Orange wspiera listonoszy Poczty Polskiej

Orange wspiera listonoszy Poczty Polskiej

author
12 sierpnia 2020

Poczta Polska poinformowała w komunikacie prasowym, że listonosze instytucji pracują już na nowych tabletach. Zmiany są efektem współpracy przeprowadzonej między Pocztą Polską, Integrated Solutions i Orange Polska.

Z każdym kolejnym rokiem liczba elektronicznych potwierdzeń odbioru przesyłek rośnie o ponad 30%. Dzięki współpracy listonosze Poczty Polskiej otrzymali ponad 20 000 nowych tabletów. Są to efekty umowy, którą strony podpisały w grudniu 2019 roku. Wartość umowy, która w pełni dojdzie do skutku w ciągu trzech lat, wynosi ponad 116 000 000 złotych. Na chwilę obecną Poczta Polska dostracza około 5 000 000 przesyłek miesięcznie, które potwierdzane są elektronicznym potwierdzeniem odbioru (EPO) dla:

– sądów,
– prokuratur,

a także innych firm i instytucji, które preferują elektroniczną formę potwierdzenia.

Umowa przewiduje nie tylko zakup nowoczesnego sprzętu z zestawem akcesoriów, ale również zapewnia Poczcie Polskiej pełen dostęp do pakietu usług serwisowych, transmisji danych i licencji. Jest to największy tego typu program wdrożeniowy w Europie w ostatnich latach. To dla nas olbrzymia satysfakcja. Tym bardziej, że dzięki temu znacząco poprawi się komfort pracy listonoszy i jakość obsługi naszych klientów. To dla nas olbrzymia satysfakcja. Tym bardziej, że dzięki temu znacząco poprawi się komfort pracy listonoszy i jakość obsługi naszych klientów.

– mówił cytowany w komunikacie Tomasz Zdzikot, prezes Zarządu Poczty Polskiej.

Klienci, którzy korzystają z elektronicznego potwierdzenia EPO otrzymują informację o doręczeniu przesyłki w czasie rzeczywistym. Rozwiązanie pozwala przekazywać Klietom wszelkie informacje o terminie odebrania przesyłki oraz przekazanie obrazu złożonego podpisu wraz z cechami biometrycznymi. Wszelkie dane o doręczanych przesyłkach Klienci otrzymują w pliku elektronicznym.

Cieszę się, że możemy dziś mówić o przeprowadzonym z sukcesem wdrożeniu usługi Mobilny Listonosz dla Poczty Polskiej, która od lat należy do grona naszych kluczowych klientów. Był to dla nas największy projekt sprzedażowy w ostatnim roku. Kompleksowa oferta Orange oraz Integrated Solutions pozwala nam realizować tak duże projekty, które z jednej strony wspierają procesy digitalizacji firmy, a z drugiej poprawiają cyfrowe doświadczenia klientów. Bardzo cieszymy się z tego wdrożenia i z tak dobrej współpracy z Pocztą Polską.

– mówiła cytowana w komunikacie Bożena Leśniewska, wiceprezes zarządu Orange Polska ds. rynku biznesowego.


Bank Pocztowy

Bank Pocztowy to instytucja komercyjna, która oferuje Klientom indywidualnym, małym i mikro przedsiębiorstwom usługi z zakresu finansów. Oferta banku dostępna jest w jego placówkach oraz w punktach mieszczących się w oddziałach Poczty Polskiej. Bank Pocztowy istnieje od 1990 roku. Instytucję założono w Bydgoszczy, w celu reaktywowania polskiej bankowości pocztowej. Bank Pocztowy posiada około 4600 placówek w całej Polsce, w tym prawie 800:

– odpowiedzialnych tylko za sprzedaż produktów i usług finansowych
– mikrooddziałów
– pocztowych stref finansowych.

Ponadto głównym udziałowcem instytucji jest Poczta Polska, posiadająca blisko 75% akcji. Drugim udziałowcem, posiadającym 25% akcji, jest największy bank w Polsce – PKO BP.


źródło: https://media.poczta-polska.pl/pr/552662/poczta-polska-we-wspolpracy-z-orange-wyposazyla-listonoszy-w-ponad-20-tys-nowych-tabletow

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

PKO BP w Skwierzynie
Oddziały
author
08 sierpnia 2019

PKO BP w Skwierzynie

Miliard złotych od mBanku na zieloną energię
Bez kategorii
author
01 sierpnia 2019

Miliard złotych od mBanku na zieloną energię

Lombardy w Chełmie
Lombardy
author
07 marca 2022

Lombardy w Chełmie

Bank Pekao w Praszce
Oddziały
author
10 lipca 2019

Bank Pekao w Praszce

Santander Bank Polska w Gorlicach
Oddziały
author
26 maja 2019

Santander Bank Polska w Gorlicach

ING Bank Śląski w Mińsku Mazowieckim
Oddziały
author
03 lipca 2019

ING Bank Śląski w Mińsku Mazowieckim