Najczęściej komentowane
PKO Leasing rozwija się szybciej niż przewidywano
PKO Bank Polski od jakiegoś czasu ma wiele powodów do zadowolenia, które przynoszą kolejne wyniki z działalności operacyjnej poszczególnych części Grupy Kapitałowej PKO. Tym razem bank w swoim komunikacie postanowił poinformować o niebagatelnym sukcesie PKO Leasing. Spółka ta rozwija się tak szybko, że przekroczyła już wynikami prognozy dla całej swojej branży.
O kolejnym sukcesie Grupy Kapitałowej PKO poinformował PKO Bank Polski w swoim najnowszym komunikacie. Tym razem powodem do dumy okazała się być spółka PKO Leasing. Zgodnie z danymi przekazanymi przez bank jest to podmiot rozwijający się szybciej, niż wskazywały na to prognozy względem tego rynku.
Wynik półroczny PKO Leasing w kontekście sprzedaży wyniósł 5 mld zł. Jest to jednocześnie wyznacznik wzrostu o 14 proc. w porównaniu z analogicznym okresem roku poprzedniego. Jakie elementy działalności wpłynęły na dwucyfrowy wzrost spółki w największym stopniu?
W komunikacie poinformowano, iż do tak pomyślnego wyniku PKO Leasing najmocniej przyczynił się wzrost sprzedaży w odniesieniu do pojazdów lekkich, jak również sprzedaż w segmencie urządzeń i maszyn. Taki wynik i 14 proc. wzrostu przekracza prognozy dla tej branży, które ustalił Związek Polskiego Leasingu.
Bezpieczny Plan od PKO Życie TU
PKO Leasing radzi sobie świetnie
PKO Leasing jest liderem rynku leasingu w Polsce. Pod koniec 2018 roku Związek Polskiego Leasingu szacował wzrost rynku na poziomie 5,5 proc. r/r. Osiągnięta przez spółkę PKO Leasing dynamika wzrostu po pierwszym półroczu wynosi 14 proc. r/r. i jest znacznie powyżej oczekiwań
– przyznał Paweł Pach, prezes PKO Leasing, cytowany w komunikacie.
Nie powinno zatem dziwić, że w dalszej części swojej wypowiedzi prezes spółki wyraził swoją satysfakcję względem takiego obrotu spraw. Zdaniem Pawła Pacha ponadto rynek leasingu w Polsce osiągnął już swoje nasycenie. Tym bardziej cieszy go fakt, iż to PKO Leasing wyrobił sobie przewagę konkurencyjną, z której czerpać będzie w przyszłości.
Wzrost takiej kategorii nie przyszedł jednak sam z siebie, a spowodowały go miesiące ciężkiej pracy. Sferami, które starała się dopracować spółka w okresie poprzednich sześciu miesięcy było przede wszystkim bieżące działanie, które miało umożliwić równomierny postęp wszystkich grup aktywów.
Jako jedno z poważniejszych wyzwań sfery ekonomicznej PKO BP w komunikacie wskazało zakup akcji typu PCM, który ostatecznie zakończył się z dobrym wynikiem. To właśnie ta transakcja otworzyła przedsiębiorstwu drzwi do usług Car Flet Management.
Setka firm zarządza PPK we współpracy z PKO TFI
Skąd taki wzrost PKO Leasing?
W komunikacie PKO BP wskazano najbardziej prawdopodobne czynniki mające wpływ na tempo rozwoju spółki należącej do Grupy Kapitałowej PKO. Wśród nich wyróżnić warto wysoką sprawność operacyjną. Ma ona kluczowy wpływ na przynoszącą wymierne korzyści realizację różnych przedsięwzięć biznesowych.
Oczywistym jest, iż te projekty da się zrealizować także i bez sprawności w sferze operacyjnej przedsiębiorstwa. Jej posiadanie uodparnia rozpoczęte działania na różne wahania rynkowe i ułatwia doprowadzenie postępów do samego końca. Okres pierwszego półrocza był także świadkiem realizacji umów zawartych pod koniec zeszłego roku.
Wprowadzenie planów w życie na podstawie zawartych porozumień również przełożyło się na większe zyski w pierwszych sześciu miesiącach. Co więcej, na wzrost spółki znacznie wyższy niż prognozy wpłynęły oczywiście wyniki sprzedażowe i działania biznesowe.
Najwyższy CIT zapłacił PKO Bank Polski
Źródła:
https://media.pkobp.pl/komunikaty-prasowe/informacje-o-banku/pko-leasing-z-dynamika-wzrostu-powyzej-prognoz-dla-calego-rynku/
Dodaj komentarz