zadluzenia.com
zamknij

Łatwiejszy odbiór przesyłek Poczty Polskiej

Poczta Polska wprowadziła zmiany w kwestii doręczania przesyłek kurierskich. Od lutego bieżącego roku każdy, kto zamówił paczkę za pośrednictwem kuriera Poczty Polskiej otrzyma prywatną wiadomość SMS.

Od teraz doręczenie przesyłek będzie wygodne dla obu stron - kuriera i odbiorcy. Poczta Polska podkreśla, że wprowadzone zmiany mają podnieść standard i komfort doręczanych przesyłek. Co możemy przeczytać w wiadomości SMS, która przychodzi na numer telefonu zamawiającego?Powiadomienie SMS

Do tej pory tylko orientacyjnie mogliśmy określić godzinę, o której zazwyczaj przyjeżdża do nas kurier. Od kilkunastu dni przed przybyciem kuriera do naszego domu dostajemy powiadomienie wraz z imieniem i numerem doręczyciela. Pod podany numer można zadzwonić i indywidualnie umówić się na odbiór przesyłki.Terminale płatnicze

Warto wspomnieć, że od listopada ubiegłego roku za płatne przesyłki można zapłacić kartą. Każdy kurier został wyposażony w terminal płatniczy, w związku z czym nie trzeba mieć odliczonej kwoty przy odbiorze.

Kurierzy w Polsce

Poczta Polska jest jedną z trzech firm kurierskich, które podają odbiorcom numer telefonu do kuriera, z którym można umówić się na odbiór przesyłki. Obok PP z tego rozwiązania korzystają także: DPD oraz GLS. Istnieją także firmy, które nie podają numerów telefonów swoich doręczycieli. W tej grupie znajdują się DHL, FedEx oraz TNT.
 

Skomentuj artykuł
captcha
BRAK KOMENTARZY