Obsługa uczestników PPK już w oddziałach PKO BP

Obsługa uczestników PPK już w oddziałach PKO BP

author
Alicja Uzarowicz
06 stycznia 2020

Wraz z początkiem nowego roku, pracownicy przedsiębiorstw, które zawarły z PKO TFI umowę dotyczącą Pracowniczych Planów Kapitałowych (PPK), mogą poza widokiem online sprawdzić informacje z rejestrów także w oddziałach PKO Banku Polskiego. Ruszyła bowiem obsługa tychże klientów.

Początek nowego roku zawsze przynosi wiele nowości. W życie wchodzą nowe przepisy, a przedsiębiorstwa odczuwają nierzadko mnogie zmiany w tym okresie. Przykładem takiej zmiany w PKO Banku Polskim jest stacjonarna obsługa uczestników Pracowniczych Planów Kapitałowych.

W praktyce oznacza to, że pracownicy przedsiębiorstw, które zawarły umowy o PPK z Towarzystwem Funduszy Inwestycyjnych działającym przy PKO BP, mają możliwość uzyskania pomocy już nie tylko online. Bieżące informacje znajdujące się w ich prywatnych rejestrach PPK mogą oni sprawdzić już w oddziałach spółki.

"

Pracodawcy, którzy zdecydowali się na współpracę z nami w zakresie zarządzania i prowadzenia Pracowniczych Planów Kapitałowych dla swoich pracowników otrzymali od nas wsparcie bezpośrednie na każdym etapie wdrożenia PPK. Do ich dyspozycji oddaliśmy również platformę iPPK, za pomocą, której mogą podpisać umowę oraz obsłużą swoich pracowników z zakresie PPK

– powiedział Piotr Żochowski, Prezes Zarządu PKO TFI.

Obsługa uczestników PPK w oddziałach PKO BP

Poza wymienionymi przez prezesa spółki z grupy PKO narzędziami, ekspert wspomniał także o dwóch formach opcji sprawdzenia dostępu do środków zgromadzonych w ramach danego Pracowniczego Planu Kapitałowego. Pierwsza z tych metod to system transakcyjny o  nazwie i-fundusze.pl.

Drugą formę sprawdzenia informacji na koncie uczestnika danego PPK stanowi pomoc doradców zlokalizowanych w ponad 1 100 oddziałach PKO Banku Polskiego, które mieszczą się na terenie całej Polski. Czym różni się funkcjonalność obu metod dostępu do danych zgromadzonych na koncie uczestnika PPK??

W kwestii platformy i-fundusze.pl uczestnicy mogą nie tylko sprawdzić, ile środków udało się już zgromadzić na ich indywidualnym koncie PPK, ale także złożyć wybrane dyspozycje. Innymi słowy poza jednostronnym sprawdzeniem stanu konta pracownicy danej firmy mogą podejmować część decyzji co do przyszłości ich pieniędzy.

Obsługa PPK w oddziałach banków – jakie sprawy załatwi uczestnik?

PKO Bankowi Polskiemu przy wdrażaniu produktów i usług związanych z koniecznością prowadzenia przez duże i średnie przedsiębiorstwa Pracowniczych Planów Kapitałowych zależało na unikaniu nadmiernego komplikowania sprawy. Dlatego też znacznie więcej kwestii uczestnicy PPK rozwiążą podczas rozmowy z doradcą w oddziale.

Albowiem obsługa w oddziałach umożliwia znacznie więcej, niż tylko sprawdzenie stanu rejestru PPK. Uczestnik ma wówczas wgląd także w na przykład wpłatę pracownika oraz pracodawcy, jak również wpłaty powitalne i roczne. Jednak możliwości uczestnika PPK nie kończą się na samym wglądzie w te dane,

Pracownik przedsiębiorstwa, które zawarło umowę o PPK z PKO TFI może podczas wizyty w oddziale banku złożyć kilka rodzajów dyspozycji. Dotyczą one między innymi zmiany danych, czy też podania numeru rachunku bankowego (niezbędne do realizacji zleceń). Uczestnik ponadto w oddziale ustali osobę uprawnionej w razie swojej śmierci.

Poza czysto funkcjonalnymi elementami, obsługa uczestników PPK w oddziałach PKO Bank Polski uzupełnił o coś jeszcze. A mianowicie osoba oszczędzająca w Pracowniczym Planie Kapitałowym ma możliwość skorzystać z różnych zniżek i promocji. Ich przygotowaniem zajęły się różne spółki z grupy PKO.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Pożyczki bez BIK Lubaczów
Pożyczki miasta
author
Aleksandra Gościnna
05 lipca 2022

Pożyczki bez BIK Lubaczów

Kredyt na umowę zlecenie/dzieło
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
03 listopada 2020

Kredyt na umowę zlecenie/dzieło

Inspektorat ZUS w Słubicach
Oddziały
author
Patryk Byczek
12 sierpnia 2019

Inspektorat ZUS w Słubicach

Lombardy w Kędzierzynie-Koźlu
Lombardy
author
Patryk Byczek
05 stycznia 2023

Lombardy w Kędzierzynie-Koźlu

Credit Agricole z najlepszą infolinią
Blog
autor wpisu
Anna_Dancewicz
03 czerwca 2016

Credit Agricole z najlepszą infolinią

Santander Bank Polska Kolno
Oddziały
author
Dorota Cholewicka
11 czerwca 2021

Santander Bank Polska Kolno

Porównaj