Strona główna Bez kategorii Poczta Polska i Amazon rozwijają współpracę

Poczta Polska i Amazon rozwijają współpracę

author
Patryk Byczek
05 marca 2021

Poczta Polska poinformowała w komunikacie prasowym nowa Strategia Poczty Polskiej zakłada zwiększenie udziału instytucji w rynku KEP (przesyłki kurierskie, ekspresowe i paczki). Celem do 2024 roku, według przyjętych założeń, jest podwojenie przychodów Spółki z tego obszaru. Sprawdzamy szczegóły.

Rozwój współpracy między Pocztą Polską i Amazonem na rynku eCommerce jest jednym z priorytetowych działań, które Poczta Polska realizuje właśnie w tym obszarze działalności biznesowej.

Poczta Polska już od kilku lat dostarcza przesyłki Polakom zamawiającym towary na platformie Amazon. Z uruchomieniem polskiej odsłony platformy wiąże się rozszerzenie naszej współpracy i szansa na znaczące zwiększenie wolumenu obsługiwanych przez Pocztę paczek. Współpraca z firmami z branży eCommerce to strategiczne działanie Spółki. Będziemy intensyfikować prace w tym obszarze, aby do roku 2024 podwoić przychody z usług kurierskich.

– mówił cytowany w komunikacie Tomasz Zdzikot, prezes Poczty Polskiej.

Strategia Poczty Polskiej 2021-2023

Strategia Poczty Polskiej 2021-2023 zakłada bardzo prężny rozwój usług kurierskich. Aktualne przychody Poczty Polskiej z segmentów rozwojowych, które obejmują:

– usługi cyfrowe i logistyczne,
– usługi kurierskie,

generują blisko 20% przychodów Spółki. Biznes tradycyjny, to znaczy papierowe listy, przekazy pocztowe i wypłaty podlegają potężnej e-substytucji i przynoszą Spółce prawie cztery razy wyższe przychody. Strategia i założone w niej cele mają te proporcje odwrócić. Celem Poczty Polskiej jest to, żeby w 2024 roku przychody z obszarów rozwojowych mają przeważać. Zmiany są odzwierciedleniem skali rewolucji, którą chce przeprowadzić Spółka.

Klienci zamawiający towary na platformie Amazon już od kilku lat korzystają z usług Poczty Polskiej, by otrzymać przesyłki szybko, terminowo, z dostarczeniem do każdego miejsca w kraju. Wspólnie z firmą Amazon przygotowaliśmy się do rozwoju współpracy, by klienci mogli korzystać z jednej z największych platform sprzedażowych – amazon.pl – za pośrednictwem Poczty Polskiej.

mówił cytowany w komunikacie Andrzej Bodziony, wiceprezes zarządu Poczty Polskiej.

Dodatkowo strategia przewiduje także rozwój sieci punktów odbioru, których liczba w 2022 roku wzrośnie do 20 000 (z 13 600 obecnych). Dodatkowo jeszcze w tym roku Spółka przygotuje 500 takich maszyn, a w przyszłym roku kolejne 2000. Również w bieżącym roku nowy format usług wprowadzony zostanie do usług kurierskich Pocztex. Klienci będą mogli korzystać z o wiele bardziej dopasowanej oferty.


Bank Pocztowy

Bank Pocztowy to instytucja komercyjna, która oferuje Klientom indywidualnym, małym i mikro przedsiębiorstwom usługi z zakresu finansów. Oferta banku dostępna jest w jego placówkach oraz w punktach mieszczących się w oddziałach Poczty Polskiej. Bank Pocztowy istnieje od 1990 roku. Instytucję założono w Bydgoszczy, w celu reaktywowania polskiej bankowości pocztowej. Bank Pocztowy posiada około 4600 placówek w całej Polsce, w tym prawie 800:

– odpowiedzialnych tylko za sprzedaż produktów i usług finansowych
– mikrooddziałów
– pocztowych stref finansowych.

Ponadto głównym udziałowcem instytucji jest Poczta Polska, posiadająca blisko 75% akcji. Drugim udziałowcem, posiadającym 25% akcji, jest największy bank w Polsce – PKO BP.


źródło: https://media.poczta-polska.pl/pr/650395/poczta-polska-rozwija-wspolprace-z-amazon

Udostępnij

Dodaj komentarz

Podobne artykuły

Przewodnik po postępowaniu egzekucyjnym
Blog
author
Anna_Dancewicz
14 marca 2016

Przewodnik po postępowaniu egzekucyjnym

Inspektorat ZUS w Poznaniu
Oddziały
author
Patryk Byczek
20 sierpnia 2019

Inspektorat ZUS w Poznaniu

Na wyprawkę szkolną wydamy ponad 1 700 zł
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
07 sierpnia 2019

Na wyprawkę szkolną wydamy ponad 1 700 zł

mBank pozwala odroczyć spłatę raty kredytów
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
16 marca 2020

mBank pozwala odroczyć spłatę raty kredytów

Kredyt gotówkowy Ruda Śląska
Wpisy Inne
author
Patryk Byczek
24 lutego 2021

Kredyt gotówkowy Ruda Śląska

Rzecznik Finansowy chce uszczelnienia uchwał SN
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
26 grudnia 2019

Rzecznik Finansowy chce uszczelnienia uchwał SN