Nowa strategia rozwoju Alior Banku na lata 2020-2022

Nowa strategia rozwoju Alior Banku na lata 2020-2022

author
Alicja Uzarowicz
19 grudnia 2019

Jednym z najpopularniejszym obecnie modelem prowadzenia działalności jest tworzenie kilkuletnich planów rozwoju oraz realizacja ich punkt po punkcie. Nowa strategia Alior Banku jest przygotowywana na lata 2020-2022 i zakłada dalszy szybki rozwój, nieangażujący zewnętrznego kapitału i zasobów.

Nowa strategia rozwoju Alior Banków nie została jeszcze co prawda przygotowana w pełni. Znane są już jednak kluczowe kwestie, jakie poruszy, gdy eksperci banku zakończą pracę nad nią i postanowią się nią podzielić. W tymże dokumencie pojawi się ambicja do dalszego dynamicznego wzrostu organicznego przedsiębiorstwa.

Jak zdradził PAP Biznes Krzysztof Bachta, prezes Alior Banku, spółka w swojej strategii zaprezentuje plany dotyczące wypłaty dywidendy. Co więcej, można spodziewać się ze strony Alior Banku emisji obligacji podporządkowanych. Kolejnym punktem, który najprawdopodobniej znajdzie się w strategii jest dodatkowe zabezpieczenie portfeli leasingowych.

"

W nowej strategii chcemy kontynuować szybki, organiczny wzrost. Pracujemy nad tym, aby był on oparty na dobrych fundamentach i budował długoterminową wartość dla banku oraz akcjonariuszy

– powiedział Krzysztof Bachta, prezes Alior Banku.

Nowa strategia rozwoju Alior Banku

"

W ramach strategii będziemy poszukiwać instrumentów wspierających finansowanie naszych potrzeb w zakresie kapitału podporządkowanego. Warto będzie wykorzystać taki dodatkowy kapitał do wcześniejszego wykupu obligacji – czym bliższy termin zapadania tych obligacji, tym mniejsza jest ich efektywność w kontekście pokrycia kapitału

– dodał prezes Alior Banku.

W dalszej części swojej wypowiedzi Krzysztof Bachta wyciągnął z tego wniosek, iż dużo bardziej opłacalną możliwością jest wyemitowanie nowych obligacji. W przypadku tej emisji będą to papiery o dłuższym terminie wykupu. Celem takiego działania będzie zwiększenie efektywności tego źródła finansowania.

Następnie prezes Alior Banku wyjaśnił, że spółka będzie pracować nad sekurytyzacją portfeli leasingowych w spółce należącej do tej samej grupy kapitałowej. Kiedy zaś można spodziewać się publikacji tejże strategii? Dokument ten pozwoli na wyobrażenie sobie przyszłości spółce i stanowi ważne źródło informacji o planach firmy.

Kiedy nowa strategia Alior Banku ujrzy światło dzienne?

Zgodnie z wcześniej pojawiającymi się deklaracjami ze strony reprezentantów banku, prezes spółki Krzysztof Bachta podtrzymał najbardziej prawdopodobną datę publikacji nowej strategii banku. Ma to zatem nastąpić w ciągu pierwszych trzech miesięcy przyszłego roku.

Jednocześnie z publikacją nowej strategii, światło dzienne ma ujrzeć również polityk kapitałowa, jaką Alior Bank zamierza realizować w najbliższych latach. Pojawi się tam między innymi informacja dotycząca wypłaty dywidendy. Jest to ogromna nowość dla akcjonariuszy, gdyż dotychczas bank nie decydował się na takie wypłaty.

Punktem wyjścia do nadchodzących zmian jest transformacja modelu biznesowego, jaką zrealizowali pracownicy Alior Banku jeszcze w tym roku. Zaś szansę na rozwój prezes spółki widzi w sferze klientów detalicznych, których zwiększona aktywność spowoduje większą stabilizację źródeł przychodu spółki.

"

Zmiany w segmencie detalicznym są kompleksowe – począwszy od konstrukcji produktów po systemy motywacyjne i systemy wynagrodzeń dla placówek franczyzowych. Chcemy, by nasze przychody w segmencie detalicznym były jeszcze bardziej zdywersyfikowane

– powiedział Krzysztof Bachta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

OLX ostrzega przed oszustami
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
27 marca 2019

OLX ostrzega przed oszustami

American Express zatrudni w Warszawie
Aktualności
author
Patryk Byczek
26 czerwca 2018

American Express zatrudni w Warszawie

BNP Paribas oddziały w Drawsku Pomorskim
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
16 kwietnia 2019

BNP Paribas oddziały w Drawsku Pomorskim

Zmiany w zarządzie Pekao
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
21 listopada 2018

Zmiany w zarządzie Pekao

Kredyt na PIT – bez zaświadczeń o dochodach
Wpisy
autor wpisu
m_szydlowski
14 lutego 2017

Kredyt na PIT – bez zaświadczeń o dochodach

Getin Noble Bank opinie
Banki
author
Dominika Sobieraj
14 listopada 2020

Getin Noble Bank opinie

Porównaj