych kont odnotowano w pierwszym kwartale 2020 roku w Brazylii i Wielkiej Brytanii (odpowiednio 16,3 mln i 14,8 mln), ale i tak kraje te znajdują się na podium światowym pod względem łącznej liczby użytkowników Netfliksa.

Około 5-7 mln użytkowników tej platformy odnotowuje się w Meksyku, Francji, Kanadzie, Niemczech, Australii i Argentynie. Nieco mniej, bo około 2-3 mln użytkowników, ma Netflix w Hiszpanii, Japonii, Niderlandach, Korei Południowej, Nowej Zelandii, Szwecji, Indiach, Włoszech, Szwajcarii i Turcji.

Znacznie mniej użytkowników – bo zaledwie około milion – odnotowuje Netflix w Norwegii, Polsce i Chile. Na ostatnich miejscach zaś plasują się takie państwa jak Zjednoczone Emiraty Arabskie oraz Kostaryka (tu zaledwie około 300 000 użytkowników).


Źródło:

https://www.comparitech.com/tv-streaming/netflix-subscribers/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Złoty Bankier 2019 dla Alior Banku
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
22 kwietnia 2019

Złoty Bankier 2019 dla Alior Banku

Abonament zniesiony od 2019 roku ?
Wpisy
author
Patryk Byczek
15 stycznia 2018

Abonament zniesiony od 2019 roku ?

PKO BP w Raciążu
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
19 października 2019

PKO BP w Raciążu

Santander Consumer Bank Legionowo
Oddziały
author
Dorota Cholewicka
14 czerwca 2021

Santander Consumer Bank Legionowo

Kredyt w Porządku w Envelo Banku
Bez kategorii
author
Aneta Jankowska
01 kwietnia 2019

Kredyt w Porządku w Envelo Banku

Darmowe pożyczki przez Internet – wrzesień 2015
Wpisy
autor wpisu
Katarzyna_Meyer
07 września 2015

Darmowe pożyczki przez Internet – wrzesień 2015

Porównaj