PKO International Banking Seminar

PKO International Banking Seminar

author
Alicja Uzarowicz
02 listopada 2019

W swoim najnowszym komunikacie PKO Bank Polski podsumował PKO International Banking Seminar, czyli największe spotkanie przedstawicieli banków zza granicy, jakie odbywa się w Polsce. W wydarzeniu uczestniczyło ponad stu gości, którzy reprezentowali 60 największych banków z 30 krajów. Tegoroczne spotkanie było już trzecim z rzędu.

Swój najnowszy komunikat PKO Bank Polski postanowił poświęcić podsumowaniu tegorocznego, trzeciego już PKO International Banking Seminar. Podczas największego spotkania przedstawicieli banków zza granicy w Warszawie przebywało 130 gości z 30 krajów, którzy reprezentowali 60 wiodących banków w swoich państwach.

Organizacją tego największego wydarzenia w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej ponownie zajął się Departament Bankowości Zagranicznej i Instytucjonalnej PKO Banku Polskiego. W jakim jednak celu elita międzynarodowej bankowości spotyka się rokrocznie w Stolicy Polski?

Jak czytamy w komunikacie PKO Banku Polskiego, ideą tegorocznego spotkania było pogłębienie relacji oraz zawarcie nowych znajomości biznesowych. Obie kwestie są niezbędne w prowadzeniu bankowości korespondencyjnej oraz zagranicznej. Była to innymi słowy praca nad budowaniem sieci kontaktów.

PKO International Banking Seminar 2019

Z tego rodzaju spotkań pośrednio korzyści odnoszą sami klienci PKO Banku Polskiego, jak i zagranicznych banków. Albowiem osobista znajomość i współpraca z zagranicznymi bankierami wspiera szybszą realizację transakcji oraz obniżanie kosztów przelewów zagranicznych.

Warto także wspomnieć, iż współpraca organizacyjna i biznesowa z bankami innych krajów powoduje wspomniane korzyści zarówno dla klientów indywidualnych, jak i korporacyjnych. Jak zainteresowanie wydarzeniem wyrażają sami reprezentanci PKO Banku Polskiego?

"

Fakt, że na zaproszenie banku przyjeżdża do Warszawy ponad stu przedstawicieli banków z całego świata jest potwierdzeniem tego, co osiągnęliśmy w bankowości zagranicznej przez ostatnich kilka lat. To jednoznaczny sygnał, że PKO Bank Polski zajmuje pozycję lidera w zakresie rozliczeń międzynarodowych i jest oceniany przez rynek jako solidny i godny zaufania partner

– powiedział Maks Kraczkowski z PKO Banku Polskiego, cytowany w komunikacie.

Zagraniczna działalność PKO BP

Dzięki dużemu skupieniu specjalistów z banku na zagranicznej współpracy biznesowej oraz wydarzeniom takim jak PKO International Banking Seminar spółka cieszy się wieloma kontaktami i możliwościami. Następnie zaś przenosi je na swoich klientów. Mówiąc precyzyjniej, współpraca opłaca się i PKO BP i jego klientom.

Na przykład dzięki wspomnianym kontaktom bank obsługuje rozliczenia międzynarodowe w aż 23 walutach kluczowych dla swoich klientów krajów świata. Ideą rozwoju tego działu bankowości jest bowiem przebywanie tam, gdzie klienci spółki potrzebują swojego banku.

"

PKO Bank Polski stawia na rozwój bankowości międzynarodowej i aktywną współpracę z bankami zagranicznymi. Jesteśmy liderem pod względem liczby i jakości transakcji międzynarodowych, a grupa banków z którymi rozliczamy transakcje przekracza już 1300 instytucji z całego świata

– powiedział Radosław Ptaszek z PKO BP, cytowany w komunikacie.


Źródła:
https://media.pkobp.pl/komunikaty-prasowe/informacje-o-banku/najwieksze-spotkanie-przedstawicieli-zagranicznych-bankow-w-polsce/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Kredyt hipoteczny Puławy
Kredyty miasta
autor wpisu
Dorota Cholewicka
03 lutego 2022

Kredyt hipoteczny Puławy

Aplikacja IKO zwyciężyła w konkursie Mobile Trends Awards
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
11 marca 2021

Aplikacja IKO zwyciężyła w konkursie Mobile Trends Awards

Inspektorat ZUS w Krośnie Odrzańskim
Oddziały
author
Patryk Byczek
22 sierpnia 2019

Inspektorat ZUS w Krośnie Odrzańskim

Kredyt celowy – na czym polega?
Kredyty
author
Aleksandra Gościnna
13 lutego 2022

Kredyt celowy – na czym polega?

WP Pilot – ile kosztuje?
Telewizja
author
Dominika Sobieraj
19 listopada 2020

WP Pilot – ile kosztuje?

Porównaj