Osiem banków zgłosiło się do programu „Czyste Powietrze”

Osiem banków zgłosiło się do programu „Czyste Powietrze”

author
Patryk Byczek
16 marca 2021

BNP Paribas poinformował w komunikacie prasowym, że wraz z siedmioma innymi bankami zgłosił swój udział w programie „Czyste Powietrze”. Współpraca między bankami ma ułatwić dostęp do dofinansowania na termomodernizację domów jednorodzinnych oraz wymianę starych źródeł ciepła, które straciły swoją efektywność. Sprawdzamy szczegóły.

Oprócz BNP Paribas do programu dołączyli również takie instytucje jak:

– Alior Bank,
– Bank Ochrony Środowiska,
– Bank Pocztowy,
– Bank Polskiej Spółdzielczości i zrzeszone Banki Spółdzielcze,
– Banki Spółdzielcze SGB,
– Credit Agricole Bank Polska,
– Santander Consumer Bank.

Program „Czyste Powietrze”

W latach 2021-2022 zrzeszone banki będą mogły dysponować łączną sumą pieniędzy wynoszącą 1 500 000 000 złotych, w ramach których do wojewódzkich funduszy ochrony środowiska i gospodarki wodnej przekazywane będą wnioski o dotację, które będą mogły być przeznaczone na częściowe spłaty kapitału kredytów bankowych na działalność realizowaną zgodnie z programem.

Nabór do programu „Czyste Powietrze”, który ogłosił Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we współpracy z funduszami wojewódzkimi, zakończył się 23 lutego 2021 roku. Do programu wpłynęło osiem aplikacji i każda z nich została rozpatrzona pozytywnie. Podpisanie pierwszych umów dotyczących współpracy między NFOŚiGW i WFOŚiGW a bankami zaplanowano na pierwszą połowę kwietnia bieżącego roku.

Pierwsze wniosku o kredyt na cele zawarte w warunkach programu „Czyste Powietrze” oraz dotacje na jego częściową spłatę zainteresowani będą mogli składać w bankach mniej więcej w połowie tego roku. Polacy otrzymają informacje o programie „Czyste Powietrze”, a także pomoc w złożeniu wniosku o kredyt oraz dotację na częściową spłatę kapitału zaciągniętego kredytu u swoich doradców w bankach.

Warto również wiedzieć, że kolejne banki komercyjne myślą o dołączeniu do systemu wdrażania powszechnego kredytu antysmogowego jeszcze w tym roku – informuje Związek Banków Polskich – partner NFOŚiGW we wdrożeniu programu „Czyste Powietrze”.


BNP Paribas

BNP Paribas jest bankiem uniwersalnym, który powstał w wyniku połączenia BNP Paribas Banku Polska z Banku Gospodarki Żywnościowej. Siedziba instytucji zlokalizowana jest w Warszawie. Skonsolidowany zysk netto BGŻ BNP Paribas wyniósł pod koniec 2017 roku 279 710 000 złotych. W drugim kwartale poprzedniego roku instytucja odnotowała zysk netto na poziomie ponad 188 600 000 złotych. W roku bieżącym, za zgodą wydaną przez Komisję Nadzoru Finansowego, bank zmienił swoją nazwę na z BGŻ BNP Paribas na BNP Paribas Bank Polska.

Bank stawia przede wszystkim na zadowolenie Klientów, w związku z czym regularnie wprowadza do swojej oferty rozwiązania, które w każdy możliwy sposób mają poprawić relacje Klientów z bankiem. Podpis elektroniczny, raty w Play, czy wdrożenie płatności Apple Pay to niektóre udogodnienia, z których na chwilę obecną mogą korzystać osoby współpracujące z BNP Paribas.


źródło: https://media.bnpparibas.pl/pr/653670/osiem-bankow-zglosilo-sie-do-programu-czyste-powietrze-informacja-prasowa-zwiazku-bankow-polskich

Udostępnij

Dodaj komentarz

Podobne artykuły

Publiczne listy zastawne od Pekao Banku Hipotecznego
Wpisy
author
Patryk Byczek
03 września 2018

Publiczne listy zastawne od Pekao Banku Hipotecznego

Sejm przyjął ustawę gwarantującą PKS w każdej gminie
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
18 maja 2019

Sejm przyjął ustawę gwarantującą PKS w każdej gminie

Kredyt konsolidacyjny Słupsk
Kredyty miasta
author
Patryk Byczek
31 stycznia 2022

Kredyt konsolidacyjny Słupsk

Tytuł Etycznej Firmy 2018 dla PKO BP
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
25 marca 2019

Tytuł Etycznej Firmy 2018 dla PKO BP