Otwieranie rachunku pomocniczego przez iPKO Biznes

Otwieranie rachunku pomocniczego przez iPKO Biznes

author
Alicja Uzarowicz
30 września 2019

W swoim najnowszym komunikacie PKO Bank Polski poinformował o udostępnieniu nowej funkcji swojego systemu bankowości elektronicznej dla klientów firmowych. iPKO Biznes umożliwia bowiem otwieranie rachunku pomocniczego. Funkcja ta może przydać się przy okazji podjęcia nowego przedsięwzięcia, organizacji przetargu albo dotacji.

PKO Bank Polski nieustannie stara się poszerzać swoją ofertę dla klientów firmowych w taki sposób, by jak najbardziej ułatwić im codzienne prowadzenie swoich przedsiębiorstw. Z tą ideą właśnie bank umożliwił klientom otwieranie rachunku pomocniczego poprzez system iPKO Biznes.

Nowa funkcja platformy bankowej przeznaczonej dla klientów biznesowych ma za zadanie ułatwić realizację rozliczeń w ich firmach. Będzie ona przydatna w takich sytuacjach, jak na przykład rozpoczęcie realizacji nowego projektu, dotacji, albo organizowania przetargu.

Co ważne, otwieranie rachunku pomocniczego przez iPKO Biznes odbywa się całkowicie przez Internet. PKO Bank Polski dołożył również wszelkich starań, aby nie było konieczne wypełnianie stosu wniosków i formularzy. Formalności bowiem ograniczono do minimum, co pozwala na złożenie wniosku w zaledwie kilka minut.

Otwieranie rachunku pomocniczego przez iPKO Biznes

Niestety otwieranie rachunku pomocniczego dzięki nowej funkcji nie jest dostępne dla wszystkich klientów firmowych PKO Banku Polskiego. Aby móc złożyć wniosek, Administrator rachunku bankowego musi nadać użytkownikom systemu odpowiednie uprawnienia.

Innymi słowy przed udostępnieniem na przykład pracownikom księgowości dostępu do nowego narzędzia, zatwierdzić taką możliwość musi w pierwszej kolejności przedstawiciel banku mianowany Administratorem rachunku bankowego. To nie jest koniec wymogów stawianych przed klientami chcącymi tworzyć rachunki pomocnicze.

Albowiem otwieranie rachunku pomocniczego jest dostępne wyłącznie dla klientów posiadających rachunek w PKO BP i tacy, którzy osiągają przychody powyżej 30 mln złotych. Co więcej, funkcja ta jest dostępna także dla jednostek samorządu terytorialnego posiadających rachunek w tymże banku.

To nie koniec nowości w iPKO Biznes

Poza możliwością złożenia wniosku o rachunek pomocniczy online, PKO Bank Polski posiada w zanadrzu jeszcze cztery nowości, które już wkrótce zostaną udostępnione klientom firmowym spółki. Nie jest znana konkretna data wprowadzenia nowych rozwiązań, w komunikacie wskazano wyłącznie, iż będzie to „w najbliższym czasie”.

Pierwszą nowością, jaka już wkrótce pojawi się w systemie iPKO Biznes jest opcja zarządzania użytkownikami systemu. Kolejnym udogodnieniem, które w naturalny sposób dopełni tytułową opcję, będzie wniosek o zamknięcie rachunku pomocniczego.

W niedalekiej przyszłości klienci firmowi za pośrednictwem iPKO Biznes złożą ponadto wnioski produktowe, czyli związane z kartami, obsługą kredytów, jak również wpłat gotówkowych. Co więcej, system bankowości elektronicznej dla firm wkrótce umożliwi uzyskani zaświadczeń i opinii bankowych.

Jak czytamy w komunikacie PKO Banku Polskiego, otwieranie rachunku pomocniczego za pośrednictwem iPKO Biznes jest bardzo intuicyjne. Spółka przygotowała specjalną instrukcję poświęconą nowej usłudze. Dokument dostępny jest na stronie: https://www.pkobp.pl/media_files/2cf1b87c-30a6-4ccd-93cd-3e30d8093f3f.pdf.


Źródła:
https://www.pkobp.pl/aktualnosci/nowa-funkcja-otworz-rachunek-pomocniczy-poprzez-ipko-biznes/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Ile kosztuje miłość w Polsce – raport MAM
Ile kosztuje
author
Aneta Jankowska
14 sierpnia 2018

Ile kosztuje miłość w Polsce – raport MAM

ING z nominacjami w konkursie Invest Cuffs
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
20 lutego 2020

ING z nominacjami w konkursie Invest Cuffs

BIOZ, BIORK, BIOM – bazy Biura Informacji Kredytowej
Porady BIK
author
Dominika Sobieraj
27 stycznia 2023

BIOZ, BIORK, BIOM – bazy Biura Informacji Kredytowej

Santander Bank Polska w Zambrowie
Oddziały
author
Dominika Sobieraj
08 października 2020

Santander Bank Polska w Zambrowie

Wynagrodzenia w NBP będą jawne
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
13 stycznia 2019

Wynagrodzenia w NBP będą jawne

Pożyczki bez BIK Rypin
Pożyczki miasta
author
Aleksandra Gościnna
04 lipca 2022

Pożyczki bez BIK Rypin

Porównaj