Najczęściej komentowane
PayUkraine otrzymało 4 mln zł dofinasowania
Polski fintech, który oferuje tanie przelewy na Ukrainę posiada potencjał, którzy docenili inwestorzy. Dzięki temu konto startupu PayUkraine zasili kwota 4 mln złotych na dalszy rozwój. Precyzując pojęcie rozwoju, spółka zamierza dokonać ekspansji zagranicznej na inne rynki oraz odnaleźć nowych partnerów biznesowych.
Dzięki PayUkraine pracownicy pozostający poza swoim krajem mogą dokonywać przelewów na Ukrainę. Fintech przygotował dla klientów już platformę internetową i aplikację mobilną, która ułatwia w przekazywaniu zarobionych pieniędzy rodzinie na Wschodzie. Teraz startup zamierza pójść o krok dalej.
Wszystko dzięki inwestorowi, który na rozwój przedsięwzięcia przekazał aż 4 miliony złotych. Będzie to kolejny krok w rozwoju PayUkraine, które w zeszłym roku założyło w naszym kraju dwóch Białorusinów mieszkających w Polsce: Evgeny Chamtonau oraz Aliaksandr Horlach.
Aż 6,5 mln Ukraińców mieszka poza granicami swojego kraju w Europie i regularnie przesyła pieniądze do swoich rodzin. Jako ekspaci mieszkający w Polsce sami doskonale widzieliśmy, że usługi przelewów pieniężnych na Wschód można zrobić jeszcze lepiej
– powiedział Evgeny Chamtonau, CEO PayUkraine.
PayUkraine ułatwia przelewy pracownikom z Ukrainy
Właśnie potrzeby tej ogromnej ilości obywateli Ukrainy założyciele PayUkraine postanowili zrealizować swoje plany. W ten sposób właśnie powstał fintech (skrót z ang – financial technology), czyli przedsiębiorstwo, które opracowuje i oferuje nowoczesne i innowacyjne rozwiązania dla rynku finansowego.
Jako miejsce premiery swojej platformy i aplikacji Białorusini wybrali Polskę, gdzie obecnie przebywa i pracuje blisko 2 mln obywateli Ukrainy. Dzięki bardzo dużemu zainteresowaniu usługami przelewów pieniężnych rozwiązanie szybko zyskało 20 tys. użytkowników. Dzięki temu spółka zrobiła pierwszy krok w stronę rozwoju na skalę zagraniczną.
I tak kolejnymi miejscami, które twórcy PayUkraine wybrali na nowe rynki, były Włochy oraz Niemcy, w których także przebywa duża diaspora z Ukrainy. Teraz, dzięki środkom pozyskanym od MobiMedia Solution S.A. startup będzie kontynuował swoją ekspansję zagraniczną i nawiązywał kolejne relacje partnerskie.
Potencjał startupu i szansa na jego wypełnienie
Ze względu na fakt, iż pomysły twórców startupów nierzadko okazują się fiaskiem, w większości są one finansowane przez tak zwane anioły biznesu oraz prywatnych inwestorów. Dzięki szybkiemu rozwojowi PayUkraine przeszło już z tego etapu finansowania do posiadania rzetelnego i profesjonalnego inwestora.
Jak powiedział przedstawiciel MobiMedia Solution S.A. Gustaf Du Rietz Nordlof, decyzja o zainwestowaniu w polski startup podjęta została w oparciu o ogromne możliwości biznesowe, jakie idą za pomysłem Białorusinów. Właśnie ta wiara w potencjał i umiejętność rozpoznania szans na rozwój może zrewolucjonizować rynek przelewów pieniężnych.
Chcemy wykorzystać nasze międzynarodowe doświadczenie, aby pomóc wprowadzić usługi PayUkraine na kolejnych rynkach. Model biznesowy, jak i sami zarządzający spółką pozwalają wierzyć nam w sukces tego przedsięwzięcia
– dodał Gustaf Du Rietz Nordlof ze szwedzkiej firmy MobiMedia Solution S.A.
Dodaj komentarz