Otwarcie firmy i konta naraz od ING

Otwarcie firmy i konta naraz od ING

author
Alicja Uzarowicz
26 sierpnia 2019

W swoim najnowszym komunikacie ING Bank Śląski poinformował o powrocie swojej kampanii na rzecz zdalnej rejestracji działalności gospodarczej. Bank ponownie przypomina, że możliwe jest otwarcie firmy i konta za jednym razem. Wystarczy w tym celu skorzystać z platformy bankowości internetowej ING oraz zwykłego smartfona.

Zgodnie z najnowszym komunikatem ING Banku Śląskiego spółka ponownie postanowiła przypomnieć klientom jak szybkie i wygodne może być otwarcie firmy i konta jednocześnie. Jedynym, czego klient posiada aplikację mobilną o nazwie Moje ING zainstalowaną na swoim smartfonie.

Komunikat ten związany jest z promocją zdalnego zakładania działalności gospodarczej. Jest to niewątpliwie wygodna metoda na rozpoczęcie swojego biznesu. Zdaniem banku dodatkowo pozwala ona na przyciągnięcie do nowo powstałego przedsiębiorstwa większej ilości klientów.

"

Ułatwiamy naszym klientom bankowanie i wspieramy ich w różnych sytuacjach, również kiedy zakładają własną firmę. Pokazujemy, że z nami mogą założyć firmę i konto za jednym razem, w oddziale czy w aplikacji Moje ING. To co nas wyróżnia to, że cały proces klient może przejść na własnym smartfonie. Naszym zdaniem to właściwy kierunek ponieważ coraz mniej osób używa już dzisiaj komputerów

– powiedział Marcin Giżycki, Wiceprezes ING Banku Śląskiego, cytowany w komunikacie.

Otwarcie firmy i konta jednocześnie przez Moje ING

Ze względu na fakt, iż usługa ta jest dostępna w aplikacji mobilnej ING Banku Śląskiego dopiero od kwietnia, wyniki, jakie już udało się osiągnąć są naprawdę imponujące. Już 1 800 przedsiębiorstw powstało za pośrednictwem Moje ING. Wśród nich 4 proc. klienci założyli całkowicie poprzez swojego smartfona.

 

Jak to możliwe, że aplikacja banku pozwala na otwarcie firmy i konta jednocześnie? Aby otworzyć własną działalność wystarczy tylko wypełnić wniosek w aplikacji. Druk jest krótki, intuicyjny i bardzo sprawnie przeprowadza wnioskodawcę przez procedury niezbędne do założenia firmy.

 

O łatwości wypełnienia wniosku niewątpliwie świadczy fakt, iż w wielu miejscach możliwe jest rozwinięcie pól wyboru. Niektóre miejsca ponadto wypełniają się automatycznie w oparciu o dane klienta banku, a większość rubryk zawiera opisy i wyjaśnienia. Wniosek klient podpisuje Profilem Zaufanym.

 

PZ tworzony jest także podczas wypełniania wniosku. Bank następnie przekazuje wniosek klienta do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Jednocześnie z założeniem przedsiębiorstwa podczas tego samego procesu otwiera się rachunek w ING Banku Śląskim.

Działalność i konto za jednym razem

Co ważne, konto w ING Banku Śląskim aktywowane jest dopiero w momencie, w którym CEiDG potwierdzi, że wniosek został przyjęty, a urzędnik wprowadził dane do rejestru jednocześnie rejestrując działalność. Klient otrzymuje potwierdzenie o tym stanie rzeczy w formie wiadomości SMS.

W tejże wiadomości klient otrzyma jednak tylko informację o aktywacji rachunku i zarejestrowaniu działalności, gdyż pozostałe dane, takie jak na przykład NIP i REGON przekazywane są bezpośrednio przez CEiDG. Zgodnie z prawną zasadą „jednego okienka”, wypełnienie wniosku jest jedyną czynnością potrzebną do założenia firmy.

"

Wniosek o rejestrację firmy w Moim ING jest jednocześnie: wnioskiem o wpis do rejestru REGON, zgłoszeniem do naczelnika urzędu skarbowego (NIP), zgłoszeniem użytkownika, jako płatnika składek do ZUS lub KRUS

– czytamy w komunikacie.

Instrukcja zakładania działalności przez Moje ING:


 


Źródła:
https://media.ingbank.pl/informacje-prasowe/926/pr/458568/zaloz-firme-i-konto-za-jednym-razem-w-ing-i-miej-wiecej-klientow-na-st?fbclid=IwAR3lvIQ2j8I2HgXVQdmlr1BxqTOuLEB7C4lgUdymo1ppoj4m5OW2HKmhn_s
https://www.ing.pl/zaloz-firme

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Kasa Stefczyka Elbląg
Oddziały
author
Patryk Byczek
30 października 2020

Kasa Stefczyka Elbląg

Futrzak w służbie BIK
Porady BIK
autor wpisu
Maciej_Stanko
06 czerwca 2013

Futrzak w służbie BIK

Ile wynosi mandat za brak prawa jazdy?
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
29 stycznia 2020

Ile wynosi mandat za brak prawa jazdy?

Ile wynoszą odsetki ustawowe w 2019?
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
17 stycznia 2019

Ile wynoszą odsetki ustawowe w 2019?

List polecony na e-mail
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
27 kwietnia 2020

List polecony na e-mail

PKO BP w Brzozowie
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
02 października 2019

PKO BP w Brzozowie

Porównaj