PKO TFI ma już 1 541 umów o zarządzanie PPK

PKO TFI ma już 1 541 umów o zarządzanie PPK

author
30 października 2019

W swoim najnowszym komunikacie PKO Bank Polski poinformował o niebagatelnym sukcesie spółki ze swojej grupy kapitałowej. PKO TFI (Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych) zostało wybrane na podmiot zarządzający Pracowniczymi Planami Kapitałowymi (PPK) już 1 541 razy. Jest to wynik najlepszy spośród wszystkich podmiotów na rynku finansowym oferującym takie usługi.

Jak czytamy w najnowszym komunikacie PKO Banku Polskiego, PKO TFI (Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych) podpisało już 1 541 umów o zarządzanie kontami Pracowniczych Planów Kapitałowych (PPK). Dzięki temu spółka z grupy kapitałowej PKO znalazła się na szczycie wśród wszystkich instytucji oferujących podobne usługi.

Co więcej, za tą ilością idzie także jakość. Wśród klientów spółki znalazły się wielkie przedsiębiorstwa działające w Polsce. Mowa tutaj między innymi o T-Mobile, Leroy Merlin Polska, Play, Jeronimo Martins Polska (operator sieci sklepów Biedronka), Allegro oraz Grupa Azoty ZA „Puławy”.

Czym przyciąga oferta PKO TFI tak liczną grupę liderów swoich rynków? Jak czytamy w komunikacie PKO BP, klienci cenią sobie doświadczenie. Wyraźnie widać je zarówno w sferze zarządzania produktami emerytalnymi, jak i w efektywności zarządzania funduszami inwestycyjnymi. To zestawienie uzupełnia jeszcze wygodny i prosty w obsłudze system do obsługi programu przez firmy.

PKO TFI podpisało już 1 541 umów PPK

Dzięki zawarciu ponad pół tysiąca umów, swoim zasięgiem usług zarządzania kontami Pracowniczych Planów Kapitałowych podmiot z grupy PKO objął ponad 1,1 mln pracowników. Jest to bowiem suma wszystkich zatrudnionych osób przez przedsiębiorstwa będące klientami podmiotu.

Powodem, dla którego właśnie teraz doszło do swoistego podsumowani sukcesu oferty zarządzania PKK przez PKO TFI, jest upłynięcie pewnego terminu. Albowiem zgodnie z obowiązującym prawem, wszystkie przedsiębiorstwa duże, czyli te zatrudniające 250 osób i powyżej, do 25 października miały czas na zawarcie stosownych umów.

Był to zatem czas na znalezienie jak najodpowiedniejszego partnera do zarządzania kontami pracowników w ramach Pracowniczych Planów Kapitałowych. Tym samym z w zeszły piątek zakończył się pierwszy etap wdrażania PPK w Polsce.

"

Ponad 1,5 tys. firm zaufało  PKO TFI i zdecydowało się podjąć współpracę z nami przy prowadzeniu Pracowniczych Planów Kapitałowych dla swoich pracowników. To potwierdza naszą skuteczność i jakość dostarczanych rozwiązań. Ten imponujący efekt to zwieńczenie wielu miesięcy pracy zarówno pracowników PKO TFI, jak również PKO Banku Polskiego i partnerów zewnętrznych

– powiedział Piotr Żochowski, prezes PKO TFI.

Struktura klientów PPK

W komunikacie PKO przedstawia dane odnoszące się nie tylko do ilości przedsiębiorstw, które powierzyły spółce zarządzanie kontami PPK. W publikacji znalazła się również krótka charakterystyka tychże firm. I tak aż 57 proc. dotychczasowych klientów tego rodzaju stanowią polskie firmy prywatne.

Kolejne 31 proc. przedsiębiorstw zaś stanowią firmy prywatne z kapitałem zagranicznym. Wśród nich znalazł się Jeronimo Martins Polska, który jest właścicielem marki Biedronka oraz największym prywatnym pracodawcą w Polsce.

"

PPK w PKO TFI oparte są o fundusz cyklu życia PKO Emerytura – sfio, w skład którego wchodzi 8 subfunduszy inwestycyjnych zdefiniowanej daty. Inwestycje uczestnika automatycznie dopasowują się do jego wieku, tzn. im bliżej 60. roku życia, tym więcej środków pracuje w bezpieczniejszych instrumentach finansowych

– czytamy w komunikacie PKO Banku Polskiego.


Źródła:
https://media.pkobp.pl/komunikaty-prasowe/produktowe/pko-tfi-z-najwieksza-liczba-umow-o-zarzadzanie-ppk/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Najlepsze produkty finansowe – marzec 2015
Wpisy
author
02 marca 2015

Najlepsze produkty finansowe – marzec 2015

Uber wprowadza kasy fiskalne w Czechach
Wpisy
author
13 lipca 2018

Uber wprowadza kasy fiskalne w Czechach

Polski transport publiczny z coraz większym udziałem elektromobillności
Bez kategorii
author
12 października 2019

Polski transport publiczny z coraz większym udziałem elektromobillności

Ile wydamy na Walentynki?
Blog
author
11 lutego 2019

Ile wydamy na Walentynki?

Polacy na wyprzedażach
Bez kategorii
author
10 czerwca 2019

Polacy na wyprzedażach

Biuro paszportowe w Otwocku
Biura paszportowe
author
27 lipca 2022

Biuro paszportowe w Otwocku