PKO BP partnerem hackatonu w Warszawie

PKO BP partnerem hackatonu w Warszawie

autor wpisu
Natalia Narloch
31 października 2018

Już niedługo w Warszawie odbędzie się jeden z największych na świecie hackatonów -HackYeah. PKO Bank Polski został głównym partnerem wydarzenia. 24 i 25 listopada uczestnicy będą rozwiązywali przygotowane przez organizatorów zadania. Za rozwiązanie zadania z części „finanse i inwestycje”  PKO BP przygotował cenne nagrody o łącznej wartości 60 tysięcy złotych.

Czym jest HackYeah?

HackYeah jest jednym z największych hackathonów na świecie. W ubiegłym roku wydarzenie to zgromadziło ponad 1700 osób z całego świata. Są to głównie osoby związane z programowaniem, informatycy, projektanci grafiki, twórcy interfejsów i menadżerowie projektów.

Zjeżdżają się z odległych państw aby współzawodniczyć w rozwiązaniu określonego problemu związanego z projektowaniem. Wydarzenie trwa zazwyczaj kilka dni, często jeden weekend. Temat rywalizacji ogłaszany jest w momencie otwarcia Hackathonu. Pod uwagę brana jest praca własna jedynie podczas trwania konkursu.

Udział w Hackathonie pozwala zdobyć nowe cenne umiejętności, wymienić się doświadczeniem z innymi specjalistami ale i jest okazją do coworkingu i pozyskania nowych pracowników przed przedsiębiorstwa. Warto więc się starać ponieważ nierzadko wygrana lub udział wiąże się z propozycją nowej pracy.

Zadanie przygotowane przez PKO Bank Polski

Tegoroczne zadanie z dziedziny „finanse i inwestycje” opracował i nagrodzi PKO Bank Polski.  Na zwycięzców czekają nagrody o łącznej wartości 60 tysięcy złotych. Co więcej, najciekawsze koncepcje zostaną wyróżnione i być może zainicjowane w systemach PKO BP.

Bank zaproponował zadanie z dziedziny zarządzania własnym budżetem. Według specjalistów, Polacy wciąż mają trudność do efektywnego operowania portfelem swoich aktywów. Bank chce nauczyć swoich klientów (i nie tylko) w jaki sposób skutecznie korzystać z oszczędności i usług finansowych.

PKO BP podaje, że w Polsce jest ponad 31 mln rachunków bankowych. 69% Polaków deklaruje, że posiada własne oszczędności ale z drugiej strony średnie zadłużenie wynosi 5,5 tysiąca złotych na osobę. PKO BP zauważył ten paradoks i postanowił uczynić tą kwestię przedmiotem zadania na tegoroczny HackYeah.

Konkretne polecenie brzmi: „Czy jesteś w stanie zbudować rozwiązanie, oparte na analizie i modelowaniu danych, które otworzy Bank dla klientów i pozwoli im zrozumieć oraz wykorzystać ich sytuację finansową?”.

Bank podaje szczegółowe informacje dotyczące zadania:
"Dzięki niezliczonym możliwościom jakie oferuje otwarta bankowość, możesz zostać:
• Kolekcjonerem – zagreguj oraz wykorzystaj dane z różnych źródeł;
• Profilerem – zidentyfikuj wzorce zachowań finansowych klientów;
• Detektywem – prześledź nawyki wydatkowe klienta;
• Przewodnikiem – przeprowadź klienta w kierunku realizacji jego osobistych celów;
• Wróżką – przewidź potrzeby finansowe klienta;
• Artystą – zwizualizuj pełen obraz finansów klienta;
• Przyjacielem – pomóż zbudować klientowi świadomość swoich finansów.”

HackYeah 2018 – czy warto uczestniczyć?

Kilka tysięcy programistów, grafików, projektantów, kilkanaście zadań, i niecałe 2 dni na ich wykonanie. Jest to z pewnością największy w tej części Europy maraton programowania. Wydarzeniu towarzyszy konferencja, na której będzie można zapoznać się z najnowszymi trendami w środowisku IT.

Coraz częściej z wydarzenia tego korzystają największe i innowacyjne firmy, które w ten sposób chcą pozyskać nowe, kreatywne rozwiązania i wykształconych pracowników. PKO Bank Polski angażuje się w tego typu inicjatywy wspierające kreatywność i nagradza najlepsze pomysły.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Do przelewu wybieramy komputer zamiast smartfona
Wpisy
author
Patryk Byczek
02 sierpnia 2018

Do przelewu wybieramy komputer zamiast smartfona

Szybkie pożyczki Płońsk
Pożyczki miasta
author
Aleksandra Gościnna
21 stycznia 2021

Szybkie pożyczki Płońsk

Policjanci chcą podwyżek 650 zł
Wpisy
author
Patryk Byczek
29 czerwca 2018

Policjanci chcą podwyżek 650 zł

Polska zbuduje bezemisyjne auto dostawcze
Aktualności
author
Patryk Byczek
27 czerwca 2018

Polska zbuduje bezemisyjne auto dostawcze

Czek BLIK
Ekonomia
author
Halszka Gronek
21 sierpnia 2018

Czek BLIK

Porównaj