zadluzenia.com
zamknij

Paczkomaty od Biedronki

Jedna z największych sieci dyskontów w Polsce planuje rewolucję w branży kurierskiej. Jak podała Rzeczpospolita, Biedronka ma zamiar wprowadzić na rynek własne paczkomaty, które zostaną przygotowane przez duńską firmę SwipBox.


Z najświeższych informacji wynika, że paczkomaty nie będą działały w ten sam sposób, w jaki działają bezkonkurencyjne, na chwilę obecną, urządzenia InPostu. Jednak sam pomysł Jeronimo Martins Polska jest bardzo odważnym krokiem. Czy InPost może czuć się jakkolwiek zagrożony? Dyrektor zarządzający SwipBox Polska, Michał Czechowski mówi, że podpisana z Biedronką umowa zakłada wybudowanie 300 paczkomatów, które zostaną umieszczone wewnątrz budynków sklepów.

Aktywność paczkomatów

Pierwszą różnicą między paczkomatami dyskontu i InPostu są godziny, w których Klient może odebrać swoją paczkę.  Paczkomaty InPostu są dostępne dla interesantów przez cały tydzien, 24 godziny na dobę. Urządzenia wprowadzane przez Jeronimo Martins Polska będą aktywne tylko wtedy, kiedy czynne będą sklepy sieci Biedronka. Przynajmniej przez jakiś czas. W planach na przyszły rok są jednak urządzenia, które znajdą swoje miejsce przez marketami, na parkingach sklepów. 

W 2019 r. wdrożymy maszyny, które będą mogły działać na zewnątrz, m.in. na parkingach przed marketami. Zamierzamy stworzyć sieć automatów, które będą obsługiwane nie z monitora na froncie maszyny, ale bezpośrednio ze smartfona klienta. Nie będą one mieć modułu GPS, a więc będziemy mogli je ustawiać w podziemiach biurowców i apartamentowców.” - mówił Michał Czechowski.Paczkomaty w Biedronkach
 

W dalszej wypowiedzi dyrektora zarządzającego SwipBox Polska można wyczytać, że pierwsze paczkomaty w Biedronkach zostaną postawione w:
 

 • Krakowie,

 • Warszawie,

 • Poznanie,

 • Łodzi,

 • we Wrocławiu,

 • na Śląsku.

 

Koszt całej inwestycji pokryje firma SwipBox, która po podpisaniu umowy z siecią sklepów Biedronka odczuwa już ogromne korzyści, w formie negocjacji z nowymi, zainteresowanymi Klientami.Przyszłość biedronkowych paczkomatów
 

Pierwsza pula udostępnionych urządzeń będzie liczyła 300 paczkomatów. Jednak finalnie ma się ich pojawić około dwóch tysięcy. Kolejną informacją, która może bardzo pozytywnie wpłynąć na współpracę obu firm, jest zachęcający do działania odzew ewentualnych doręczycieli. Chętne na współpracę z Biedronką i SwipBox’em są takie firmy, jak:
 

 • DHL,

 • DPD,

 • FedEx, 

 • UPS,

 • GLS,

 • Poczta Polska,

 • Ruch.


Sytuacja może mieć bardzo pozytywne skutki, zarówno dla firm, jak i Klientów sklepu.Reakcja InPostu
 

Rafał Brzoska, szef InPostu stara się nie komentować poczynań konkurencji. Firma poinformowała jednak, że w Polsce pojawi się jeszcze więcej paczkomatów, szczególnie w mniejszych miastach.
 

Staramy się nie komentować planów inwestycyjnych konkurencji. Jesteśmy pionierem usług paczkomatowych i nic w tym dziwnego, że pojawiają się próby skopiowania naszych rozwiązań.” mówił w rozmowie z serwisem money.pl Rafał Brzoska. 

Skomentuj artykuł
captcha
~Korganek

Inpost to zwykli złodzieje! Od 40 dni nie są w stanie oddać mojej przesyłki 688888078888888000003946! Ciągle tylko każą mi wypełnić jakiś druk o odszokodowanie, nie są w stanie zrozumieć, że zależy mi na zawartości przesyłki, a nie na ich marnych i nieadekwatych groszach. Nie biorą pod uwagę, że obsługują także przesyłki prywatne, nie tylko e-commerce. Prowadzenie reklamacji i obsługa klienta na każdym etapie (FB, telefon, e-mail) jest poniżej krytyki. Ciągle tylko "przekazują sprawę dalej", ale nic się nie zmienia. Dno.   Odpowiedź