Opolscy przedsiębiorcy z dofinansowaniem unijnym

Opolscy przedsiębiorcy z dofinansowaniem unijnym

author
23 sierpnia 2019

W swoim najnowszym komunikacie Bank Gospodarstwa Krajowego poinformował, że opolscy przedsiębiorcy otrzymali już ponad 100 mln zł wsparcia w ramach funduszy z Unii Europejskiej. Z pożyczek udzielanych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego, którymi zarządza BGK wsparcie uzyskało już prawie 500 lokalnych biznesów województwa opolskiego.

Zgodnie z najnowszymi informacjami zaprezentowanymi przez Bank Gospodarstwa Krajowego już ponad 100 mln zł w formie pożyczek zasiliło konta lokalnych firm z województwa opolskiego. Głównie mali i mikro- opolscy przedsiębiorcy stali się beneficjentami dofinansowania unijnego.

Już prawie 500 różnych przedsiębiorstw, głównie z rynków przetwórstwa przemysłowego, opieki i pomocy zdrowotnej oraz budownictwa otrzymało preferencyjne pożyczki. W ogóle udzielonych dofinansowań 375 trafiło do przedsiębiorców mikro, a 75 do małych firm.

"

Bank Gospodarstwa Krajowego  wspiera sektor mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Dla wielu z nich preferencyjne pożyczki ze środków europejskich stają się prawdziwym motorem rozwoju.  Unijne wsparcie docenią szczególnie ci przedsiębiorcy, którzy np. nie mają historii kredytowej i dlatego mają mniejszą możliwość uzyskania kredytu w banku komercyjnym

– powiedział Przemysław Cieszyński z zarządu BGK, cytowany w komunikacie.

BGK wspiera organizacje pozarządowe i spółdzielnie socjalne

Opolscy przedsiębiorcy z unijnym finansowaniem

Zdaniem przedstawiciela zarządu Banku Gospodarstwa Krajowego wyniki odnoszące się do ilości i łącznej wartości uzyskanego finansowania pokazują, że opolscy przedsiębiorcy chcą się rozwijać w inteligentny sposób. Warunki pożyczki w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego są bowiem bardzo preferencyjne.

 

Każdy beneficjent finansowania tego rodzaju może bowiem liczyć na długi okres kredytowania – dalszy termin spłaty, jak również brak dodatkowych opłat. Co więcej, pożyczki zarządzane przez BGK w ramach funduszy unijnych cechuje niskie oprocentowanie oraz możliwość karencji.

 

Taki rodzaj finansowania jest niewątpliwie korzystny, gdyż pozwala na rozwój przedsiębiorstwa i wdrażanie nowych produktów i usług. Mowa tutaj o takim rozwoju jak na przykład zakup nowoczesnych maszyn albo wdrożenie unowocześnionych procesów.

BGK podjął współpracę z Santander Bank Polska i Santander Factoring

Pożyczki na rozpoczęcie działalności

W komunikacie Banku Gospodarstwa Krajowego przytoczono przykład osoby, która osiągnęła sukces w swojej branży dzięki środkom z unijnego programu. Mowa tutaj o Annie Jeleń, która pożyczkę przeznaczyła na otwarcie własnego gabinetu kosmetycznego „Studio de Beaute” w Nysie.

 

"

Założyłam i prowadzę działalność, w której początkach pomogło mi wsparcie z pożyczki unijnej. Kupiłam wyposażenie do mojego gabinetu i mogę powiedzieć, że dzięki bogatej ofercie […] cały czas przybywa mi klientów. Myślę, że decyzja o wzięciu pożyczki to był symboliczny krok ku niezależności zawodowej i recepta na robienie w życiu tego, co lubię

– powiedziała Anna Jeleń, cytowana w komunikacie.

Poza pożyczkami na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej, Bank Gospodarstwa Krajowego oferuje także bardziej celowe pożyczki. Opolscy przedsiębiorcy, spółdzielnie oraz wspólnoty mieszkaniowe mogą wnioskować o pożyczki na podniesienie swojej efektywności energetycznej.

Remont liceum w Piastowie z BGK

Źródła:
https://media.bgk.pl/68317-100-mln-zl-ze-srodkow-unijnych-trafilo-juz-do-opolskich-przedsiebiorcow

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Bank Spółdzielczy w Stopnicy sesje przychodzące i wychodzące
Bez kategorii
author
21 września 2019

Bank Spółdzielczy w Stopnicy sesje przychodzące i wychodzące

Kredyt konsolidacyjny Międzychód
Kredyty miasta
author
08 czerwca 2022

Kredyt konsolidacyjny Międzychód

Sprawdź 7 nowych polskich miast
Blog
author
08 stycznia 2018

Sprawdź 7 nowych polskich miast

Santander Bank Polska w Rybniku
Oddziały
author
23 maja 2019

Santander Bank Polska w Rybniku

Fitbit Pay już dostępne w Nest Banku
Bez kategorii
author
24 stycznia 2020

Fitbit Pay już dostępne w Nest Banku