Nethone w grupie Fintech akceleratora Plug and Play

Nethone w grupie Fintech akceleratora Plug and Play

author
30 sierpnia 2019

Polski Związek Instytucji Pożyczkowych poinformował w swoim najnowszym komunikacie o tym, że jeden z jego członków – Nethone, postanowił dołączyć do akceleratora Plug and Play w grupie Fintech. Firma ta zajmuje się dostarczaniem rozwiązań KYU (Know Your Users) w oparciu o algorytmy sztucznej inteligencji.

Zgodnie z najnowszym komunikatem Polskiego Związku Instytucji Pożyczkowych (PZIP) operująca na całym świecie firma Nethone dołączyła do akceleratora Plug and Play w grupie Fintech. Pozwoli to spółce na dalszy rozwój poprzez łatwiejszy dostęp do inwestorów, czyli samego finansowania innowacji.

Pomysły, jakie posiadają założyciele Nethone zdają się być naprawdę przyszłościowe i przydatne w sferze przyszłej bankowości. Firma realizuje bowiem projekty oparte na algorytmach sztucznej inteligencji z rodzaju KYU (Know Your Users). Już teraz przedsiębiorstwo działa globalnie na rynku technologicznym.

Dołączenie do Plug and Play, czyli akceleratora i ekosystemu startupów przyniesie zatem Nethone sam korzyści. Instytucja ta bowiem składa się zarówno z funduszy venture capital, który nierzadko sponsorowany jest przez anioły biznesu, jak również działa na zasadzie powiązania partnerów ze światowymi korporacjami.

Citi Volunteers Day – wsparcie dla startupów

Nethone wchodzi w szeregi Plug and Play

Tytułowa firma, która zrzeszona jest w PZIP i powstała w całkowicie w Polsce, dołączając do akceleratora jednocześnie weźmie udział w trwającym 3 miesiące programie dla startupów. Łącznie projekt obejmie 25 przedsiębiorstw tego rodzaju, a program zakończy się podczas Fall Summit 2019.

W ramach swojej działalności Plug and Play zrealizował już jeden program akceleracyjny, który dotyczył głównie turystyki i hotelarstwa. Po sukcesie swojej pierwszej inicjatywy nadszedł czas na kolejny program, który opiera się właśnie na branży Fintech, czyli innowacji technologicznych dedykowanych branży finansowej.

"

Oparte na sztucznej inteligencji rozwiązanie Nethone pomaga pozyskiwać więcej lojalnych klientów i zapobiega fraudom płatniczym dzięki użyciu systemu analitycznego Know Your Users. Kilka tygodni po zakończonym sukcesem programie Travel & Hospitality, partnerzy korporacyjni Plug and Play, wybrali Nethone do programu “Fall 2019’, tym razem w ramach branży fintech

– czytamy w komunikacie PZIP.

Wzrost zatrudnienia w polskich startupach

Akcelerator Plug and Play Fintech

Ekosystem startupów utworzył grupę Fintech w 2015 roku i zdążył połączyć w tym czasie ponad 200 firm typu startup. Co więcej, 50 z nich stało się beneficjentami inwestycyjnymi Plug and Play. Organizacji tej zależy przede wszystkim na ekspansji globalnej, dlatego na świecie pojawia się coraz więcej biur tego akceleratora.

Działalność Plug and Play prężnie odbywa się już bowiem w Nowym Jorku, Tokio, Chinach, Singapurze, Abu Zabi, Paryżu oraz Frankfurcie. Zainteresowanie Nethone przy realizacji kolejnego programu jest zatem wspaniałym wyróżnieniem i niebagatelnym prestiżem dla polskiego przedsiębiorstwa technologicznego.

"

Celem uczestnictwa w 12-tygodniowym programie akceleracyjnym jest nawiązanie współpracy z największymi instytucjami finansowymi, uruchomienie programów pilotażowych, podpisanie kolejnych umów licencyjnych oraz tworzenie solidnych możliwości rozwoju biznesu z partnerami programu

– powiedział Rodrigo Camacho, CCO Nethone, cytowany w komunikacie.

Nowe oblicze rynku pożyczkowego – raport PZIP

Działalność Nethone

Główną ideą istnienia tego przedsiębiorstwa jest podtrzymywanie zaufania do sektora finansowego, co następnie przekłada się na poszerzanie bazy lojalnych klientów. Owocem prac specjalistów były chociażby modele zapobiegania oszustwom, które dostosowano stricte do realiów rynku finansowego.

"

Rozwiązanie działa jak hub: analizuje dane otrzymane od instytucji finansowych oraz ponad 5000 informacji zebranych przez specjalne zaprojektowane narzędzie profilujące. Następnie w czasie rzeczywistym wydaje rekomendacje pomagające zapobiec oszustwom, ocenić ryzyko i segmentować klientów

– napisano w komunikacie PZIP.

Wzięcie udziału w programie tak renomowanego akceleratora przyniesie spółce kolejne przemyślane i nowoczesne rozwiązania. Uczestnictwo w grupie Fintech Plug and Play jest niewątpliwie szansą na rozwój i poszerzanie horyzontów.

Ponad 600 pomorskich startupów beneficjentami unijnego wsparcia

Źródła:
https://pzip.pl/aktualnosci/2019/8/28/-nethone-docza-do-akceleratora-plug-and-play-w-grupie-fintech?fbclid=IwAR2y7u2bAM2ou_XSK6pThG0yMLdR3UD-8P-sSqAcNtbL8uL2O6qlRIQ7qPw

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Promocja: „Wracamy do szkoły” w BNP Paribas
Bez kategorii
author
17 sierpnia 2021

Promocja: „Wracamy do szkoły” w BNP Paribas

Komornik Sądowy Adam Kosik
Komornicy Sądowi
author
05 lipca 2022

Komornik Sądowy Adam Kosik

Wakacje z matematyką w mBanku
Wpisy
author
11 maja 2018

Wakacje z matematyką w mBanku

Telewizor zmieniamy co 7 lat
Blog
author
29 grudnia 2017

Telewizor zmieniamy co 7 lat

Pierwszy singiel Mastercard – „Merry Go Round”
Bez kategorii
author
14 stycznia 2020

Pierwszy singiel Mastercard – „Merry Go Round”

Jak złożyć reklamację w PKP Intercity
Poradnik
author
31 stycznia 2018

Jak złożyć reklamację w PKP Intercity