Odblaski od PZU – kampania promująca bezpieczeństwo

Odblaski od PZU – kampania promująca bezpieczeństwo

author
Alicja Uzarowicz
25 listopada 2019

Wraz z nadejściem jesieni coraz dłuższa część dnia to ciemność. Dlatego szczególnie ważne dla pieszych w tym okresie jest dbanie o swoją widoczność. W dalszym ciągu to właśnie ta grupa uczestników ruchu drogowego staje się ofiarą blisko jednej czwartej wypadków. PZU będzie rozdawać pieszym odblaski, by zapobiegać podobnym sytuacjom.

Bezpieczeństwo pieszych na drodze jest niezwykle ważną kwestią, najbardziej narażoną na szwank podczas jesieni i zimy, kiedy dni są dużo krótsze niż latem. Aby podnieść poziom widoczności pieszych na drodze i tym samym uchronić ich przed niebezpiecznymi sytuacjami na drodze PZU postanowiło rozdawać odblaski.

"

Piesi padają ofiarą prawie co czwartego wypadku drogowego. O tej porze roku, gdy wcześnie zapada zmrok, stają się mniej widoczni na drodze i są narażeni na szczególne niebezpieczeństwo. Chcemy ich chronić

– powiedziała Dorota Macieja z zarządu PZU Życie.

Tym razem gadżety mogące uratować życie będą miały formę światełek odblaskowych wyposażonych dodatkowo w migającą lampkę. Badania pokazują, że dzięki takiemu odblaskowi kierowca jest w stanie zauważyć pieszego nawet z odległości 150 metrów. Daje to dużo większą szansę na właściwą reakcję ze strony kierującego.

Odblaski od PZU dla bezpieczeństwa pieszych

Zatem kierowca samochodu dzięki temu, że pieszy ma odblaski,  ma nawet pięć niezwykle cennych sekund więcej, by odpowiednio się zachować. PZU poza akcją rozdawania odblasków jest inicjatorem kampanii „Prowadzisz? Odłóż telefon” oraz „Z życia też zrezygnujesz?!”, które trwają od września bieżącego roku.

Te zaś przynoszą zdecydowanie wymierne korzyści. Jak wyjaśnił inspektor Mariusz Ciarka, rzecznik prasowy komendanta głównego policji, zdecydowanie widać zmianę w mentalności kierowców. Dzięki temu dochodzi do coraz mniejszej liczby wypadków. Akcje społeczne, które stanowią swoiste terapie szokowe mówiąc brutalną nierzadko prawdę, mają sens.

O potrzebie organizacji i brania udziału w akcjach społecznych świadczą między innymi policyjne statystyki. Albowiem tylko w październiku liczba wypadków zmalała o ponad 260. Oznacza to spadek o 10 proc. w skali roku. Zaś przy okazji Wszystkich Świętych, kiedy wielu Polaków odwiedza rodziny, wypadków było o połowę mniej niż w 2018 roku.

Szczegóły kampanii PZU

"

Dlatego będziemy z zaangażowaniem podejmować kolejne inicjatywy i akcje na rzecz bezpieczeństwa. Mówiąc językiem kierowców: nie ma drogi na skróty, gdy stawką jest ludzkie życie. Już w zeszłym roku rozdaliśmy odblaski wszystkim uczniom klas I-III w Polsce. W tym roku zapraszamy po odbiór świateł odblaskowych i dzieci, i dorosłych

– powiedziała Dorota Macieja z PZU Życie.

Jak podkreśliła przedstawicielka ubezpieczyciela w dalszej części wypowiedzi, odblaski są do odbioru dla wszystkich chętnych, nie tylko klientów spółki. Już od czwartku 21 listopada migające światełka można otrzymać w każdym oddziale PZU. Tych jest w całej Polsce już 400.

I chociaż w ramach akcji udało się przygotować aż 200 tys. odblasków, to Dorota Macieja przekonuje, że rozchodzą się jak przysłowiowe ciepłe bułeczki. Każdy, kto odwiedzi oddział PZU może odebrać maksymalnie 5 odblasków dla siebie i swoich najbliższych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Polacy polubili pizzę – raport Banku BGŻ
Wpisy
author
Aneta Jankowska
22 lutego 2017

Polacy polubili pizzę – raport Banku BGŻ

Santander Consumer Bank Włoszczowa
Oddziały
autor wpisu
Dorota Cholewicka
06 lipca 2021

Santander Consumer Bank Włoszczowa

Pożyczki bez zaświadczeń Jelenia Góra
Pożyczki miasta
author
Patryk Byczek
09 listopada 2017

Pożyczki bez zaświadczeń Jelenia Góra

Pomoc dla osób zadłużonych – nowe przepisy
Wpisy
author
Aneta Jankowska
16 stycznia 2018

Pomoc dla osób zadłużonych – nowe przepisy

Santander Consumer Bank Dębica
Oddziały
autor wpisu
Dorota Cholewicka
02 lipca 2021

Santander Consumer Bank Dębica

Inspektorat ZUS w Chojnicach
Oddziały
author
Patryk Byczek
21 sierpnia 2019

Inspektorat ZUS w Chojnicach

Porównaj