Platforma PKO BP partnerem hackatonu HackYeah

Platforma PKO BP partnerem hackatonu HackYeah

author
13 września 2019

Zgodnie z najnowszym komunikatem PKO Banku Polskiego, platforma „Let’s Fintech with PKO Bank Polski!” będzie partnerem największego hackatonu stacjonarnego w Europie. Już 14 i 15 września w Nadarzynie odbędzie się HackYeah, czyli jeden z największych konkursów informatycznych na świecie.

W swoim najnowszym komunikacie PKO Bank Polski poinformował o niemałym zaszczycie. Albowiem platforma „Let’s Fintech with PKO Bank Polski” stała się  strategicznym partnerem największego stacjonarnego w Europie hackatonu o nazwie HackYeah. Jest to jeden z większych konkursów informatycznych na świecie.

Wydarzenie, któremu partneruje platforma PKO BP odbędzie się 14-15 września, czyli w najbliższy weekend w Nadarzynie. Podczas hackatonu 2,5 tysiąca uczestników – doskonałych informatyków będzie musiało zmierzyć się z przygotowanymi dlań zadaniami. Co więcej, czas na ich rozwiązanie to 24 godziny.

"

Sektor finansowy znalazł się w samym środku cyfrowej rewolucji która ogarnęła świat. W szybkim tempie zmienia się sposób korzystania przez klientów z usług bankowych, a banki stoją dziś przed wyzwaniem transformacji cyfrowej. Rozwój nowych technologii pozwala bankom wzmacniać pozytywne doświadczenia klientów oraz oferować produkty jeszcze lepiej dopasowane do ich potrzeb

– powiedział Grzegorz Pawlicki z PKO BP, cytowany w komunikacie.

Platforma PKO BP partnerem HackYeah

W dalszej części swojej wypowiedzi Grzegorz Pawlicki dodał, że impreza pokroju hackatonu jest jak najbardziej odpowiednim miejscem dla przedstawicieli PKO BP. Ekspert podkreślił ponadto, iż cyfryzacja jest jednym z filarów strategii banku. Spółka zamierza podczas imprezy zachęcać do współpracy przedstawicieli środowiska IT.

 

Hackaton HackYeah odbędzie się już w najbliższy weekend – 14-15 września w Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie. Podczas konkursu drużyny składające się z programistów i innych kreatywnych uczestników powiązanych ze światem technologii będą przygotowywać odpowiedzi na różne problemy.

Zadania konkursowe będą wymagać od zawodników przede wszystkim nieszablonowego myślenia i kreatywności. Na najlepsze drużyny czekają atrakcyjne nagrody, które ufundowali liczni partnerzy wydarzenia. Współzawodnictwo nie będzie jednak jedyną atrakcją dla fanów technologii.

Podczas HackYeah bowiem odbędzie się kilkadziesiąt wykładów i warsztatów, które organizatorzy polecają szczególnie tym, którzy interesują się najnowszymi rozwiązaniami IT. Poza zabawą i konkurencją hackaton w Nadarzynie pomoże również pogłębić wiedzę zainteresowanym osobom.

Let’s Fintech with PKO Bank Polski

Jednym ze strategicznych partnerów wydarzenia będzie autorska platforma przygotowana przez ekspertów PKO BP. „Let’s Fintech with PKO Bank Polski” służy do rozwoju innowacji i nowoczesnych technologii. Dzięki niej eksperci ze spółki mogą poszukiwać i rozszerzać najbardziej innowacyjne rozwiązania.

 

Pomagają im w tym startupy oraz fintechy. Od momentu stworzenia platformy, czyli około ponad rok temu, do udziału w Let’s Fintech zgłosiło się już bowiem 300 startupów. Zaś kolejne 150 przedsiębiorstw miało szansę zaprezentować swoje pomysły zespołowi ekspertów z PKO BP.

 

"

Bank posiada pełną infrastrukturę umożliwiającą wdrożenia – doświadczonych ekspertów, środowisko testowe, fundusz Venture Capital oraz program dla start-upów. […] W efekcie wdrożonych zostało dziesięć rozwiązań, z których już dziś korzystają zarówno klienci banku, pracownicy, jak i cały sektor bankowy

– czytamy w komunikacie PKO BP.


Źródła:
https://media.pkobp.pl/komunikaty-prasowe/informacje-o-banku/lets-fintech-with-pko-bank-polski-partnerem-najwiekszego-stacjonarnego-hackathonu-w-europie/
fintech.pkobp.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Ilość egzekucji
Wpisy
author
14 grudnia 2012

Ilość egzekucji

Jak wykonać międzynarodowy przelew
Poradnik
author
28 marca 2013

Jak wykonać międzynarodowy przelew

Zadłużony jak Krzysztof i Anna
Wpisy
author
14 stycznia 2016

Zadłużony jak Krzysztof i Anna

Santander ostrzega przed telefonami od oszustów
Bez kategorii
author
01 maja 2020

Santander ostrzega przed telefonami od oszustów

Lista banków uczestniczących w systemie OGNIVO
Banki
author
20 kwietnia 2022

Lista banków uczestniczących w systemie OGNIVO

Santander Bank Polska w Otwocku
Oddziały
author
02 czerwca 2019

Santander Bank Polska w Otwocku