Nowy cennik Credit Agricole

Nowy cennik Credit Agricole

author
03 lutego 2020

W ostatnim czasie bank Credit Agricole poinformował swoich klientów o zmianach w wysokości opłat za niektóre usługi. Nowy cennik ma zacząć obowiązywać od kwietnia, a wśród produktów, za które klienci zapłacą więcej znalazły się rachunki walutowe, konta VIP oraz operacje w placówkach. Kilka innych usług będzie jednak tańszych.

Bank Credit Agricole poinformował w ostatnim czasie swoich klientów o planowanych zmianach w wysokości niektórych opłat. Nowy cennik zakłada jednak zmniejszenie niektórych opłat, z czego zapewne ucieszą się niektóre osoby powierzające swoje środki właśnie tej instytucji.

Wśród usług i produktów, za które opłaty wzrosną, warto wyróżnić chociażby konta VIP, operacje w placówkach, wybrane opłaty związane z kartami debetowymi i kredytowymi. Wzrośnie także niestety opłata za prowadzenie rachunku walutowego. Planowany termin obowiązywania nowego cennika ustalono na 4 kwietnia 2020.

W przypadku kont walutowych podpiętych do rachunków osobistych, takich jak Konto dla Ciebie, Konto dla Ciebie MOVE! oraz Konto dla Ciebie GO!, opłata wzrośnie dwukrotnie do 2 złotych za każdy miesiąc. Natomiast w ramach konta dla VIP-ów opłata za prowadzenie rachunków będzie wyższa o 10 złotych, co oznacza kwotę 40 zł miesięcznie.

Nowy cennik Credit Agricole od 4 kwietnia

Poza opłatami za prowadzenie rachunków, klienci Credit Agricole zapłacą więcej za transakcje i inne czynności dokonywane w oddziałach banku oraz za pośrednictwem infolinii. Zdrożeje chociażby przelew (z 10 na 12 zł), przelew natychmiastowy Express Elixir (z 15 do 17 zł) oraz transakcje SEPA (z 10 do 12 zł).

Warto podkreślić, że ponownie wyższe opłaty dotyczyć będą trzech rodzajów rachunków, jakie klientom oferuje Credit Agricole, czyli Konto dla Ciebie, Konto dla Ciebie MOVE! oraz Konto dla Ciebie GO!. Wśród droższych od 4 kwietnia usług znajdą się również opłaty związane z kartami płatniczymi wydawanymi do Konta dla Ciebie.

W tym przypadku pojawi się nowa opłata za włączenie usługi Mastercard „płać kartą i wypłacaj” albo Visa cash back w wysokości 2 złotych, które dotychczas były bezpłatne. W przypadku tej samej usługi za granicą, opłata wzrośnie do 4 proc. min 10 złotych (obecnie 3,5 proc. minimalnie 5 złotych).

Poza tymi usługami, zdrożeje również opcja zamówienia nowego kodu PIN do karty (z 5 do 10 zł) oraz stworzenie miniwyciągu w bankomatach sieci Santander (z  5 do 7 złotych). Jednocześnie pojawi się opcja zmiany PINu do karty płatniczej na poziomie bankowości internetowej.

Które usługi będą tańsze?

Poza wymienionymi i kilkoma innymi usługami, za które klienci Credit Agricole od 4 kwietnia 2020  zapłacą więcej, nowy cennik banku zakłada również kilka obniżek. Wśród nich spadnie opłata za zlecenie przelewu natychmiastowego, który obsługiwany jest przez system Express Elixir z poziomu bankowości internetowej i mobilnej.

Dotychczas ta opłata wynosiła 7 złotych, a po zmianach wyniesie 5 zł. Co więcej, bank zdecydował się na wyeliminowanie całkowicie opłat za wypłatę gotówki z bankomatu przy użyciu BILKa. Obecnie jeszcze klienci za tę usługę płacą 3 złote. Jak się ponadto okazuje, zmiany w cenniku Credit Agricole nie są czymś niezwykłym.

Coraz więcej banków w Polsce realizuje bowiem trend polegający na zwiększaniu opłat za usługi w oddziałach i na infolinii i zmniejszaniu tych, z których korzystać można przez Internet. W ten sposób spółki chcą zachęcić swoich klientów do przejścia na cyfrową stronę bankowości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Santander Consumer Bank Grudziądz
Oddziały
author
19 czerwca 2021

Santander Consumer Bank Grudziądz

Pożyczki bez BIK Puławy
Pożyczki miasta
author
11 maja 2022

Pożyczki bez BIK Puławy

Za kilka lat w Polsce będzie jedynie 10 banków ?
Wpisy
author
05 września 2013

Za kilka lat w Polsce będzie jedynie 10 banków ?

Alior Bank w Sztumie
Oddziały
author
17 lipca 2019

Alior Bank w Sztumie

Kredyt gotówkowy Jędrzejów
Kredyty miasta
author
11 stycznia 2020

Kredyt gotówkowy Jędrzejów