Our People – akcja dobroczynna od Millennium i eurobanku

Our People – akcja dobroczynna od Millennium i eurobanku

author
Alicja Uzarowicz
20 sierpnia 2019

Banki coraz częściej starają się w niekonwencjonalny sposób pomagać innym. Przykładem bardzo ciekawej inicjatywy jest Our People organizowane przez Bank Millennium oraz eurobank. Pracownicy obu spółek w 93 dni pokonali dystans ponad 380 tys. km. Dzięki temu kwota przekraczająca 380 tys. zł trafi na cele dobroczynne.

Our People to już trzeci raz organizowana zbiórka pieniędzy na cele charytatywne. Pracownicy banków Millennium oraz eurobanku ponownie uprawiali sporty związane z pokonywaniem dystansu, aby wesprzeć innych. W tym roku udało się pokonać 380 tys. km, a każdy kilometr oznacza 1 złotówkę na cele dobroczynne.

Uczestnicy 3. edycji tego niezwykle dobrego przedsięwzięcia pokonali wspomniany dystans w 93 dni. Co więcej, 384,4 tys. km jest dokładnie odległością dzielącą naszą planetę od Księżyca. Z każdą edycją projekt gromadzi jeszcze większe zainteresowanie. Jak wygląda tegoroczny Our People w liczbach?

W tym roku 1 259 pracowników obu banków pokonywało dystanse poprzez bieganie, pływanie, czy też jazdę na rowerze. Średnio każdy z nich zgromadził 305 km w puli, ale rekordzistą był pracownik, który zgromadził aż 5 683 km. Co ciekawe, przy pokonywaniu dystansów spalono aż 18 mln kalorii.

Terminale płatnicze typu POS od Millennium

Our People to projekt charytatywny

Co Millennium i eurobank zamierzają zrobić ze środkami, które zagwarantowały w proporcji 1 km = 1 zł? Kwota 128 134 zł, którą zobowiązał się przekazać eurobank, zasili dwie organizacje. Pierwszą z nich jest Fundacja DKMS, która zajmuje się pomocą osobom chorym na nowotwory krwi oraz popularyzacji dawstwa krwi i szpiku.

Druga inicjatywa, którą postanowił wesprzeć eurobank to Fundacja Mam Marzenie, której działalność opiera się o spełnianie marzeń chorych dzieci. O celach, do których trafią przekazane przez bank środki zadecydowali pracownicy spółki. Millennium miał jeszcze inny sposób na rozdysponowanie zgromadzonej kwoty.

Kwota 256 266 zł trafi na realizację inicjatyw społecznych, których pomysłodawcami i realizatorami będą właśnie pracownicy banku. Co więcej, osoby zatrudnione w obu spółkach mają możliwość bycia wolontariuszami podczas realizacji celów dobroczynnych. Ci z eurobanku w ostatnim czasie pomagali przy spełnianiu marzeń najmłodszych pacjentów.

Fot. Our People

 

Eurobank podsumował akcję „Krew jest dobra”

Rekordowy dystans

Our People 3: Together to the Moon, bo tak brzmi pełna nazwa tegorocznej inicjatywy wspomnianych banków, to niewątpliwie czas rekordów. W porównaniu do pierwszych dwóch edycji, można mówić o niebagatelnym zwiększeniu skali pomocy tym, którzy bardzo jej potrzebują.

Wiosną 2017 roku, kiedy miejsce miała pierwsza edycja wydarzenia, pracownicy eurobanku pokonali dystans 55,4 tys. km. Kwota we wspomnianej proporcji zasiliła wówczas konto Fundacji Mam Marzenie. Rok później dystans wyniósł 100 tys. km, a środki podzielono pomiędzy Fundację Mam Marzenie oraz wrocławskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt.

Przy organizacji tegorocznej edycji Our People eurobank postanowił zaprosić do współpracy pracowników Millennium. Jest to początek integracji obu spółek, których połączenie ma nastąpić jeszcze w tym roku. 31 maja 2019 r. bowiem Millennium ogłosił kupno eurobanku za 1,83 mld zł. Wkrótce dojdzie do pełnego połączenia.

Fot. Our People 3

 

Millennium ulubionym bankiem młodych z ofertą płatności bezgotówkowych

Źródła:
https://ourpeople.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

BNP Paribas organizuje finansowe warsztaty dla dzieci
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
28 kwietnia 2021

BNP Paribas organizuje finansowe warsztaty dla dzieci

Ponad połowa rodziców uważa swoje dzieci za dojrzałe finansowo
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
18 września 2019

Ponad połowa rodziców uważa swoje dzieci za dojrzałe finansowo

Inspektorat ZUS w Pruszkowie
Oddziały
author
Patryk Byczek
24 sierpnia 2019

Inspektorat ZUS w Pruszkowie

Wyprzedaż pieniędzy w Eurobanku
Aktualności
author
Dominika Sobieraj
06 września 2018

Wyprzedaż pieniędzy w Eurobanku

KredytOK w Pruszkowie
Oddziały
autor wpisu
Marta-Bogacka-Nowak
10 lutego 2017

KredytOK w Pruszkowie

Jak wykonać międzynarodowy przelew
Poradnik
author
Aleksandra Gościnna
28 marca 2013

Jak wykonać międzynarodowy przelew

Porównaj