Nowe darmowe konto dla firm w mBanku

Nowe darmowe konto dla firm w mBanku

author
Alicja Uzarowicz
02 grudnia 2019

mBank przygotował dla swoich klientów nowe darmowe mBiznes konto Proste wraz z bezpłatną dołączoną do niego kartą debetową. Co więcej, po dwóch latach od jego założenia dojdzie do automatycznej jego zmiany w mBiznes konto Standard, które spółka również posiada w swojej ofercie.

W ostatnim czasie mBank poinformował swoich klientów o nadchodzących już w perspektywie najbliższych dwóch tygodni zmianach w regulaminie i cenniku dla klientów firmowych. Przy okazji spółka zaprezentowała nowe darmowe mBiznes konto Proste.

Co ciekawe, po dwóch latach od dodania do swojego portfela tego produktu bankowego dojdzie do jego przekształcenia w mBiznes konto Standard. Do nowego konta dołączona jest ponadto bezpłatna karta debetowa. I chociaż na temat nowego rachunku nie pojawił się jeszcze żaden osobny komunikat, to rąbka tajemnicy uchyla właśnie odmieniony cennik.

Zmiany w cenach i regulaminie, jakie pojawią się w ciągu dwóch tygodni związane są z koniecznością dostosowania działania banku do najnowszych wymogów, jakie przed rynkiem finansowym stawia Unia Europejska. Które usługi zdrożeją i jakie są wiadome informacje odnośnie nowego darmowego rachunku od mBanku?

Nowe darmowe konto dla firm w mBanku

Niektóre zmiany w cenniku dla klientów firmowych zdecydowanie spotkają się z ich aprobatą. Albowiem tańsze będą na przykład zagraniczne wypłaty z bankomatów. Obecnie ich cena to 3 proc. transakcji, nie mniej niż 10 zł, a za dwa tygodnie ich koszt spadnie do 3 proc. minimum 5 zł.

Jakie informacje odnośnie nowego darmowego konta mBanku dla klientów firmowych są już znane? Pomimo braku jeszcze daty wejścia produktu do sprzedaży bank udostępnił już podstawowe parametry najnowszego rachunku bankowego. Termin pojawienia się mBiznes konta Prostego bank ma ogłosić w osobnym komunikacie.

Poza faktem, iż posiadanie nowego rachunku bankowego nie będzie wiązało się z dodatkowymi kosztami udało się już ustalić, że dołączona do niego będzie bezpłatna karta debetowa. Co więcej, mBiznes konto Proste pozwoli na zlecanie dowolnej liczby przelewów online zarówno krajowych, jak również zagranicznych, czyli SEPA.

mBiznes konto Proste

Bank podzielił się również wstępnie informacjami odnośnie samej karty debetowej, która uzupełni funkcjonalnie mBiznes konto Proste. Albowiem jej posiadanie uprawni klienta do bezpłatnego dokonywania transakcji w wybranych bankomatach, których wartość przekroczy 100 zł. Wśród urządzeń wskazano między innymi bankomaty sieci Planet Cash.

mBank założył jednak pewne ograniczenia związane z możliwością posiadania mBiznes konta Prostego. Spółka nie przewiduje niestety możliwości posiadania go razem z innym rachunkiem firmowym w tymże banku. Właśnie taki wniosek wynika z przedstawionej uaktualnionej tabeli opłat.

Zaś po 24 miesiącach od dnia otwarcia przez klienta nowego rachunku, darmowe konto przekształci się w rachunek typu mBiznes konto Standard. To zaś jest płatne 9 zł za każdy miesiąc, a każdy przelew oznacza koszt 1,5 zł. Opłat tych można jednak uniknąć – wystarczy raz w miesiącu dokonać z tego rachunku przelewu do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Tablet za darmo od BNP Paribas
Wpisy
autor wpisu
Maciej_Stanko
05 sierpnia 2014

Tablet za darmo od BNP Paribas

PKO BP w Świebodzicach
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
06 września 2019

PKO BP w Świebodzicach

Fundusz dopłat dla przedsiębiorców – tarcza
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
26 kwietnia 2020

Fundusz dopłat dla przedsiębiorców – tarcza

Santander Bank Polska w Stalowej Woli
Oddziały
author
Dominika Sobieraj
20 czerwca 2019

Santander Bank Polska w Stalowej Woli

Likwidacja pieczątek w 2019 roku ?
Wpisy
author
Aneta Jankowska
28 lipca 2018

Likwidacja pieczątek w 2019 roku ?

ING Bank Śląski w Gogolinie
Oddziały
author
Dominika Sobieraj
07 lipca 2019

ING Bank Śląski w Gogolinie

Porównaj