Nowości w bankowości elektronicznej Banku Millennium

Nowości w bankowości elektronicznej Banku Millennium

author
Alicja Uzarowicz
08 sierpnia 2019

W swoim komunikacie Millenium Bank pochwalił się świetnym wynikiem finansowym osiągniętym w trakcie drugiego kwartału bieżącego roku. Przy okazji zawarł także w jednym miejscu nowości przeznaczone dla klientów indywidualnych oraz firmowych. Niemałą gratką dla klientów spółki okazała się ponadto aplikacja o nazwie Goodie.

Millenium Bank ma za sobą świetny drugi kwartał 2019 r. o czym nie omieszkał poinformować w najnowszym komunikacie. 334 mln zł zysku to kwota niebagatelna. Przy okazji przedstawienia okresowych wyników finansowych spółka postanowiła podzielić się nowościami, jakie Bank wdrożył w ostatnim czasie w swoich usługach. Znaczna ich część dotyczy bankowości internetowej.

A tych nie brakuje – zarówno firmowi, jak i indywidualni klienci korzystający z usług Millenium Banku mogą cieszyć się nowymi usługami i funkcjami, które pojawiły się w bankowości internetowej.

W komunikacie pojawiły się również najnowsze informacje odnośnie aplikacji Goodie. Jest to smartshoppingowe narzędzie, którego popularność wzrosła jeszcze bardziej w ciągu pierwszej połowy bieżącego roku. Wyniki liczbowe zawarte w komunikacie odnośnie tego produktu niewątpliwie są imponujące.

nowości

Millenet Link zintegrowane z programami dla MŚP

Co nowego dla klientów indywidualnych?

W swoim komunikacie Bank Millenium poinformował o pięciu nowościach, jakich doświadczyć mogą jego klienci. I chociaż nie wszystkie oparte są o system bankowości elektronicznej, to niewątpliwie każda z nich ułatwia codzienne bankowanie klientom spółki. Pierwszą zmianą jest wprowadzenie środowiska produkcyjnego PolishAPI.

Jest to narzędzie będące pomostem pomiędzy bankiem a podmiotami typu TPP, wymagane nową dyrektywą unijną PSD2. Druga zmiana odnosi się bezpośrednio do systemu e-bankowości Millenet, jak i aplikacji mobilnej. Nowa odsłona obu produktów została określona mianem ściśle dopasowanej do potrzeb i pozwala na indywidualne zarządzanie finansami.

W ramach systemu Millenet pojawiły się kolejne nowości. Rodzice dzieci kwalifikujących się do programów Rodzina 500 + oraz Dobry Start 300+ mogą przez tenże system składać wnioski o dofinansowanie. Jest to niewątpliwie związane z rozszerzeniami w kryteriach przyznawania dopłat od 1 lipca 2019 r.

Co więcej, użytkownicy Millenet mogą wnioskować o pożyczkę gotówkową właśnie dzięki temu systemowi. Taka zmiana przyniosła wymierne korzyści w postaci wzrostu sprzedaży tych pożyczek. Klienci Millenium zapłacą również za autostrady firmy Blue Media bez konieczności postoju przy bramkach za pomocą usługi Autopay.

nowości

Finansowy Elementarz od Millenium po raz piąty

Goodie z rosnącą popularnością

Millenium Bank poinformował również o tym, jak świetnie w dalszym ciągu radzi sobie aplikacja Goodie. Łącznie, od początku istnienia pobierano ją aż 1,2 mln razy, przy czym 300 tys. pobrań nastąpiło w bieżącym roku. Aplikacja ta służy do trzymania wszystkich kart lojalnościowych w jednym miejscu.

Od momentu wdrożenia aplikacji użytkownicy zarejestrowali już 480 tys. elektronicznych kart stałego klienta należących do 43 programów lojalnościowych. Każdy z tych programów przypisany jest do innej galerii handlowej. Co więcej, do aplikacji dołączyły już kolejne „pieczątki” kawiarni i restauracji.

Są to promocje umożliwiające otrzymanie za darmo napoju czy dania w przypadku posiadania tychże pieczątek. Tego rodzaju karty zarejestrowane w Goodie przekroczyły już ilość 215 tys. Aplikacja ta współpracuje ponadto z programem cashback. W ramach tej promocji 21 tys. użytkowników wykonało prawie 310 tys. transakcji, otrzymując następnie zwrot części zapłaconej kwoty.

nowości

Millenium z 334 mln zł zysku

Nowości dla klientów firmowych

Bank Millenium nie zapomniał przy unowocześnianiu swoich usług również o klientach korporacyjnych. Właśnie dla nich umożliwiono chociażby dokonywanie przelewów międzynarodowych z poziomu aplikacji mobilnej. Usługę tą poszerzono dodatkowo o wybór daty i trybu realizacji transakcji oraz negocjowalny kurs.

Kolejnym udogodnieniem dla klientów firmowych Millenium jest możliwość składania wniosków o nowe konta poprzez bankowość internetową. Rachunek bankowy otwarty w ten sposób jest dostępny natychmiast po złożeniu wniosku. Co więcej, wszystkie karty korporacyjne zostały wyposażone w usługę ApplePay.

Oznacza to, że mają oni możliwość korzystania z płatności zbliżeniowych telefonem oraz zegarkiem, które posiadają system iOS. Ostatnią nowością jest Millenium Mastercard Corporate Excecutive. Produkt ten jest kartą obciążeniową, która posiada liczne przywileje dla najzamożniejszych właścicieli firm korzystających z usług Millenium.

nowości

Ścieżka sensoryczna w Warszawie od Banku Millennium

Źródła:
https://www.bankmillennium.pl/o-banku/centrum-prasowe/informacje-prasowe/-/news-info/bank-millennium-334-mln-zl-zysku-rekordowa-sprzedaz-pozyczek-gotowkowych-kredytow-hipotecznych-i-depozytow-29-07-2019

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Traficar – wypożycz auto na minuty
Blog
author
Aneta Jankowska
03 listopada 2016

Traficar – wypożycz auto na minuty

Promocja: „Premia w zasięgu ręki” w BNP Paribas
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
03 października 2020

Promocja: „Premia w zasięgu ręki” w BNP Paribas

Santander Consumer Bank Konin
Oddziały
autor wpisu
Dorota Cholewicka
27 czerwca 2021

Santander Consumer Bank Konin

Ulga termomodernizacyjna na dom – do 53 000 zł
Ekonomia
author
Dominika Sobieraj
29 sierpnia 2018

Ulga termomodernizacyjna na dom – do 53 000 zł

Jak zastrzec kartę w Banku Pekao SA?
Banki
author
Patryk Byczek
14 października 2017

Jak zastrzec kartę w Banku Pekao SA?

Rzeźba z kolekcji mBanku poszła za 2,7 mln zł
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
01 listopada 2020

Rzeźba z kolekcji mBanku poszła za 2,7 mln zł

Porównaj